Резултати от 1 до 8 от общо 8

Ммм възможно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #1

    Ммм възможно ли е?

    Взех един комп, но е много стар ( 94-96 год ) процесора му е 133 мхц. Възможно ли е да се оверклокне и каква ще е ползата. Иначе дъното май е на Dell Socket 7 (още не съм го оправил и нз с точност) а процесора е intel i133, видеото е вградено s3 trio 64v+ , но смятам да изнамеря друг, а рамта е 2по16 ( HYMDL05016 Hypertec A DELL EQUIVALENT 16MB SIMM ) и 2по8 (8MB EDO MEM- MT16D232M-6X) - за 8 мегабайтовите не съм много сигурен.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Ммм възможно ли е?

    ами ако е socket7, тогава говорим за обикновен pentium, дори не ММХ (мале в каква древност ме връщааааш

    по спомени от онова време имах pentium MMX, който от 166 бях надул на 200, но не помня на какво дъно

    в твоя случай си струва да се отбележат 2 неща:

    1. ако е марков DELL, значи функциите на дъното са орязани и надали има контрол върху множителя
    2. от 133 да го надуеш на.... 166. е, и?

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #3

    Re:Ммм възможно ли е?

    Нз дали е марково, но така ми изглежда. Гледам, че има джъмпер, който определя или модела, или мощността на процесора ( има доста вариации, който достигат до 200 мхц). Ам мисля да му подкарам херос 3 и музика на компа и да го кача на едно таванче. Мисля, че само видео ми остана да му изнамеря и все пак как ще се процедира с оверклока, понеже освен "таванската" цел, с компа си играя и искам да видя дали ще мога да го оверклокна. Пък после може да реша да оверклокна комп в нас (не че има някаква причина). Та ако можете поне кажете дали има общо с джъмперите оверклока или трябва да му флашна биоса и да видя дали има някакви настройки?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Ммм възможно ли е?

    виж сега, първо, по това време нямаше изобщо опции, за честотите в биоса, дъната jumperless излязоха много по късно, та тия работи се настройваха, от две редици джъмпери - едната за множителя, другата за FSB-то.
    Но тъй, като става въпрос, за дъно, направено от производител на компютри, не вярвам да имаш такъв избор.

    После, дори и да го клокнеш, това нищо няма да допринесе, просто си намери нещо по добро, от сорта на PIII, по ще ти свърши работа, от колкото
    това, дето само ще те ядосва, докато го изхвърлиш един ден.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Ммм възможно ли е?

    Човека явно иска да прави нещо с експериментална цел, понеже това реално за какво може да се използва MP3 плеър и до там. Навремето имах един Пентиум с ММХ на сокет 7 си беше на 166 МХз. Успях да го накарам да работи на 180МХз но първите divx не вървяха никак добре а бях със 64МБ рам и 2МБ видео S3 Trio V2+ може да има леки промени в буквите но горе долу това беше. Иначе тестовете си показваха разлика. Хубавото беше на този процесор че работеше с радиатор какъвто в момента слагат на чипсетите и изгоряла перка - бяха по 8лева тогава и не ми се даваха. Ако те интересува може да го изровя от някъде. Дъното е ЗИДА но нищо повече за него не мога да кажа.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #6

    Re:Ммм възможно ли е?

    Значи оверклока се прави от редицата джъмпери (при мен маи липсва множитела). Видеото ми мисля че трябва да може да стигне до 4 мб ... вградено е. В момента ако не се лъжа работи на 1 мб. Мисля да му търся видео карта с isa слот. А оверклока просто исках да видя как се прави. Иначе за този комп не съм дал нищо и съм му измислил пиложение вече така че няма да е безполезен... аа гледах че хероес 3 изисква 133 мхз процесор 32 рам и 32 видео .. ще чакам видео да си намеря и ако мн се бави мислих да видя дали ще има разлика при клокване.
    И друг въпрос в биоса ми пише че компа бачка на 32 рам и има 14-16 резервна памет която мога да активирам ... а дефакто то трябва да си ми е 48 рам ... дали не ми е изгоряла някоя рам карта или слот ?
    А да и забравих да питам ако няма джъмпер който да изключва вграденото видео трябва да флашна биоса и да се надявам да се появи опция ли ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Ммм възможно ли е?

    не помня вече, имаше ли опция, за вграденото видео, или то си се изключваше при слагане, на друга карта.
    По добре си намери карта PCI, от колкото ISA, то няма да има голямо значение де, ама все пак е по добре.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    4
    #8

    Re:Ммм възможно ли е?

    Така мислих и аз, обаче нямам свободен слот за pci. Имам 2 слота pci и 2 isa като в isa-та ще сложа sound card, а pci-а lan card и usb hub card. Така че трябва да си търся иса видео...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как е възможно?
    От tarbuk във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-11, 15:43
  2. Как е възможно да ...
    От travoltino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-04, 14:13
  3. възможно ли е ?
    От topche във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 03-09-03, 21:27
  4. Възможно ли е?
    От Longhorn във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 23-07-03, 18:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе