Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83

Видове компресори ползвани при различните марки и модели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #1

    Видове компресори ползвани при различните марки и модели

    Здравейте, нямам много мнения в този форум, но чета доста темите - особено тези за климатиците и изцяло битовата техника. Така както препрочитам темите за климатици, ми се струва, че най-важната част ( поне според коментарите и мненията) е компресора. Така, че предлагам в тази тема която отварям в момента, всеки, който е имал възможност да отвори и лично да види модела на компресора - то нека да го напише тук. За да е по-прегледно - предлагам да се пише само модела на климатика и марката на компресора. Ако модераторите сметнат темата за ненужна - нека да я изтрият - това си е тяхно право! Аз започвам първи:

    Panasonic CS/CU-E12DKE - made in Malaysia - 2004г - Компресор - Matsushita Electric Co. Ltd.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #2

    Re: Климатици-компресори

    Ако това ти е компресора и климатика ... пази телефоните на монтажниците

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #3

    Re: Климатици-компресори

    Пазя го - но не това е най-важното в момента. В друга тема мисля че с е дискутира кой е по - по - най! Тук просто искам да сортираме кои климатици с какви компресори са окомплектовани. Климатика си го ползвам аз а не ти. Японски е компресора и това ме устройва. Ако не е така как ще ме убедиш че другите за 2-3 000 лева са японски? ПО табелката на тях ли ? Не ми се спори тук! Просто само по темата да се дават отговори - който желае естествено!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #4

    Re: Климатици-компресори

    FUJITSU ASIA09LCC- един колега от форума беше споменал,че е Toshiba made in China.Мисля,че беше махал капака на външното тяло и го е видял.С притежателите на такъв климатик имахме леки притеснения,но всичко отмина,абе за мен тази зима климатика се доказа(куче марка).Скоро имах възможност да го сравнявам с Панасоник(за шума),еми Панасоника е по-тих.Става дума за инвертор Малайзия.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #5

    Re: Климатици-компресори

    CS/CU-E12DKE компресор Матсушита Малайзия !!! Никаква япония няма там

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #6

    Re: Климатици-компресори

    Има. На компресора пише Made In Japan! Имам и снимка но не мога да я проложа защото ми дава съобщение че сървъра бил пълен. Явно няма повече хард . В малайзия е сглобен.
    ето линк от моя компютър - но ще е активен най-вероятно само през деня .
    http://radooshare.no-ip.info/Panasonic-compressor.jpg


    Намерих в нета че моделите на PANASONIC - CS/CU-CE 9,12GKE са със същия компресор. Намерих му и цена в интернета - $169.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: Климатици-компресори


    $169 - японски? Дали? Да не е за негов еквивалент?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #8

    Re: Климатици-компресори

    Не знам - само на едно място го намерих в нета. Може и втора ръка да е .....

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #9

    Re: Климатици-компресори

    Странно,ако беше японски защо не се виждат техните яроглифи?
    Забелязал съм ,че всичко и навсякъде е надписано!Стикери,лепенчици,странни връзвания на термоизолацията на компресора и всичко е надписано и то не на английски!Лошо е ,когато навсякъде пише Made in Japan....Мога да кача една снимка на Тошиба и Корона/компресори/ за да разберете за какво говоря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #10

    Re: Климатици-компресори

    Ами мисля че е на японски когато е за тяхния пазар, а когато е за друг пазар според мен се променя и езика. Така е при всички продукти. Поне такова е моето мнение.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: Климатици-компресори

    Компресора е на японски модел произведен в Япония National CS-AG22M
    [img width=800 height=600]http://img61.imageshack.us/img61/7481/k006bt5.jpg[/img]

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #12

    Re: Климатици-компресори

    Абсолютно и на малазийските климатици компресора беше японски scroll до преди DKE серията след това е ротационен малайзия ... абе тази зима смених над 20 компресора сигурен съм в това което говоря

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #13

    Re: Климатици-компресори

    Ехх... голямо плюене падна на тоя моя климатик. Ще му запаля една свещичка че вече 3г си работи без проблеми и зиме и лете. Всичко е от монтажа - ако са ги слагали "майстори" и Санио супер лукс да е - пак ще изгори. Стига го плюхте моя ами пишете и вашите какви са - да имат информация и другите хора. Те и мерцедес са си мерцедес ама и те се чупят - като не могат да ги карат хората. Пък може ли всеки да си купи и кара топ модела на мерцедес?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #14

    Re: Климатици-компресори

    Не става въпрос за плюене!Аз също имам "Панасоник"- но е "Национал".Лошото е ,че на повечето хора машините са им гаранционни и едва ли ще постват тука с риск да им се провали гаранцията.А и на някои модели отварянето/свалянето/ на капаците въобще не е елементарно!
    Най-важното за ,което съм съгласен с теб ,е кадърният монтаж и поддръжка.Другото си е чиста фукня!В този форум има хора с машини за по 3-4000 лева ,но на тях точно им дреме на г.... с какви компресори са им машините.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #15

    Re: Климатици-компресори

    Яяяя, що така?
    Защо пък да не им дреме?
    Дреме им и как още.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 415
    Последно: 12-02-24, 20:38
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  4. Отговори: 33
    Последно: 14-01-10, 12:58
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе