Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 68 от общо 68

Относто COP и EER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #61

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ще формулирам въпроса максимално кратко и точно:
    Как влияе влажността на ефективността на работата на климатика при положителни външни температури?
    А, сега? Къде става въпрос за плюсови температури?
    В плюса влияе, дотолкова, колкото, малко зачестява цилъла на обезскрежаване, но не се приема за съществено.
    В минуса обаче не е точно така.
    А спора, ако го наречем така, тръгна оттам, че миналата година в София имаше съществен перод на мъгливо време /съответно и по-висока влажност/, но при температури около и под нулата. И нещата не бяха розови с каквито и да е марки и модели. Имам някакви наблюдения. Толкоз. Не твърдя, че мнението ми е меродавно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #62

    Re: Относто COP и EER

    Дали ще замръзне климатика зависи не толкова от влажноста а от температуеата на изпарение. Колко е температурата на изпарение при работа на топло?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #63

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    СОР на 7-цата е 4.55, СОР на 9-ката е 4.26! Това не е кой-знае каква разлика! Още повече че СОР е относително понятие и се променя в зависимост от външната и вътрешната температура. Не вярвам да има и 5 лева разлика в месечната ти сметка за ток. Иначе мисля че и 7-ца ще се справи ако не гониш над 25* и ако не я спираш през студените месеци. Но ако смяташ да отопляваш и коридор или друго помещение, работата става висяща!
    не, с коридора ще се справи 9-ката от хола. другите 2 са само за стаите. пък и в мойта има комп дето пече нон-стоп.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #64

    Re: Относто COP и EER

    и така. копа при моделите предлагни в тук е изчисляван при +7 и +35 градуса. ще ти предоставя инфо за коп койти е изчисляван при -20гр. и може да работи до -25-30 гр. "valen1" а защо да сравнявам Nordic с другите, не държа да знам абсулютно всичко за всички модели предлагани в света. а за какъв климат т1,т2,т3. така са разделени неи сме на т1. http://www.haierchile.com/pdfs/noved...er%20%20DC.pdf. ако си търпелив ще ти покажа и другото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #65

    Re: Относто COP и EER

    аз не видях никъде КОП тука

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #66

    Re: Относто COP и EER


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #67

    Re: Относто COP и EER

    с каква програма се отваря този файл

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #68

    Re: Относто COP и EER

    Office Power Point

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе