Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 55 от общо 55
Like Tree1Одобрявам

Що е то обескрежаване и има ли то почва у нас?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #46

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Контролер с 4-5 аналогови входа е по-скъп с 40-50ст. и то на дребно в млад техник например

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #47

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Контролер с* 4-5 аналогови входа е по-скъп с 40-50ст. и то на дребно в млад техник например
    Цял контролер с интерфейси, шини за данни, флаш памет или за чип/микропроцесор става въпрос?????

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #48

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Неправилно съм се изразил.
    Разликата м/у контролер с един и контролер с няколко аналогови входа при еднотипно решение няма как да надвиши 40-50 ст и то дори при положение че компонентите производителя ги закупи от млад техник.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    41
    #49

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    здравейте!разбрах че имало поне 2 начина на обезскрежаване.бихте ли ми казали ако наистина са 2 или повече,кой от тях е по ефективен и как можем да разберем кой от предлаганите на пазара модели работи по него?единият начин бил с датчик измерващ температурата на външното тяло,а другият с включване на определено време(нещо от сорта :screwy.Благодаря ви предварително!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #50

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Един поне малко окуражаващ факт :

    Когато климатика свърши с размразяването, външното тяло остава нагрято и като се превключи на отопление - цялата тази натрупана енергия си я прибираме обратно в стаята.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #51

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    А моя Хайер, дето го взех преди 4-5 години, кога, не помня точно, дося си работи нон стоп, дори не съм му викал техници за профилактика, може би е време, знам ли, утре мое да гръмне ама пък странното е, че топли като замаян, охлажда пак като замаян, външното тяло зимата става една огромна буца лед а оня не спира да топли въте , като се сетя някой път го обливам с маркуча направо с топла вода ама вечерта докато спим пак бачка, бачкал е при мину 17-18 градуса пак без да спира, не съм го засичал да се размразява, може би не знае какво е това размразяване, ама не е спирал да духа топло вътре... мистика пълна, изобщо не разбирам ко стаа, ама бачка де

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #52

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Той за бачкане може и да бачка, ама и ефективността му клони към нула!

    За да ти върши работа при тоя режим, би трябвало да е доста приоразмерен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #53

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Много четох за въпросното обескрежаване.......Най-после и аз го усетих. Panasonic CU - E15DKE за сефте започна да го прави това нещо в Бургас...И то точно когато температурата падна за първи път под нулата за първи път....За около 3 часа го направи 2 пъти за около 4 минути....Казвал съм тука колко ми е помещението ( 36 квадрата с височина 2.8 м )...За справка - съседа има Осака 24-ка за същото помещение, който се размразява за 1 час около 4 пъти за по 6-7 минути, като това е приндружено с многоооооо, ама наистина много студен въздух в стаята

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #54

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Един поне малко окуражаващ факт :

    Когато климатика свърши с размразяването, външното тяло остава нагрято и като се превключи на отопление - цялата тази натрупана енергия си я прибираме обратно в стаята.
    Не съм съгласен! Май раничко си започнал с празниците... или нещо не си доспал.... Но с две думи не е вярно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    50
    #55

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от Кrassy
    А моя Хайер, дето го взех преди 4-5 години, кога, не помня точно, дося си работи нон стоп, дори не съм му викал техници за профилактика, може би е време, знам ли, утре мое да гръмне* ама пък странното е, че топли като замаян, охлажда пак като замаян, външното тяло зимата става една огромна буца лед а оня не спира да топли въте* , като се сетя някой път го обливам с маркуча направо с топла вода* ама вечерта докато спим пак бачка, бачкал е при мину 17-18 градуса пак без да спира, не съм го засичал да се размразява, може би не знае какво е това размразяване, ама не е спирал да духа топло вътре... мистика пълна, изобщо не разбирам ко стаа, ама бачка де*
    Идвам днес в Офиса и кво да видя - Осаката цялата в сняг и лед Работи и топли долу горе, и не ще да се размразява, а миналата седмица си се размразяваше отвреме навреме... Да викам ли техници??? Панасоника вкъщи си е абсолютно чист - и грям лед няма по питата...

    Редакция: не топли особено много! И го спрях.... Май ще викам техници, ама като ги знам и тях....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 03-06-11, 14:58
  2. Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!
    От stenly във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-10-07, 11:47
  3. MSI има ли той почва у нас?
    От AIPBG във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-04, 20:23
  4. Що е firewall и има ли почва у нас :)
    От klamer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-03, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе