Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree1Одобрявам

Що е то обескрежаване и има ли то почва у нас?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #31

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    напълно нормално е при температури под 0 градуса да включва в режим на обезскрежаване. Както стана на въпрос по-горе, микропроцесора съди дали да обезскрежава или не по температурата на външното тяло. Само дето при температура на въздуха 0 и под нулата, влажността е 0% - въздуха е абсолютно сух и няма какво да се налепва по питата.

    Просто няма начин микропроцесора да разбере дали питата е с темп. -5, защото е заскрежена цялата и задръстена, въпреки че на вън е +2 градуса или си е наистина -5 градуса темп. на въздуха. Предполагам, че биха могли да слагат хигростати и разни други стати и влагомери, но тогава забравете за евтините климатици.

    И още нещо, много важно - когато се цитира COP на дадена машина в режим на отопление, най-често не се взима предвид това, че на всеки 50 мин има 10 мин обезскрежаване, което реално изважда топлина от стаята за да стопли външното тяло

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #32

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Идеята на този метод е предположение за най-вероятно наличие на скреж.Може и да няма.Конкретно за твоя модел ми се струва че е така заложена логика.
    Все пак не мога да бъда категоричен без да разполагам със севизната документация.
    Но ако е така --Извини ме доста за неласкавите слова които ми идват наум по отношение на производителя

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #33

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Благодаря и на двама Ви (@TazmaniaK и @badr) за бързия отговор . Че Осаката не е върха на сладоледа ми е пределно ясно, но когато го купувах преди 3г. нямах знанията за климатиците (които имам сега благодарение на Вас и други участници във форума), а и цената все пак имаше значение :coolsmiley: То с много пари и баба знае какво да си купи
    За сега климатичето си работи добре (да чукам на дърво , доста по безшумен е от Hair-a на комшията, а и зимата до около -5 - -10 градуса си поддържа +20 в помещение 30кв.м. без проблем.
    Благодарско още веднъж . Поне ще знам че не е дефект, а конструктивен недостатък.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #34

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Аз не бих го нарекъл конструктивен дефект, а по-скоро избор на по-малката от двете злини: по-добре да прави излишни обезскрежавания, отколкото да прави недостатъчни обезскрежавания и в крайна сметка да замръзва

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #35

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Аз обаче го наричам конструктивен дефект.Спокойно може при -7 -8 и по ниски температури да не се позволи цикъл на разкрежаване

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #36

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Аз обаче го наричам конструктивен дефект.Спокойно може при -7 -8* и по ниски температури да не се позволи цикъл на разкрежаване
    Съгласен съм с теб : производителя може да си направи математичен модел на процеса и само с измерването на температурата на външната пита, температурата на външния входящ въздушен поток и температурата на външния изходящ въздушен поток, да разбера че топлинното съпротивление е по-голямо от теоретично преснетнатото. Тогава и само тогава трябва да се стартира процес на обезскрежаване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #37

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Просто няма начин микропроцесора да разбере дали питата е с темп. -5, защото е заскрежена цялата и задръстена, въпреки че на вън е +2 градуса или си е наистина -5 градуса темп. на въздуха.* Предполагам, че биха могли да слагат хигростати и разни други стати и влагомери, но тогава забравете за евтините климатици.
    Смятам, че и проста система от кондензатори ще може да свърши доста добра работа

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #38

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Смятам, че и проста система от кондензатори ще може да свърши доста добра работа
    Не схващам какво имаш предвид

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #39

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    За съжаление, каквито и датчици да накичим, без бъркане в software-то нищо не правим, а там за сега не можем да пипаме... :unk:

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #40

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    За съжаление, каквито и датчици да накичим, без бъркане в software-то нищо не правим, а там за сега не можем да пипаме... :unk:
    ... някои не могат, други си играят с PIC контролерчетата и май успяват
    GolemSmeh одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #41

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    ... някои не могат, други си играят с PIC контролерчетата и май успяват
    Технически не е трудно, логиката ти ли ще я измислиш по- добре от производителя?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #42

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Технически не е трудно, логиката ти ли ще я измислиш по- добре от производителя?
    Защо не. Бих се пробвал на една система с три термометъра, обаче вече си имам Panasonic E12 и Panasonic PW9 и почти не виждам смисъл да им оправям почти перфектната система за размразяване.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #43

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Приятелски съвет бате Алекси.Дори на сън да не ти идва тая идея,ако климатика е инвертор

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #44

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Защо не. Бих се пробвал на една система с три термометъра, обаче вече си имам Panasonic E12 и Panasonic PW9 и почти не виждам смисъл да им оправям почти перфектната система за размразяване.
    А би ли споделил каква е температурата на изходящия поток на Панасониците, щото ми се струва че в това направление са далеч от перфектността!* И ако наистина е така, може ли да се въздейства върху управлението на климатика за да стане ПО-ТОПЛЕЩ???

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #45

    Re: Що е то ОБЕЗСКРЕЖАВАНЕ и има ли то почва у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Съгласен съм с теб : производителя може да си направи математичен модел на процеса и само с измерването на температурата на външната пита, температурата на външния входящ въздушен поток и температурата на външния изходящ въздушен поток,* да разбера че топлинното съпротивление е по-голямо от теоретично преснетнатото. Тогава и само тогава трябва да се стартира процес на обезскрежаване.
    О, ето че отново навлизаме в сухата теория. Аз като един Енженер с икономическо образование обръщам всичко в парички. Значи, при този вариант правиш 3 измервания и то само на външното тяло. После още 1-2 иззмервания на вътрешното. Това е О.К. - 4-5 сонди не струват кой знае колко пари. Ама колко по-скъп е един контролер с 4-5 аналогови входа сравнен с контролер с 1 аналогов вход (ако има само 1 сонда на вътрешното тяло)? Естествено, че може да бъде направен ПЕРФЕКТЕН климатик. Ама кой би дал примерно 5000 кинта за една девятка? Номера е да се постигне оптимален ефект с оптимални средства. Когато средствата са минимални - ефекта също е минимален.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 03-06-11, 14:58
  2. Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!
    От stenly във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-10-07, 11:47
  3. MSI има ли той почва у нас?
    От AIPBG във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-04, 20:23
  4. Що е firewall и има ли почва у нас :)
    От klamer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-03, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе