Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 95
Like Tree3Одобрявам

Авто климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #31

    Re:Авто климатик

    Гео знам за какво искаш да погледна, на витрините на моя приятел "магазинера" го има това с няколко цвята ( май 4 )...на моята Ксара няма такова нещо.Никой не хвърлям на върбата за цената,защото няма за какво да лъжа или печеля....собственика така ми каза,а и не се съмнявам в него,защото климатика е ако не се лъжа 24 мидея - или пък да беше 18 ...както и да е,никой не искам да ми вярва...само ще кажа и аз лоши думи за профилактици: Когато си купих МПС-то отидох до сервиз за авто клими-само за закачване към прехвалената машина - 30 лв а машината работи не повече от 3-5 секунди -почна да фучи много силно - резултат - 25 - 30 лв не помня много...тръгнах си разочарован,за токлова кратко време,нито ми казаха нещо нито нищо освен ами спукан ти е радиатора ( кондензатора ) струва 100 лв да го напраим???.След някоко дни в Пловдив ми залепиха радиатора за 20,или 25 лв и от тогава всичко е ок.Е разликата е огромна.....Сервиза е в циганската махала-на гърба на летище София-кога ще се върна знаеш ли??? За това разбирам Бг мисленето-нито е ясно какво някой ти прави на МПС-то,нито имаш на кой да се оплачеш-остава ти като мен,да четеш много и да опитваш сам да си свършиш работата....До това водят дребните хитринки и тъпите изпълнения....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #32

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    vanko68 или ваккумметъра ти е неточен, или вакуумпомпата ти не я бива. Даже теоретично/ в идеалния случай / това е невъзможно.
    Geo,вакуумманометрите са ми Refco u Wigam,Нови са,за по над 100 лв...Не ми обяснявай,че нещо и на двата не било наред.Помпата ми е белгийска,в идеално състояние.Това съм го правил доста пъти и резултата си е сходен.И защо да не може един компресор ,бутален,да направи 30-40-50 мбр ?
    Лабораторните вакуумпомпи за почти абсолютен вакуум и те са бутални.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #33

    Re:Авто климатик

    vanko68 Ако ги сравняваш с мановакуумметри да показанията са еднакви, но неточни, но ако работиш с вакуумметри разликата е огромна. Не може защото е бутален, има "мъртво" пространство заради смукателния клапан разположен в цилиндъра и самата "инертност" на клапаните.А помпите за дълбок вакуум са всякакви други, но не и бутални.
    marian1 говоря за ресивер, някъде го водят филтър за климатик. Ти се сещаш за наблюдателно стъкло с индикатор за влага. Това стъкло е с диаметър колкото 1ст. и е на/ част е от / ресивера - филтъра. Потърси и ако има ОЦУ

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re:Авто климатик

    Я първо ни светни какво ТИ си разбираш по мановакуумметър и вакуумметър,че пък аз да ти кажа с какво работя и как.Готов съм и клипче да ти спретна с двете помпи и да видиш сам,а че и другите....

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #35

    Re:Авто климатик


    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Я първо ни светни какво ТИ си разбираш по мановакуумметър и вакуумметър,че пък аз да ти кажа с какво работя и как.Готов съм и клипче да ти спретна с двете помпи и да видиш сам,а че и другите....
    Ако правилно съм те разбрал за какво ме питаш, че въпроса е като след 5 водки.
    Манометър - уред за измерване на надналягане т.е. от 0ат до 100ат /примерно/
    Вакуумметър - уред за измерване на подналягане т.е. от 0ат до -1ат
    Мановакуумметър - уред за измерване на под и над налягане т.е. от -1ат до 100ат
    На Рефко / и не само на тях, даже и на "Арда" - Кърджали / мановакуумметрите са с клас на точност 4 , сектора на вакуума е на 1/100 от скалата, а вакуумметрите са с клас на точност 1,6 затова и диаметъра им е по голям и сектора на вакуума е на 100% от скалата. За сравняване на показание /точност/ на вакуум по единия и по другия уред и дума не може да става. Електронните са друга песен, ако изкаш ще я пеем друг път...
    Направи клипче може там да ти се окаже силата...киното е голяма работа.
    За мен компресора за домашен хладилник винаги си е бил компресор и не го възприемам като вакуум помпа и никога не бих го нарекъл помпа. Да не говорим, че вакуумпомпата за монтаж на климатици трябва да е двустъпална.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re:Авто климатик

    Значи аз ясно съм написал ВАКУУММЕТЪР. Със скала от 0 до -1 ( ако е относителен) или от 1 до 0 ( абсолютен). Винаги вакуумирам системите си с такъв и с такъв съм проверявал какво може компресорчето....А ти дали го приемаш за годно да вакуумира или не,си е само твой проблем. За мен въпроса отдавна е измерен.
    И защо помпата трябвало да е двустъпална?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #37

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Geo,вакуумманометрите са ми Refco u Wigam...
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Значи аз ясно съм написал ВАКУУММЕТЪР. Със скала от 0 до -1 ( ако е относителен) или от 1 до 0 ( абсолютен). За мен въпроса отдавна е измерен. ...
    Каква е разликата между относителен и абсолютен вакуум? Само скалата ли?
    Как измери въпроса?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Значи аз ясно съм написал ВАКУУММЕТЪР. Със скала от 0 до -1 ( ако е относителен) или от 1 до 0 ( абсолютен). Винаги вакуумирам системите си с такъв и с такъв съм проверявал какво може компресорчето....А ти дали го приемаш за годно да вакуумира или не,си е само твой проблем. За мен въпроса отдавна е измерен.
    И защо помпата трябвало да е двустъпална?


    http://normabg.com/normativi/naredbi/7826.php


    Приложение № 1 към чл. 7, ал. 2, т. 4
    Списък на необходимия инструментариум за извършване на монтаж, сервиз или поддръжка на стационарни хладилни и климатични системи, както и на топлинни помпи, съдържащи някои флуорирани парникови газове
    1. Уред за откриване на пропуски (пропускотърсач) с чувствителност до 7 g/годишно, базиран на хидрофлуорвъглеводороди (HFC).
    2. Станция за изтегляне на работното вещество от системата в течна и парна фаза. Типът на станцията да позволява изтегляне на типа хладилен агент, с който е заредена инсталацията. Производителността на станцията да е съобразена с количеството на работното вещество в системата.
    3. Празен/празни контейнер/контейнери за събиране на изтегленото вещество. Вместимостта на цилиндъра/цилиндрите трябва да съответства на количеството хладилен агент, подлежащо на изтегляне.
    4. Електронна везна със стъпка на отчитане не по-голяма от 10 g, за прецизно определяне количеството на изтегляното вещество или на веществото, с което повторно се зарежда системата.



    5. Двустъпална/двустъпални вакуумпомпа/вакуумпомпи с производителност, съответстваща на големината на инсталацията, и с крайна степен на вакуум не по-голяма от 15 m.

    6. Термометър/термометри с точност на измерването не по-малка от 0,1° С.
    7. Вакуумметър с обхват от 1000 до 0 mbar и клас 1.6.
    8. Комплект манометри за високо и ниско налягане, притежаващи скали за съответния хладилен агент - клас 1.6.



    9. Комплект маркучи за зареждане и за връзка с вакуумпомпата с работно налягане 51 bar за газовете с нормално налягане и с работно налягане 55 bar за газовете с високо налягане (например R410A).
    10. Миниспирателни вентили за маркучи.
    11. Преносим апарат за запояване.
    12. Комплект инструменти за подготовка на тръбите, свързана с процеса на монтаж, сервиз и отстраняване на течовете:
    а) тръборез/тръборези;
    б) конусна дъска;
    в) експандер за тръби;
    г) инструмент за почистване на тръбите.

    Приложение № 2 към чл. 14, ал. 2, т. 4









  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re:Авто климатик

    Джъсти,мерси за разяснението....Не знаех,че всички тези неща се ползват в климатизацията.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #40

    Re:Авто климатик

    marian1 имам предвид нещо подобно.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #41

    Re:Авто климатик

    ами като гледам имам ето снимах





    общо взето друго освен тези 3 компонента-2 бр пълначки, там това което ме питаш -може би дехидратор,защото на него пише за всички видове климатици и нещо с кабелчетата и компресор и кондензатор - ако така се казваше радиатора друго нямам май....


    Очаквам помош тук,на лични, кой както му е добре....а Благодаря много на всички, и моля ви не се карайте ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #42

    Re:Авто климатик

    Само че аз като гледам нямаш. Я погледни на самия кондензатор отстрани дали не е. Възможно е да няма и ще тябва друг подход. То сега е хладно и може да изчакаш.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #43

    Re:Авто климатик

    Нямам нищо друго,сега гледах и в книга- всичко което имам е на снимката - това което е с лепенката,това пред него с кабелчетата и пълначките ....кондензатора свалях миналата година да го лепят и знам че по него,или до него,няма нищо по климатичната система.

    P.P. моля кажете при температура на въздуха 25 гр, около 2000 оборота каква температура би трябвало да показва на този уред- по скоро къде трябва да е стрелката,Благодаря!



  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #44

    Re:Авто климатик

    Ами виж на стр.15. Ако не си забелязал имаш съобщение на лични...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #45

    Re:Авто климатик

    при за зареден с цялото количество фреон компресора трябва да подържа 0 - 5 градуса по скалата за фреон 134а , не зависиму от оборотите на ДВГ-то

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Авто MP3 плеар
    От drecolli във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-14, 13:48
  2. Захранване за авто CD
    От vankicha във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 19-05-14, 07:45
  3. Мнение за авто CD
    От HePoH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:32
  4. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  5. Авто ръководства
    От kris11 във форум Автомобили
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-07, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе