Резултати от 1 до 10 от общо 10

Пропуск на фреон от климатик - откриване?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #1

    Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Здравейте , интересува ме когато има пропуск на фреон от климатика каква е методиката за откриване на мястото на пропуска?
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #2

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Гледа се внимателно. Заедно с фреона изтича и част от маслото в системата и по мястото на теча полепва прах. Разбира се за професионални цели се използва т.нар. лийк детектор за съответния фреон.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Ако ти изпуска като на мене, за 3-6 месеца , няма и да го откриеш, даже ми надуха климата да седи 2 дни в с нещо като азот и пак не се видя от къде излиза. Най-накрая ги накарах да ми сменят тръбния път с нов и след няколко месеца ще разбера дали е от това

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Най-често фреона изтича от лоши връзки, което се дължи на калпав монтаж. Поради тази причина много монтажници запояват тръбите за вътрещното тяло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Доколкото помня май си имаше фреон детектори дето пищят при наличието на фреон съвсем наблизо.Нещо като детекторите на метал по летищата.Ама то това е за професионалисти.Инак освен по влошаването на работата на машината май по друго не можеш да хванеш малък теч.
    И това дето го писа @nebelservice е съвсем точно.

  7. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #6

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Климатика е купен в началото на лятото и си бачкаше супер на охлаждане.След горещените е спрян и сега като се пусне на топло - не топли.Обърнах го на студено не изстудява :-(.Забелязах че на топло едната тръба (по-дебелата) не можеше да се пипне от горещина а във вътрешното тяло не влиза топло.На охлаждане тръбата с по-малък диаметър се заскрежава и пак вътре не духа студено.Всичко това ме навежда на мисълта че фреона е заминал ;-(, и се чудех техника как ще открие пропуска.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #7

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    По принцип има ли някакъв специфичен мирис фреона (R410 конкретно). При пускане ми замириса странно и си помислих, че може нещо да е изпуснал част от фреона от фръзките на вътрешното тяло. Но може и да е била миризмата на конденз насъбрал се по пластините. Миризмата бе леко киселинна от тази която се ползва за проявяване на печатни платки, не ми идва на ум как да я опиша по-точно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Тази миризма се получва като плесеняса вътрешното тяло. Направи му профилакти и си готов. Можеш и само да я направи с ето това:
    http://83.228.53.252/products.htm#aircon

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #9

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Климатика е купен в началото на лятото и си бачкаше супер на охлаждане.След горещените е спрян и сега като се пусне на топло - не топли.Обърнах го на студено не изстудява :-(.Забелязах че на топло едната тръба (по-дебелата) не можеше да се пипне от горещина а във вътрешното тяло не влиза топло.На охлаждане тръбата с по-малък диаметър се заскрежава и пак вътре не духа студено.Всичко това ме навежда на мисълта че фреона е заминал ;-(, и се чудех техника как ще открие пропуска.
    Аз имах същия проблем лятото.Оказа се калпав монтаж-бяха ми пречупили тръбния път под ъгъл,така че счението на тръбата е намаляло и към вътрешното тяло не влизаше нищо.Първо това виж,после замерване на фреон и допълване-викай техници и гледай да не са същите,които са ти го слагали.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: Пропуск на фреон от климатик - откриване?

    Свесните фирми си имаме и пропуско търсачи за тази работа но работата като се върши не трябва да се стига до оправяне на калпав монтаж тоест нетрябва да се допуска такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 15:33
  2. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 19:33
  3. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 20:05
  4. Хладилник Мраз 140 - пропуск на фреон
    От ikonoma във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-07, 01:23
  5. Хладилника ми не работи добре - пропуск на фреон
    От snoopdoggystyle във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-06, 23:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе