Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67

Правилна експлоатация на лаптоп?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    27
    #1

    Правилна експлоатация на лаптоп?

    Здравейте на всички.Отскоро имам лаптоп DELL 9400 и не съм на ясно как точно е правилно да го ползвам.
    Дали е редно ,когато е включен и работи да го вдигам и пренасям,защото знам ,че при настолните компютри това скапва хард диска но незнам при мобилните как е?
    Ще се радвам ако някой ми даде съвет

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    И тук има риск да го чукнеш някъде, затова внимавай.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    но в общи линии затова лаптопите се наричат "мобилни компютри", зашото можеш да ги мърдаш
    е, чак на ритник няма да издържат, но в разумни граници подлецат на всякякво преместване, носене и т.н. (говорим за в работещо състояние)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #4

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    А как стои въпроса с честото включване и изключване на лаптопа, знаем че честото вкючване и изключване на настолните компютри им вреди!?!
    И още нещо - когато лаптопа е включен, но не се ползва да кажем в рамките на час, че и повече как е по-добре да бъде оставен - с отворен капак или със затворен? Или пък е по-добре да бъде изключен и след час отново да го включим?
    Благодаря предварително на решилите се да пишат!

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri
    Знаем че честото вкючване и изключване на настолните компютри им вреди!?!
    Аз не знам такова нещо. Или поне вредата е толкова, колкото е вредно да го държим включен.
    За преносимите компютри препоръчвам хибернация със затворен капак. Не за друго, а да не се пълни с прахоляк.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #6

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Аз не знам такова нещо. Или поне вредата е толкова, колкото е вредно да го държим включен.
    За преносимите компютри препоръчвам хибернация със затворен капак. Не за друго, а да не се пълни с прахоляк.
    При честото включване и изключване отнасящо се до настолните ПС-та се налага преминаване на всички компоненти от режим на покой към режим на работа, което скъсява живота на компонентите като цяло, ето защо от една страна е по-добре да стои постоянно включен отколкото да се включва и изключва често!
    А дали това се отнася и до работата на лаптопа?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #7

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от stanieri
    При честото включване и изключване отнасящо се до настолните ПС-та се налага преминаване на всички компоненти от режим на покой към режим на работа, което скъсява живота на компонентите като цяло, ето защо от една страна е по-добре да стои постоянно включен отколкото да се включва и изключва често!
    А дали това се отнася и до работата на лаптопа?
    Не му се вживявай толкова. Няма досега преносим компютър, който да е гръмнал след 6 месеца заради често включване и изключване. В крайна сметка си е един по-млъкл компютър, а не антична ваза от китайски порцелан.
    Единственото, което бих ти препоръчал е по-внимателна експлоатация на батерията, за да не й скъсиш живота.

  10. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #8

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Аз имам друго питане.
    Батерията на лаптопа скапва ли се, ако е постоянно включена към мрежовото захранване?
    Чел съм, че като се зареди започва обратният ефект саморазреждане и най-добрият начин е да се изключва зарядното от мрежата, а след като бъде почти изхабена то тя отново да бъде включена да се зарежда и тн.! Това твърдение вярно ли е? Няма ли някакъв механизъм който след като се зареди батерията автоматично зарядното да не подава ток или нещо подобно! Щото така не е много удобно да си играеш само на включване и изключване особено при по-слабите батерии.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #9

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от Pit
    Аз имам друго питане.
    Батерията на лаптопа скапва ли се, ако е постоянно включена към мрежовото захранване?
    Чел съм, че като се зареди започва обратният ефект саморазреждане и най-добрият начин е да се изключва зарядното от мрежата, а след като бъде почти изхабена то тя отново да бъде включена да се зарежда и тн.! Това твърдение вярно ли е? Няма ли някакъв механизъм който след като се зареди батерията автоматично зарядното да не подава ток или нещо подобно! Щото така не е много удобно да си играеш само на включване и изключване особено при по-слабите батерии.
    Моят съвет, когато ползваш лаптопа влкючен към ел. захранване е да вадиш батерията - наистина би й удължил живота! Но преди да я вадиш я зареди напълно! В последствие ползвайки лаптопа предимно вкъщи и то включен към мрежовото захранване, за да си запазиш батерията то един път в месеца я разреждай напълно (докато лаптопа се изклчи сам) без да е включен лаптопа към ел. мрежата! След което сложи отново батерията, зареди я напълно и отново я извади!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    мдааа досадно е да се вди батерията като се ползва на ток... ама и се увеличава сериозно живота... винаги когато ще ползвам лаптопа за повече от половин час на ток вадя батерията...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    и как изчислихте, че като вадите батерията и удължавате живота?
    имате 2 еднакви лаптопа и тестово в продължение на 1 година на единия му вадите батерията, а на другия я оставяте и сега втория държи 5 мин, а първия - 3 часа като нов?
    Навсякъде се разказват и преразказват Приказки под Шипковия храст, датиращи от времето на лаптопи ХТ и 286, с NiCad батерии

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    И диска, и диска да се вади........Знаете ли колко му се удължава живота

    //добре е да не се завива с нищо и да е максимално обтекаем от въздуха.
    Единствено охлаждането може да е проблем при дълга работа.
    Разбира се - да не се изпуска на земята..........И да не се удря с чук

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #13

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    ...
    Единствено охлаждането може да е проблем при дълга работа.
    ...
    Ако две каки - по възможност жежки мулатки - му веят с палмови листа не е проблем и дъъъългата работа.

    Сериозно - много е тъпо да прислужваш на някой електроуред, пък бил той и ЛапналТопа. (май не беше толкова сериозно...)

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Цитат Първоначално публикувано от pimpirlit
    Ако две каки - по възможност жежки мулатки - му веят с палмови листа не е проблем и дъъъългата работа. ...
    Ако няма две на разположение - и една може да свърши работа: ЦЪК

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #15

    Re: Правилна експлоатация на лаптоп?

    Мноооооого забавно им е на някои!
    Хей хора, наистина не мога да ви разбера ?!?
    И драги ми @pimpirlit, никъде в постовете не става дума за прислужване на каквото и да е, не знам от къде си добил тези впечатления - може би от личен опит!
    Говорехме за сериозни неща до преди няколко поста, ще се радвам и да продължим по този начин дискусията!
    Мисля, че няма нищо лошо в това да поискаш съвет как би удължил живота на техниката си, на която държиш, това ме провокира и да дам съвет.
    А на многоуважаваните участници във форума, @Lazar i @Wisе ще си позволя да дам препоръка - има достатъчно сайтове в Интернет със забавни страници, ами излейте си енергията там!!!

    И не на последно място искам да изрично да упомена, че ни най-малко искам да се заяждам с някого. Просто споделих мнение по отзивите към темата написани с привидно ироничен тон.

    Приятна и спокойна вечер на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвети за правилна настройка на телевизора /бeз апаратура/
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 49
    Последно: 31-03-17, 13:39
  2. ударна бормашина инструкция и експлоатация
    От Stauffenberg във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-12, 18:26
  3. Осака СН-12-SLE - експлоатация
    От примо във форум Климатици Osaka
    Отговори: 19
    Последно: 22-01-11, 13:34
  4. Zanussi ZOUK91PX ръководство за експлоатация
    От Венко във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-09, 22:50
  5. Срок на експлоатация?
    От dgenov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 27-09-08, 03:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе