Резултати от 1 до 8 от общо 8

Препоръки за клок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Препоръки за клок

    Искам да си взема нови дъно и процесор. За дъно, съм се спрял на новия чипсет на Виа КТ880 и той не подлежи на коментар. Въпроса е в процесора. Кой е по добрия вариянт и възможни ли са следните клок комбинации:

    Да се вземе ATHLON XP2400+ 266 MHZ Thoroughbred и да се пусне на 333 шина (КТ880 не поддържа смяна на множителя) или направо да се вземе ATHLON XP2500+ 333 MHz Barton, който евентуално може да се клокне на шина 400.



    До тук излгежда, че "тоя нищо не загрява от клок, само пълни форума с простотии"...



    Въпроса е възможен ли е подобен клок по този начин, само с повишаване на шината (евентуално и волтажа малко) и каква е вероятността от провал (в смисъл да не тръгне така системата)

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Препоръки за клок

    2500+

    възможен е и когато компа откаже да пали, просто слизаш малко надолу и си готов

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #3

    Препоръки за клок

    Къде видя да продават дъна с тоя чипсет, щото и аз знам че Via, ще пуска двуканално решение в борба срещу N-force2, но никъде не съм видял ревю, на такова дъно и мисля че е късно да се появява сега. Да не се бъкаш със PT880, който е за Intel. Може би се оказваш прав с изказжането си: "тоя нищо не загрява от клок, само пълни форума с простотии"...


  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Препоръки за клок

    @toshe(montana) Недей така...

    "VIA пускат в продажба и последния чипсет за AthlonXP – КТ880"

    http://www.via.com.tw/en/k7-series/kt880_bn_box.jsp



    @Whiskey И двата процесора са със заключен множител, така че ти остава само варианта с шината.

    По мои наблюдения по-удачен е Barton:

    - Грее повече (наблегни на охлаждането)

    + Повече кеш

    + По-малък множител (клокваш повече шината)

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #5

    Препоръки за клок

    Toshe грешка нямам. Това е чипсет на Виа, който се вече официално е обявен и в момента се правят платки на негова основа. Засега само Soltek са представили модел. DFI също работят активно и на CEBit са представили такова чудо.



    Breiii, ясно за множителя, но мислиш ли че ще успея да го пусна на 11х200. Нямам представа какви ще са биосите на новите КТ880 и дали ще се поддържат различни стъпки за промяна на шината. Освен това, чувал съм, че амд-тата работят по добре на синхнонен режим на паметта. Така че ако стане с 200 Мхз ще бъде чудесно. Но дали изобщо ще стане. Процесора е на 1826 оригинално, и дали ще изкара 2200Мхз. Охлаждането също си е сериозен проблем, пък и както съм харесал един охладител на Glasial Tech - SIlent Breaze 2 (3200+), може и да не ме огрее Но щом казваш, че имаш наблюдения, склонен съм да вярвам на хора с практика а не със принципни знания.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Препоръки за клок

    whiskey, 95% e сигурно, че ще чукнеш 2200. тези процесори могат много повече. пред мен лично един запали на 2600, но не беше стабилен. какво обаче ще направи дъното е мистерия за всеки, защото все пак е нов чипсет и бих се учудил, ако някой има кой-знае колко голям опит с него.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #7

    Препоръки за клок

    Ето и първото ревю: http://www.xbitlabs.com/articles/chi...via-kt880.html

    1.3% по-бавно от N-force2, но почти наравно. Може би със следващия биос или дъната на другите производители ще са дори по-бързи от Nforce2 с цял процент. Оправили са AGP/PCI. Най-после доживяхме и това. Работи стабилно на 227, но дъноното не позволява повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    24
    #8

    Препоръки за клок

    Пич, в момента съм с Barton 2500+ и дъно с nForce 2 чипсет и съм го пуснал на 200МНz т.е. работи на 3200 без никакъв проблем. НО!!! Сериозно се замисли са охлаждането! При мен проблема дойде и от кутията. Тя е на 7 или 8 години. Не че има някакво значение възръстта на кутията, ама да ти кажа, че с нея започвх да се изправям на нокти като температурата стигнеше 70С. Е, смених я с нова с по-добра вътрешна архитектура (свързана с по-добро извеждане на горещия въздух, защото имай впредвид че чипсета също много грее) и сега стига около 55С.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За клок на GB GV-R777OC-1GD (rev. 2.0)
    От johny01 във форум Овърклок
    Отговори: 26
    Последно: 10-01-13, 15:28
  2. Умерен клок - не ще.
    От ilhanbg във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-11, 14:19
  3. клок на GF TI4200
    От wheeler във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 04-03-06, 20:26
  4. Клок на FX5700LE
    От Ariser във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-05, 00:11
  5. Клок на памет
    От Vasko78 във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-04, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе