Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 95
Like Tree3Одобрявам

Авто климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #46

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    при за зареден с цялото количество фреон компресора трябва да подържа 0 - 5 градуса по скалата за фреон 134а , не зависиму от оборотите на ДВГ-то
    Ти направо разби теорията за инверторните климатици...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #47

    Re:Авто климатик

    какви инвертори , темата е за автомобилен климатик , компресора на тази французойка е с променлив работен обем и сам си реголира работното налягането

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #48

    Re:Авто климатик

    Ето ти картинка, за да правиш съчинения поне по картинка.






  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #49

    Re:Авто климатик

    картинката е на компресор Zexel DKS17D , компресора е с променлив работен обем , срещу някой бърбан мога да те науча кое как работи в този компресор

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #50

    Re:Авто климатик

    Преди да почнеш да ме учиш, няма да е зле, първо да направиш разсъждения тук във форума кое как работи, кое налягане какво регулира, кое се променя и кое остава постоянно. Пък като изясним нещата, т.е. като ти стане ясно кое, как и защо тогава ще приказваме, кой кого ще черпи и какво.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #51

    Re:Авто климатик

    С расъжденията от одавна съм приключил , процеса в компресора е елементарен и не виждам смисал да го обеснявам при условие че може да се прочете в нета

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #52

    Re:Авто климатик

    За първото много жалко. За второто copy paste.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #53

    Re:Авто климатик

    Здравейте,
    Прочетох доста полезни неща в тази тема, но искам да попитам още някои неща.
    Става въпрос за автоклиматик на Opel Astra F'97. Ревизиран оригинален компресор Delphi / Harrison V5, променлив обем .
    1. С оцветител и шише с миещ препарат в няколко различни сервиза определиха диагноза теч от кондензера.
    До момента не съм попадал на специалист, работещ с газ-анализатор или както там се нарича уредът за откриване
    на теч на хладилен агент.
    Трябва ли да се сменя филтър-дехидратора заедно с кондензера?
    Към кой производител да се насоча, който предлага добро съотношение качество/цена?
    Предлагат ми Nissens, но по форумите има доста противоречиви мнения. Особено в Offroad...
    А не ми се занимава с ремонт на оригиналния или втора употреба, защото рискът от нов пробив е голям.
    2. До момента не съм забелязал да се вакуумира системата със някакъв специален уред.
    Само включваха машината в автоматичен режим и толкова. Не помня модела, но последният път беше италианска.
    Тя може ли да вакуумира системата, защото целият цикъл ми се стори доста кратък - около 5-10мин.?
    3.Бихте ли ми препоръчали специалист в Бургас или околностите, който да извърши качествено диагностиката и ремонта
    на климатичната система? Ако дава и гаранция, ще е чудесно!
    Може и на лични, за да не се тълкува като реклама.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #54

    Re:Авто климатик

    Препоръчвам ти фирма Аполон-55, но са във Варна.
    http://fokus.bg/catalog/аполон-55-св...0;/112037.html

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #55

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs

    Към кой производител да се насоча, който предлага добро съотношение качество/цена?
    Предлагат ми Nissens, но по форумите има доста противоречиви мнения. Особено в Offroad...
    Mиналата година смених кондензатора със Nissens и за сега няма ядове- на пежото дехидратора си е отстрани на питата,и тогава това беше най евтиния вариант,а доколко е датски-той си знае.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #56

    Re:Авто климатик

    От китайска Дания е със сигурност!
    Колегите са писали за несъответствие с монтажните размери, както и на тези на самата пита. Друг се оплаква от теч на 18-я месец
    Явно са се появили ментета и на ментетата! Това нашето не е държава, ами битак.
    Дехидраторът и при Орела е отделно. Въпросът ми беше дали задължително трябва да се смени, щом се сменя кондензера?
    Цената му е като на последния, че и нагоре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #57

    Re:Авто климатик

    Здравейте,
    Бях забравил, че съм писал в темата вече.
    Преди месец смених кондензера и дехидратора на Орела с такива на Nissens. Днес ходих да проверят състоянието на системата и за моя приятна изненада и радост най-после всичко е наред!
    Температурата на въздуховодите при 1 степен на вентилатора, регулатор на най-ниска температура, външна циркулация на въздуха, околна температура 25, при около 1000об/мин е 4 градуса. Смятам, че всичко си е в норми, да не чуе дявола!
    Измерването направиха в сервиза с аналогов термометър Refco 15150; Part No 9881053 http://www.refco.ch/en/products/thermometers.php
    Въпросът ми е откъде мога да си купя такъв или подобен като точност уред? Ако има такъв магазин в Бургас, още по-добре.
    Търсенето в yahoo и google не ми да де почти никаква информация за представителство в България.

    Купих си един цифров термометър с размери на китайски мултимер от Conrad (не му помня модела). Той е със сменяема гъвкава сонда, и е за диапазон -40 до 150 градуса и точността му е доста по-ниска. От порядъка на 2% и дисплеят отчита цели градуси, без десети.





  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #58

    Re:Авто климатик

    Здравейте момчета. Не съм майстор, но имам голям проблем моя климатроник, след дълго обикаляне по сервизи всеки казва различно. Проблемът е следния, че не иска да духа студено на високото държи 20 на ниското 6.5 от духалките излиза 18 градуса.
    сервиз 1. трябвало да сменя радиатор и дехидрататор.
    сервиз 2. клапан на компресор-купих го 200лв и същата работа. Сега се опитвам да го върна в магазина, но не става (опъват се).
    сервиз 3. лопатките в таблото можело да бъде, но правиха някакв байпас и не било това.
    Сега на дневен ред е някакъв друг клапан (трв), който се сваля и не знам в понеделник с какво ще ме изненадат. Става въпрос за рено еспейс 2005 г. Ако има някой някаква идея, моля споделете да подскажа на майстора, или ако мисли, че може да го оправи без да купувам цялата система да даде кординати и да паля колата да идвам.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #59

    Re:Авто климатик

    Ако е на фр 134а,както би трябвало да е,тези показания на наляганията са далеч от нормалните. Не може на ниското да е 6,5 ,нормалното е 2-2,5 бара,високото също е много високо,около 15-18 е.Може да е презареден фреона,това е най-близо до показанията на манометрите,после остава ТРВто. Абе при всички случаи си требе техник...Откъде си ?

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #60

    Re:Авто климатик

    От Бургас, нали при техници ходя, и те казват че не е нормално. Фреона е 134а

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Авто MP3 плеар
    От drecolli във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-14, 13:48
  2. Захранване за авто CD
    От vankicha във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 19-05-14, 07:45
  3. Мнение за авто CD
    От HePoH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:32
  4. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  5. Авто ръководства
    От kris11 във форум Автомобили
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-07, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе