Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Видове фреон и влиянието им върху производителността

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #31

    Re: Видове фреон

    Браво,страхотна статия.
    И тука има нещо за фреоните;
    http://v-clima.com/faq.php

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #32

    Re: Видове фреон

    Вярно е че като Р410А работи при по големи налягания но това което има значение за компесора е разликата в налягането между нагнетяване и засмукване което не се различава съществено с Р22 ... освен това Р410А е псевдоацеотропна смес и това позволява допълване ... друг е въпроса ако незнаеш колко да допълниш.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #33

    Re: Видове фреон

    Проблема с допълването на многокомпонентен фреон се решава като се пълни от течната фаза. Затова има приспособления които се слагат на манометрите, да дроселират фреона след като е влязъл течен.
    Такава работа с патент на фреон ме съмнява. Номерацията е строго определена отдавна. Има методика, която е дълго да обяснявам.
    Протокола от киото е подписан от всички вече. Да не говорим пък, че той се отнася за регулиране на ТЪРГОВИЯТА с СО2 както и определяне на изхвърляните количества в атмосферата.
    Климатиците с Ф22 са спрени и от прозводство от 2007, но само по принцип. Аз незнам от къде се появяват тези, на Ф22.
    Наздраве.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re: Видове фреон

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Вярно е че като Р410А работи при по големи налягания но това което има значение за компесора е разликата в налягането между нагнетяване и засмукване което не се различава съществено с Р22 ... освен това Р410А е псевдоацеотропна смес и това позволява допълване ... друг е въпроса ако незнаеш колко да допълниш.
    Не забелязвам при теб възходящо развитие от към знания.

    Преди 4 месеца на същите ти твърдения за наляганията на фреона се опитах да ти обясня че не са верни. Сега за да твърдиш пак същото или аз не съм обяснявал добре или за теб е прекалено сложно да разбереш обяснението.

    Сигурен ли си че съществува подобна смес за каквато пишеш. И преди да ми дадеш цитат от друг форум, ти обяснявам че "R410a is a near-azeotropic mixture".

    Вземи ги понаучи малко нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. nVidia Tegra 2 - тест на производителността
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-10, 13:19
  3. Запис различни видове файлове върху DVD+R
    От psyhi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-06, 14:41
  4. Отговори: 9
    Последно: 20-08-05, 23:21
  5. Отговори: 8
    Последно: 11-05-03, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе