Резултати от 1 до 13 от общо 13

Срок на експлоатация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Срок на експлоатация?

    ... или кое/кога/защо, започва да се разваля на климатиците?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #2

    Re: Срок на експлоатация?

    Продавач/консултантка във офиса на изключитeлния вносител и дистрибутор за България на марката:
    * GENERAL/Fujitsu General Ltd., Japan, на въпроса:
    - Какво правя като потребител при дефектиране на климатика закупен от Вас след изтичане на гаранционния срок(3 години)?, ми отговори:
    -Хвърляш го! Компресора струва към 1000лв., управлението и то толкова - така че ...!
    Тая мадама направо ме хвърли в тъча, така ли е питам - ако има техници да кажат, моля. През три години, нов климатик ли ще се купува?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #3

    Re: Срок на експлоатация?

    по-добре вземи тошибата,имам я сьщата, нямам никакви проблеми с нея,дори и при -15градуса и мьгла.
    Трябва да си хич без късмет на третата година да ти замине компресора.
    На китайска марка машина след 5-тата година трябва да палиш всяка година по една свещичка,но това е за машини от преди 2-3 години.те от година на година стават все по-калпави,със все по-малки топлообменници.
    Иначе ремонта на компресора на марков инвертор-различно.Ако е от официалния вносител на марката-м/у 300-1000лв.
    Това е като фирмения сервиз на колите

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Срок на експлоатация?

    При целогодишно ползуване, марковите машини си карат и по 10 години, че и повече, въпрос на късмет и поддръжка . При чайниците , след четвъртата-петата година /всеки следващ ден им е подарен/

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #5

    Re: Срок на експлоатация?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    При целогодишно ползуване, марковите машини си карат и по 10 години, че и повече, въпрос на късмет и поддръжка . При чайниците , след четвъртата-петата година /всеки следващ ден им е подарен/
    Да вземеш да уточниш какво имаш впредвид под "марков" и "китайски"? И "марковите", дето са произведени в китай към кой вид спадат?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #6

    Re: Срок на експлоатация?

    Че те 99% от климатиците са Китайски е ООО

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #7

    Re: Срок на експлоатация?

    Абсолютно всеки в този форум отделил и 20 минути да прочете, знае кои са "марковите" климатици.Абсолютно тъпо е да влизаме в полемики кои са и кои не са!
    Ако това не се е удовлетворителен отговор, ето друг:"Кафез" струващ 400-500 лева не е климатик....За това говори колегата!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re: Срок на експлоатация?

    Белите хора на 3 години нова кола си купуват, ти за един климатик ли ще се замисляш....

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #9

    Re: Срок на експлоатация?

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Белите хора на 3 години нова кола си купуват, ти за един климатик ли ще се замисляш....
    То едни хубави гуми за тази кола струват повече от един климатик и не могат да изкарат три години ама нейсе

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #10

    Re: Срок на експлоатация?

    този въпрос за климатика и мен ме интересува, относо гумите на колата и кой са маркови , то мога да кажа че има гуми и гуми,коли и коли, но голяма част от марковите климатици също се правт в Китай ..а това гаранция ли е че сле 5г. няма да се държат по-начина по който и климатиците за 500-600 лв...ако е така за какво да се дават 2000 лв за "добра" машина

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Срок на експлоатация?

    В едните и другите се влагат различни по качество материали и компоненти, използват се различни по качество машини и контролът на качеството е коренно различен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #12

    Re: Срок на експлоатация?

    Имам Хитачи което е на около 11г.,конвенционално,производство Малайзия и да чукна на дърво си работи още без проблеми.Аз съм си го купувал преди 11г.,не е втора употреба.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #13

    Re: Срок на експлоатация?

    Маркови не маркови 3-5 години трябва да издаржът , при максимално натоварване без да спират.Или един пример ще ви дам 12 панасоник за 50 квадратни метра при постояна работа издържа 5 години. Ако беше оразмерен правилно сигорно при постояна работа щеше да издържи сигорно 10 години.При нормална работа много повече.За резервните части няма такива не се подържат,Просто вносителя си прави колко процента биха му дефектирали ,да кажем1 % на 10 000 заделя 10 броя за части и този 1% го вкарва в цвната на останалите.И много ясно 2000 лева климатика 1000 лева компресора и 1000лева електрониката останалото за скрап и е на печалба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Осака СН-12-SLE - експлоатация
    От примо във форум Климатици Osaka
    Отговори: 19
    Последно: 22-01-11, 13:34
  2. Zanussi ZOUK91PX ръководство за експлоатация
    От Венко във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-09, 22:50
  3. А след максималния срок за ремонт?
    От Emily във форум Друга битова техника
    Отговори: 13
    Последно: 04-01-09, 11:20
  4. Правилна експлоатация на лаптоп?
    От conan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 66
    Последно: 02-03-07, 22:43
  5. изтекал срок на windows
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-06, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе