Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Дозареждане с фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #16

    Re: За пълнене с фреон

    Днес видях едно хитачи мисля 12-ка беше със шушулка около 3 метра плюс още 2 отсрани по 1 метър.Утре ще го снимам че днеска бързах.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #17

    Re: За пълнене с фреон

    обадих им се на техниците и им казвам че не грее да дойдат да го напълнят питаха ме каква марка е като им казах хитачи те ми казаха че не съм единствения и не знаели какво да ги правят и чакат становището на сервиза което ще излезе в четвъртък

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re: За пълнене с фреон

    Становището е ясно кой се набутал да му е честито. То когато писахме че хитачи не е това което беше навремето нямаше кой да повярва.Още преди две години писах че хитачито нещо е проблемно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #19

    Re: За пълнене с фреон

    Ами не знам, какво сте чували ама аз се радвам на моите хитачита E10H2, E14H2 и за тези температури доста прилично се справят ако са и подходящо избрани по мощност (може и от монтажа да зависи въпреки че аз от моя изобщо не съм доволен ) не харчат много а и не са замръзнали (с изключение на малка шушулка под тавата на големия) стига да не се изключват, че след нова имаше малко проблем докато загреят стайте. Надявам се дълги години така да се радвам и да няма проблеми с тях.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #20

    Re: За пълнене с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA
    Ами не знам, какво сте чували ама аз се радвам на моите хитачита E10H2, E14H2 и за тези температури доста прилично се справят ако са и подходящо избрани по мощност (може и от монтажа да зависи въпреки че аз от моя изобщо не съм доволен ) не харчат много а и не са замръзнали (с изключение на малка шушулка под тавата на големия) стига да не се изключват, че след нова имаше малко проблем докато загреят стайте. Надявам се дълги години така да се радвам и да няма проблеми с тях.
    е поне да има един доволен от хитачи аз как да съм доволен при -10 климатика на макс и в стаята е 15 гр явно толкова си могат

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #21

    Re: За пълнене с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA
    Ами не знам, какво сте чували ама аз се радвам на моите хитачита E10H2, E14H2 и за тези температури доста прилично се справят ако са и подходящо избрани по мощност (може и от монтажа да зависи въпреки че аз от моя изобщо не съм доволен ) не харчат много а и не са замръзнали (с изключение на малка шушулка под тавата на големия) стига да не се изключват, че след нова имаше малко проблем докато загреят стайте. Надявам се дълги години така да се радвам и да няма проблеми с тях.
    И аз съм така с моето хитачи. Доволен съм.Предвид 5 м тръбен път в обща изолация докарва кам 40-42 ' С. Малко се узорва при -10 -15 , но пък и аз нямам никакви изолации или дограми....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #22

    Re: За пълнене с фреон

    imegogo , в темата "Климатика ми не грее при - 5" съм описал подробно проблема си, който за съжаление е същият като твоя .Снощи отново наблюдавах САМСУНГ-а, изпълних заръките на по-вещи форумци-пак нищо. На обяд с дълбока въздишка го изключих, просто няма смисъл да блъска без да да изключва и да не грее и запалих газовата печка. И аз като теб се примирявам, че явно става дума за "летен климатик".Ще го видим след 2-3 дни, когато прогнозират по високи температури.Ако междувременно ти намериш решение на проблема си-пиши, моооооля те

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #23

    Re: За пълнене с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от hunterA
    Ами не знам, какво сте чували ама аз се радвам на моите хитачита E10H2, E14H2 и за тези температури доста прилично се справят ако са и подходящо избрани по мощност (може и от монтажа да зависи въпреки че аз от моя изобщо не съм доволен ) не харчат много а и не са замръзнали (с изключение на малка шушулка под тавата на големия) стига да не се изключват, че след нова имаше малко проблем докато загреят стайте. Надявам се дълги години така да се радвам и да няма проблеми с тях.
    това твойто Е14H2 всъщост си е чиста 9ка

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #24

    Re: За пълнене с фреон

    някой знае ли какво трябва да е налягането на фреона на хитачито

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #25

    Re: За пълнене с фреон

    Налягането зависи от много фактори фреон,температура и т.н. неможе просто така еди си кой модел еди си какво налягане.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #26

    Re:За пълнене с фреон

    тази част намерих под климатика трябва ли да е на него

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:За пълнене с фреон

    Погледни отстрани където медните тръби влизат във външното тяло.Това е капачка на някой от двата крана.Ако липсва на единия,завий я на ръка докрай и стегни с ключ със средна сила.Ако я няма,има опасност да се губи фреон по малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 18
    Последно: 24-12-12, 14:19
  3. ELITE 12ER4-проблем след дозареждане с фреон
    От didiron във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-12, 20:17
  4. Дозареждане с фреон R411 - намира ли се?
    От skywallker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-08, 19:35
  5. Дозареждане по манометри
    От ewgeny във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 11-11-08, 05:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе