Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1

    Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как с какво да започна .
    От къде мога да извлека подобна информация,през много ли процедури се минава докато се стигне до някакъв положителен резултат?
    Рисковано ли е много ?
    Изискват ли се някакви специални умения или ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    Ще ти отговоря с любимия си пример
    Ето как би прозвучал ако питаш за кола

    Искам да си направя тунинг на колата , да върви по-бързо, и да харчи малко . Кажете как. !
    ( остават въпросите- каква кола , модел , двигател , окачване , гориво , катализатор и тн )

    Дай инфо за системата си ние ще ти кажем дали има сми или не !
    ( цпу, дъно , рам, захранване и видео )

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    ще си позволя следната шега:

    в мен се борят 2 противоречиви чувства дали да ти помогнем или не. от една страна отговорът на въпроса ти ще бъде съпътстван от десетки последващи въпроси, и уточнявания, и конкретизации, и съвети, и какво ли не, което ще бъде pain in the a** за няколкото човека тук, които бихме ти дали адекватни съвети.
    от друга страна сигурността, че така ще се опетлаеш, че най-вероятно няма да те видим във форума поне няколко дена (до следващата ти преинсталация) е на пръв поглед голямо изкушение..... на втори поглед пък присъствието ти е такъв ободряващ свеж полъх на... ммм... "алтернативност", че би било голяма загуба дори и само ден да не ни доставиш удоволствие с въпросите и коментарите си



    не се сърди, всичко по-горе е в напълно шеговит тон и не е злонамерено

    P.S. то самото ти заглавие е толкова веселяшко, че пак се ухилих като го прочетох.... "имам остър тонзилит, но за съжаление не знам с ракия ли да се жабуря или да се натъркам със сода (каустик)"

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    P.S. то самото ти заглавие е толкова веселяшко, че пак се ухилих като го прочетох.... "имам остър тонзилит, но за съжаление не знам с ракия ли да се жабуря или да се натъркам със сода (каустик)"

  6. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #5

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    Израза "остра нужда" съм го чувал, ама израза "остро желание" ме хвърля в тъча.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Израза "остра нужда" съм го чувал, ама израза "остро желание" ме хвърля в тъча.
    Може човека да има "голямо желание", но да се опасява от аналогии с "голяма нужда".
    Пък и едно е да е остър, друго е да е голям

    @Compare, извинявай, ама и аз не се сдържах. Мрежа имаш бе човек, малко ли е обсъждано и тук и другаде??? Ей ти примерна тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30622.0.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #7

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Mr.TECHNO

    Отговора ми:
    Просто имам желание да го клокна някак си, но си задавам хиляди въпроси преди да го направя .
    Ако си дам данните на PC-то,то е ясно както е споменал FearMe отидоха 2 дена в разправии и нерви .
    Та мисълта ми е, ако има някакъв по нормален (съкратен) вариант да се избегнат двата дена ще би било никак зле.
    Вместо 2 дена предпочитам да сменя процесора или пък да дам на някои да го направи вместо мен .

    FearMe

    Отговора ми:
    То е ясно за това питам стрували си въобще ако е много комплексирано няма се захващам, ако е за 1час максимум ще се постарая да направя нещо но след като чета за какво става на въпрос и затова реших да питам първо .
    А до колкото до послеписа все се питам кога ше мини моят ред да се намери някои друг ,притискам палци и на краката вече с никакви лоши намерения.


    Vandal

    Отговора ми:
    Точно така "остра нужда" малкото олицетворение е "остро желание"


    XIIID


    Отговора ми:
    Точно така, хвани най слабият и му шокай репата докато побелее .
    Все едно да си направя основен ремонт на Опела в форум на Мерцедес При положение че незнам къде се намира и мотора на колата.
    Докато търсеше как да ме напляскаш можеше да ми отговориш с две изречения .
    И кухненска гъба да беше щеше да се разкисни.
    Ми няма да питам повече нищо .

    Съвсем нормално попитах изядохте ме .

    То ми мина и желание да ям чак пре..... ми се от глад такава простотия angel
    И не използвам картинки.



  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Ето ти "бързо" решение:
    Влизаш В BIOS и където видиш "FSB" увеличаваш числото с 50-60, за честотата на PCIx - задаваш 101. За захранването на процесора (обикновено е число от вида 1,ххх V) - вдигаш с 0,005 или 0,010V. След това избираш от менуто ( на BIOS-a) "Save and Exit" или "Save Changes on exit"

    Ако след това можеш да влезеш във форума, ще продължим, ако не -изключваш компа от контакта, отваряш го и му вадиш батерията - нулираш биоса, за всеки случай си прочети в книжката на дъното как се прави - ако нямаш такава , изтегли си ръководство за дъното от интернет.

    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #9

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    Почна се...
    @Compare, няколко изречения за отговор на въпросите ти:
    1. Започни със събиране на инфо за твоя компютър: дъно, процесор, чипсет, БИОС, памет.....
    2. Информация за клокване, събираш от форуми (тук) след като събереш информация за твойта с-ма. Да, през много процедури се минава.
    3. Винаги си на ръба - можеш да олекнеш с нов процесор, дъно... в най-добрия случай - загубено време. Рисковано е.
    4. Изискват се: концентрация, последователност на действията и правилно подбрана информация: до колко може да се клокне твоита конфигурация и дали вобще си заслужава.
    Ако в подтекста питаш дали има някакво .ехе, което да стартираш и с няколко клика да си клокнеш компютъра..... аз не съм срещал.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Цитат Първоначално публикувано от sopata
    Ако в подтекста питаш дали има някакво .ехе, което да стартираш и с няколко клика да си клокнеш компютъра..... аз не съм срещал.
    Има, но не за неговото дъно...
    nTune прави това, но за nForce чипсети - там си има чавки какво искаш да клокне и колко време да продължат тестовете

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    @Compare без да се сърдиш - ама звучиш сякаш искаш някой да те наебе , ама не ти се дава гъза !
    Честно искам ама не ми се занимава !- ти как би го определил това. Поредното губене на време с теб.
    Незнам за другите , но аз лично вече няма да ти обръщам внимание.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3
    #12

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    Хммм за тия неща не се задават въпроси... Просто или го правиш или не... Е, като навлезеш по надълбоко в материята трудно се откачаш

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #13

    Re: Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея

    Compare, то с оверклока е като в живота:
    @беш не @беш, @бан ша умреш!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    127
    #14

    Re:Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    понеже за сега само процесора мога да клоквам и то само от FSB-to и не ги умея с волтажа да си играя... тааа да попитам един общ въпрос може ли да се клоква рам процесор и видео на един комп правиме някаква конфигурация при която ще искаме да клокнеме всичко внея възможно ли е... ? и как се клоква видео карта? ATI hd3650 ddr3 512 mb 128 bitova и ако е възможно струва ли си ? И с AMD athlon(tm) 64X2 dual core processor 5200 + na 2.91ghz защото само толкова успях да го клокна ... + 2 Gb ram na ddr2 800 mhz на 1 платка ... каква видео карта бихте сложили и да е запълнена на 100% защото до колкото четох си оказва влиание процесора и рамтаа на това дали видеото ще работи както трябва или не добре захранена изпълнена или там каквито и да са му термините... Или това са глупости където съм чел.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Имам остро желание да си клокна процесора но за съжаление си няма и на идея как

    относително е вярно, ама на теб ти липсват знанията, за да го разбереш, което означава, че накрая оставате само с желанието
    съжалявам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Имам една идея
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-06, 16:21
  2. Celeron 366 MHz как да го клокна над 458 MHz
    От _-^Pampi^-_ във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-05, 11:11
  3. Имам идея...
    От LordOfEvil във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-02, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе