Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 104

За последните о/с мохикани тук :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    За последните о/с мохикани тук :)

    малко да попредизвикам членовете на "старата IT-гвардия" тук

    наскоро си сложих новото процесорче и преди ден-два ми се отвори време да го поизцедя, та да се побия малко в гърдите

    дъно: GIGABYTE MA69G-S3H
    памет: 2*1 GB PQI/800
    cpu: 4400+ Brisbane (2300 default)

    към настоящия момент съм го стабилизирал на 3170, като той си тръгва спокойно и на 3230, но се дъни на ортос/3дм... подозирам охлаждане, но ще се разбере през уикенда. прави ми фасони като стигне 56 град и вероятно това е причината

    HT 1100 (на гореспоменатите 3230 работи спокойно и на 1200)
    паметта работи реално на 950мхц, 5-5-5-18, 2Т (демек не се е налагало да отпускам таймингите)

    вдигнал съм cpu волтажа от дефолт 1.3 на 1.4, но го направих още в самото начало и може да се окаже, че дори няма нужда... волтажа на паметта и NB/SB не съм пипал

    та, такива ми ти работи досега. за сверка 6400+ работи на 3200, така че ако успея да го стабилизирам на 3230 (и нагоре), ще сметна, че съм попаднал на свястна бройка

    при интерес мога да приложа и малко CPU резултати - 3dm cpu score, еверест, сандра, pcmark и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Дай скрийшот с CPU-Z де, че закърняхме с тези перални и климатици

  4. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #3

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Бе то и аз има за какво да се хваля, ама на последък го правя по-често в hwbg, ама @Fearme повлече крак
    Колега честито и айде влизай в списъка де: http://www.ripping.org/database.php?cpuid=544
    А това е от мен:
    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=262137
    Нещо все не остава време за повечко играчка за стабилизирането му, поради новата ми придобивка, а именно:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    ами, мамка му, не иска да ми качи dump-a
    казва, че е валиден, но версията на cpuz-то ми трябвало да бъде 1.41+. тя е 1.41, изтеглих и някаква бета 1.42, но не ще и не ще

    за справка, бих бил 4-ти в онази класация, защото си подобрих 3230-то на 3342.6:


  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    За мен "Овърклок" е като да надуеш автомобилна гума, надута с помпа до 2Атм до 2,5Атм с уста. Ами може и да успееш с кански усилия, но винаги ще караш със страх, кога ще гръмне. Ходенето "по перваза" става за екстремно изживяване, но не може да бъде обичайна практика.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    ...близо 2 години карах с athlon xp t-bred B 1700+ (реални 1467) клокнат на 2100, което ми спести поне 2-3 ъпгрейда, на обща сума въпросните 2-3 нови процесора, които биха ме държали актуално мощен

    знанията и уменията са за това, за да ти спестяват разходи
    всеки може да копае с лопата, но който знае да управлява багер, има по-висока производителност на труда ( работи по-бързо и прави по-малки разходи)

    моята логика е тази

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    И аз доскоро пържих старият 2100+ на 166 шина с малко волтаж, ама последните месеци си работи по дефаулт, че съм затворил кутията с цел максимално обезшумява не на щайгата.

    Lupus - за това са форумите, човек да прочете каква читава бройка да си купи и да я понапържи лекичко без риск. Все пак FearMe говори за разумен овърклок, не за екстремен...

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    @FearMe .....ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа баси бройката дето си докопал. Моя се дъни на тея честоти вече! Въпреки ,че на 3100 успях да го закрепя с зверски ток. Я да се преброим колко хора сме заради IT технологиите а не заради разните климатици и други глупости.

    П.С. Нов рекорд http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=269028


    3177 MHz

    @FearME , настигам те братче. Бавно ама славно (след видеото е ред и на процесора и да се отървавам от мъките завинаги )

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Моя 3600+ още държи първенството с скромните 300 FSB и куцо дъно.
    от 1900 @ 2850 , и все пак без да го зоря много.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ....
    дъно: GIGABYTE MA69G-S3H
    памет: 2*1 GB PQI/800
    cpu: 4400+ Brisbane (2300 default)

    към настоящия момент съм го стабилизирал на 3170, като той си тръгва спокойно и на 3230, но се дъни на ортос/3дм... подозирам охлаждане, но ще се разбере през уикенда. прави ми фасони като стигне 56 град и вероятно това е причината

    HT 1100 (на гореспоменатите 3230 работи спокойно и на 1200)
    паметта работи реално на 950мхц, 5-5-5-18, 2Т (демек не се е налагало да отпускам таймингите)

    вдигнал съм cpu волтажа от дефолт 1.3 на 1.4, но го направих още в самото начало и може да се окаже, че дори няма нужда... волтажа на паметта и NB/SB не съм пипал

    та, такива ми ти работи досега. за сверка 6400+ работи на 3200, така че ако успея да го стабилизирам на 3230 (и нагоре), ще сметна, че съм попаднал на свястна бройка

    при интерес мога да приложа и малко CPU резултати - 3dm cpu score, еверест, сандра, pcmark и т.н.
    Аз съм си приготвил същите памет и процесор, само дъното не е като твоето - имам под ръка GA-M68SM-S2 и GA-MA69VM-S2.
    Кое от двете е по-подходящо за клокване??? Пък може и да се реша да взема и като твоето - тя разликата е 13-15 $.
    Ще ставам клокър май на стари години .

    TECHNO, НЕМА начин да има начин да не си ФЪРСТ !

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Аз съм си приготвил същите памет и процесор, само дъното не е като твоето - имам под ръка GA-M68SM-S2 и GA-MA69VM-S2.
    Кое от двете е по-подходящо за клокване??? Пък може и да се реша да взема и като твоето - тя разликата е 13-15 $.
    Ще ставам клокър май на стари години .
    Тези двете дъна които си споменал са micro ATX. Дъната които ползваме със FearMe , както и GOD който вече почти не влиза тук са чисти ATX. Не знам защо ама още от едно време не съм почитател на малките дъна.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    stekiman - не ми се мисли ако успееш да надуеш твоя на 100% - няма стигане брат

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    techno, разбира се, че твоето джудже е НАЙ-ГОЛЯМОТО джудже на света
    освен това не знам къде се пишеш с твоите 300 fsb, след като аз на адаша ти на оптито 144 съм правил точно 334 fsb - 9*334 = 3006

    eddie, правилно си разбрал, че съм почитател на "безплатния обяд", но в случая с гореспоменатия ми t-bred 1467@2100 24/7, достигащ 2300 макс, както и зверската ми бройка в момента, говорим не просто за екстремен, а буквално за о/с от световен мащаб.

    овърклокът не е резултат само на късмет, но и най-разбиращият не може да направи нещо свястно от куца бройка, както и обратното.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    stekiman - не ми се мисли ако успееш да надуеш твоя на 100% - няма стигане брат
    И ще е първият в световен мащаб клокнал AMD X2 4400+ на 4600MHz или 8800+
    Човека си е написал ,че се е насочил към нещата които FearMe клоква, пък АМД да се клокне на 100% още май няма

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: За последните о/с мохикани тук :)

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie

    Lupus - за това са форумите, човек да прочете каква читава бройка да си купи и да я понапържи лекичко без риск. Все пак FearMe говори за разумен овърклок, не за екстремен...
    Абе малко може, стига човек да знае къде е разумната граница. И аз при ограничение 90км/ч карам със 110км/ч, ама гледам да не е повече. Не бих се чувствал уютно в кола, на която съм натиснал педала до ламарината, от всякъде хвърчи масло, капачката на радиатора пъшка от зор да не избие, а аз само си мисля: "Дано не ми се пукне предна гума".... angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-07-13, 09:28
  2. Отговори: 15
    Последно: 21-03-11, 18:54
  3. Търся последните 2 серии на "Пълна лудница"
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-09, 09:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе