Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 95
Like Tree3Одобрявам

Авто климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #16

    Re:Авто климатик

    Добре,съгласихте ме.Вярно "Утрото е по-мъдро от вечерта".Да попитам тогава още нещо - Ако климатика на кола е презареден /примерно вместо 700гр. са му вкарани 1.000/ каква ще е разликата и по какво ще познаеш , че има повече фреон от нужното?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от K.K.
    Добре,съгласихте ме.Вярно "Утрото е по-мъдро от вечерта".Да попитам тогава още нещо - Ако климатика на кола е презареден /примерно вместо 700гр. са му вкарани 1.000/ каква ще е разликата и по какво ще познаеш , че има повече фреон от нужното?
    Ще изключва компресора а има вероятност да избие през предпазния винтил има такива при някой автомобилни климатици. А това не е резервар за гориво че колкото повече има да е по добре.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #18

    Re:Авто климатик

    Това,че не е резорвоар и не е по-добре да има повече е ясно. И чаша с уиски не е . Благодаря на всички ви за отговорите.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #19

    Re:Авто климатик

    Велев,би ли разяснил,какво имаш предвид "ще изключва компресора?" И на мен ми предстои да си допълвам климатика на автомобила,само че аз съм с климатроник,или най точно с автоматичен климатик-ситроен ксара-ако има значение марката.И понеже ми предложиха х5 лв 100 грама фреон - с работата,та как да разбера кога има достатъчно? Момчето което ще ми свърши работата е лаик, и сега започва да се учи,а цената е колкото само за фреона...Моля ако може да изкажеш подробно как трябва да се процедира.Благодаря МНОГО!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Авто климатик

    Ами 100% имаш таблека, на която е написано необходимото количество фреон. Зарежда се с везна и толкова.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #21

    Re:Авто климатик

    еее,ама аз съм настроен еко, и не искам да си изпускам фреона в природата и да зареждам отново-отговорен тип съм.Искам само да го дозаредя,за това питах,как или по какво да разбера,кога имам достатъчно,или близко до препоръчителното?Моля,не ме нападайте, и пращайте на майстор.Офертата ми е много добра,и съм сигурем,че всеки би се възползвал на мое място!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re:Авто климатик

    Офертата не я гледай защото после като стане белята с компресора ще търсиш вече свесен сервиз ама ще ти излезе много солено. Не се подлъгвайте по оферти и още повече че явно нищо не разбира а за нужните машини да не говорим те са цифра. А и вече всеки законен сервиз или майстор трябва да притежава сертификат за работа с фреони. А цената на фреон 134 за 100гр е 3,20лв а не 5лв.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #23

    Re:Авто климатик

    ех...Велев,друг отговор очаквах.Добре де,а колко е допустимото пепълване на системата? Имам някъкви бегли познания-от четеното тук-че е лошо да е в повече,а ако е по малко само няма да охлажда добре,но дай някаква сламка за да си свърша работа моля.Идва ми на ум,да сипя 50 гр, и след 1 седмица още 50гр, или някакво друго предложение? А нищо не отговори за моя "климатроник" как ще се държи компресора при препълване?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re:Авто климатик

    Мариански...не се прави така като теб,ама ИЗОБЩО !!! Ако системата ти има теч и липса на фреон,не се допълва ей така...Фреона пак ще си изфиряса.Първо се открива мястото на теча и се ремонтира.Дали ще се разглоби системата и нещо ще се подмени,дали ще се прецени да се ползва някаква добавка,е решение на майстора. А ти нямаш такъв.Поне кантар и термометри има ли?
    Освен това когато се зарежда на везна,стария фреон се събира със зарядна станция,филтрира се,претегля се и само се добавя разликата до необходимото.
    Ако искаш да си направиш скъпия експеримент заради 5те лв/100 гр фреон,ето ти методиката-закачат се манометрите на щуца за ниското налягане,вкарваш фреон по малко,на порции по 40-50 гр,и наблюдаваш показанията на манометъра .След всяко вкарване се изчакват няколко мин фреона да се "намести" и тогава се гледа манометъра. Ако е горещо,над 30 гр,трябва ниското налягане да е 2,5 бара при 1500-2000 об/мин на мотора.
    Пожелавам ти приятен и успешен експеримент.
    И внимавай с въздуха в маркучите....

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #25

    Re:Авто климатик

    Ванко-о-о спасяваш ме,Благодаря! Това последното изречение е помощ за мен и ме подсети .....

    Ох, знам как е правилният вариянт за всичко ( със станцията,пречистването,доливането на масло ),тук чета вече една година усилено и в общи линии някои неща ги усещам- да тънкостите не знам и не се досещам,защото си трябва рутина...както не беше и ми минало през акъла за въздуха в маркучите....Да този приятел има и електронна везна ( магазинер е ), и манометри,и компресор от хладилник за вакумиране и конусна дъска - всичко си е купил.Стигна се до там-сам да си прави нещата, след като е недоволен от хладилни техници,които му поддържат витрините...с малко аутодата и малко четене в един друг форум и воала...та от там и един преместен и монтиран климатик имаме вече,който е безупречен като монтаж ( с мои напътствия какво съм разбрал от тук ) и добра работа след монтажа.Защото и за това искаха 250 лв - а точно този монтаж беше баламски-външното и вътрешното тяло са едно зад друго и стената е тухла- фреона е точен,тръби няма да се дават, само е нова изолацията и бандажа....е 250 лв за това....

    иначе Благодаря ти,помогна ми дори с това подсещане!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Авто климатик

    Е то това беше идеята....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:Авто климатик

    То с този компресор от хладилник че няма да направи вакум е повече от ясно. А за едно местене на климатик 250лв нещо ни хвърляш на върбата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:Авто климатик

    Велев,ако случайно имаш вакуумметър ( в което се съмнявам) ,щеше да видиш,че вакуума от нормална едностъпална вакуумпомпа и от здрав компресор на хладилник ,е еднакъв....Само дето с компресора става по-бавно.
    А за местенето - време е да свикнеш с факта,че някои живеят в Плевен,а други в София.Тука има монтажи по 300 лв без ДДС,а ти карай на 120....

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #29

    Re:Авто климатик

    vanko68 или ваккумметъра ти е неточен, или вакуумпомпата ти не я бива. Даже теоретично/ в идеалния случай / това е невъзможно.
    Отдавна, не само в София, ги има тези цени, за това си прав.
    marian1 ако действително ти се рискува, ще ти дам един жокер. Проследи дали по тънката тръба/маркуч между кондензатора и входа и в купето, има един цилиндър / ф 80-100мм и дължина 150-180мм /, на който има едно стъкълце най отгоре. Ако има, какво се вижда през него? ОЦУ

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Велев,ако случайно имаш вакуумметър ( в което се съмнявам) ,щеше да видиш,че вакуума от нормална едностъпална вакуумпомпа и от здрав компресор на хладилник ,е еднакъв....Само дето с компресора става по-бавно.
    А за местенето - време е да свикнеш с факта,че някои живеят в Плевен,а други в София.Тука има монтажи по 300 лв без ДДС,а ти карай на 120....
    Много си в грешка не само имам вакумер а и такива инструменти който си виждал само в магазините за клима техника + станция за авто климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Авто MP3 плеар
    От drecolli във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-14, 13:48
  2. Захранване за авто CD
    От vankicha във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 19-05-14, 07:45
  3. Мнение за авто CD
    От HePoH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:32
  4. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  5. Авто ръководства
    От kris11 във форум Автомобили
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-07, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе