Резултати от 1 до 4 от общо 4

Понижаване на Vcore

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Понижаване на Vcore

    Търсейки начин за софтуерно повишаване на множителя на моя Athlon 64 (нещо невъзможно май) попаднах на програмицата RMClock, която има опцията за смяна на напрежението на ядрото. То ясно, че при овърклок е необходимо качването му в един момент, но аз пък рекох да го понижа. Странно, но при стандартно напрежение от 1,4V, процесорът си работи идеално и с 1,1V под товар и при стандартната си честота от 2GHz. Единствения ефект, който забелязвам е понижаване на температурата с 7-8 градуса, т.е. екстра
    И сега въпросът - защо аджеба стандартното напрежение е толкова по-високо и втори въпрос - има ли някакъв проблем да го оставя да си работи така с по-малко ток?

    PS. И все пак дали има начин за качване на множителя на тоя процесор, тъй като куцото ми дъно не иска да работи с шина над 270?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Понижаване на Vcore

    няма никакъв проблем при сваляне на волтажа. ако започне да има ще се изрази със същите симптоми като при о/с и недостатъчен волтаж - т.е. нестабилност, чести необясними забивания и т.н.

    стандартното е толкова "високо", защото то ГАРАНТИРА, че ВСИЧКИ процесори с тази честота ще работят стабилно. както има о/с бройки, така има и "down-voltage" бройки (ама го измислииих

    аз обаче ти давам нова храна на размисъл - при положение, че доста процесори не могат да се о/с много заради нуждата от наистина висок волтаж, дали пък твоят не е някаква сериозна клокърска бройка, поради очевидния му комфорт и при по-нисък?

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Понижаване на Vcore

    Отдавна искам да му видя способностите Обаче с това дънце грозно не мога да стигна дори 2700MHz. Затова опрях до последната ми надежда - множителя, ама нъцки за момента
    Въпросното дъно е Asus A8NE-FM.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4

    Re: Понижаване на Vcore

    Очевидно е добра бройка. Доколкото си спомням май не може да вдигаш множителя нагоре. И аз работех с RMClock, когато бях с АМД.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Накой да ползва asusA7V333: проблем с VCORE
    От VeS във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-04, 12:04
  2. Новите Post-C1 2.4B вървят на 3.2G на дифолт Vcore
    От -CTPAX- във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 20-03-03, 16:44
  3. Vcore i GA-7VAX
    От XM6002B във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 19
    Последно: 13-12-02, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе