Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 83

Видове компресори ползвани при различните марки и модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #31

    Re: Климатици-компресори

    Климатика НЕ е найм - доброто от панасоник продавано у нас ... за съжаление вече 3 години не се внася

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #32

    Re: Климатици-компресори

    тя 12ката беше 2500 лв ,точно тогава избирах климатик но тоя ми дойде скъпичък

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #33

    Re: Климатици-компресори

    Много плюене и храчене в началото на темата по тез Panasonic-и нека да вметна нещо и моля да се взима под внимание в бъдеще. Този Е12 DKE е с проблемен компресор най-вероятно. ОБАЧЕ от Ноември 2005 доколкото си спомням в същия модел е12DKE се слага компресор, който няма проблеми. т.е частта която дефектираше е подменена с нова нечупеща се. Доказателство за това се следващите 2 серии от 2007 GKE и 2008 HKE, които нямат проблеми. Аз лично съм учуден, че този компресор е Японски по-скоро знаех, че са Малайзииски. Моделите TE и PE (RE) би следвало да са с Японски компресори

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #34

    Re: Климатици-компресори

    модела RE е китайска сглобка ,шанса да е с японски компресор е 0.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #35

    Re: Климатици-компресори

    Напълно китайски, но работи...

    Темата японски/китайски сигурно има смисъл, ама колко години планирате да ползвате една машина?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #36

    Re: Климатици-компресори

    при условие че е 1200-1500 лв ,поне 6-8 години то инак няма дори да се избие да не говорим да ти спести пари

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #37

    Re: Климатици-компресори

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Много плюене и храчене в началото на темата по тез Panasonic-и нека да вметна нещо и моля да се взима под внимание в бъдеще. Този Е12 DKE е с проблемен компресор най-вероятно. ОБАЧЕ от Ноември 2005 доколкото си спомням в същия модел е12DKE се слага компресор, който няма проблеми. т.е частта която дефектираше е подменена с нова нечупеща се. Доказателство за това се следващите 2 серии от 2007 GKE и 2008 HKE, които нямат проблеми. Аз лично съм учуден, че този компресор е Японски по-скоро знаех, че са Малайзииски. Моделите TE и PE (RE) би следвало да са с Японски компресори
    Явно колегата е цар на предположенията но за съжаление изгорели компресори имаше и в GKE серията а след това зимата свърши и проблемите престанаха ... до следващата зима ... или дано да са ги оправили, а колкото до японските компресори те вече са мираж.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #38

    Re: Климатици-компресори

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Явно колегата е цар на предположенията но за съжаление изгорели компресори имаше и в GKE серията а след това зимата свърши и проблемите престанаха ... до следващата зима ... или дано да са ги оправили, а колкото до японските компресори те вече са мираж.
    Този път не си прав, защото на ГКЕ , рекламациите през гаранционния период са под 1% /отличен показател/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #39

    Re: Климатици-компресори

    Абе така е ама реално те и ДКЕ серията изкара първата зима с относително по малко дефектации докато втората зима процеса беше лавинообразен... Така че ще видим тази зима как са ... едно обаче не може да се отрече въпреки голямото количество дефектации КК сервиз дадоха компресори па макар и с закъснение от време на време...

  12. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #40

    Re: Климатици-компресори

    SHARP AY-22JDX японски модел на 100 волта с компресор самсунг
    YONAN - 9000BTU китайски климатик с кoмпресор MATSUSHITA
    FUJIelectric- RSA12LGC компресор ТОШИБА made in china

    следва продължение....


  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Re: Климатици-компресори

    ъъ Шарп на 100 волта току що отпадна от листата ми за нов климатик ,ще ме извиняват

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #42

    Re: Климатици-компресори

    Цитат Първоначално публикувано от py4
    SHARP AY-22JDX японски модел на 100 волта с компресор самсунг
    YONAN - 9000BTU китайски климатик с кoмпресор MATSUSHITA
    FUJIelectric- RSA12LGC компресор ТОШИБА made in china

    следва продължение....



    Това за Шарпа е много любопитно качи снимка. Японските фирми са най-големия производител на компресори за климатици и фирма като Шарп да сложи буклучав корейски компресор направо ме смайва.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #43

    Re: Климатици-компресори

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Това за Шарпа е много любопитно качи снимка. Японските фирми са най-големия производител на компресори за климатици и фирма като Шарп да сложи буклучав корейски компресор направо ме смайва.
    Може когато е внесен климатика, да бил с бомбирал компресор и нашите "майсторета" да са му присадили Самсунгов компресор за 300 лева и хайде на пазара.
    На японските клими е много трудно да се намери сървис менюал , за да се види какъв е оригиналния компресор

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #44

    Re: Климатици-компресори

    Хора помагайте.Правя справка за всички климатици в Техномаркет, Зора и Технополис.....и ми трябват с какъв компресор са......някой ако знае или има някакъв линк, давайте го насам моля.....че и без това задачата ми е почти невазможна...

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #45

    Re: Климатици-компресори

    ами разходи се до серизите на 3-те вносителя и там ще ги видиш наживо, вместо да събираш 3 дни инфо от кой чул и кой недочул

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 415
    Последно: 12-02-24, 20:38
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  4. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе