Резултати от 1 до 6 от общо 6

Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #1

    Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    От скоро съм собственик на тази машина,но за жалост японският нещо ми куца и не мога да разбера как става самопочистването на въздушните филтри. Установих ,че филтрите се самопочистват при спиране на климатика. На дистанционното има копче за тази функция, но не знам как действа и какво всъщност активира.Според мен тръбва да има функция за автоматично самопочистване на определен период от време ,но за сега още не съм я открил. Ако някой може да ми даде яснота по въпроса , ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    Цитат Първоначално публикувано от rusevrrr
    От скоро съм собственик на тази машина,но за жалост японският нещо ми куца и не мога да разбера как става самопочистването на въздушните филтри. Установих ,че филтрите се самопочистват при спиране на климатика. На дистанционното има копче за тази функция, но не знам как действа и какво всъщност активира.Според мен тръбва да има функция за автоматично самопочистване на определен период от време ,но за сега още не съм я открил. Ако някой може да ми даде яснота по въпроса , ще съм му много благодарен.
    Честито за страхотния климатик със здраве да го ползваш и дълги години безпроблемна работа! Ще чакам снимки на красавеца
    Колкото до въпроса ти за самопочистване на филтрите, пиши на Aleksandars или bekata те със сигурност имат превод на ДУ.

  4. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #3

    Re:Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    rusevrrr Когато натиснеш копчето за почистване на въздушните филтри се включва и аспирацията през която излиза мръсотията, софтуерно на определени време(10 дена 250часа или 15 дена 360часа) работа климатизатора сам си почиства филтрите но единствено ако го изключиш хубаво е през седмица/две да го активирваш по-веднъж
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #4

    Re:Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    Трябва да е активирана функцията самопочистване! При спиране на климатика ,на дисплея, на който в работен режим се показва моментната вътрешна температура, излиза друга цифра- при мен е 30- това са минутите, след които климатика реално спира да работи! През това време, почти от самото начало започва процеса на самопочистване на филтрите, които на практика правят едно завъртане, движат се едновременно като преминават през четка, която обира събраното върху тях. Самото движение на филтрите е постигнато със зъбчати колелца, на които се поставят. След едно цяло завъртане на филтрите,което продължава около 5минути, процеса е завършил, но климатика продължава да обдухва леко с полузатворена клапа до изтичането на зададените минути, които при мене както споменах са 30, но могат да се променят от дистанционното. Дисплеят на вътрешното тяло отчита всяка изминала минута в обратен ред и при нулиране климатика се изключва!
    Препоръчвам ти, въпреки тази екстра, поне на две седмици да почистваш и сам филтрите! Те са с изключително финна мрежа и задържат и най-финния прах, който при гореописаният процес не се отсранява напълно!При повторното поставяне на филтрите трябва да внимаваш да са ситуирани точно, има обозначения със стрелкички, които трябва да съвпадат! Това е важно, за да може при следващото самопочистване да се завъртят нормално. Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    Благодаря на всички за обстойната информация. Бека, смятам да се вслушам в съветати за стандартно почистване, защотото и на мен ми се струва, че това самопочистване не е толкова ефективно, колкото почистването с една истинска прахосмукачка .

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #6

    Re:Sharp AY-U25SX-почистване на филтрите

    Ефективно си е самопочистването , моного зависи вече колко пръхоляк стопанисваш в къщи имам приятел който има T22SX стария модел след първата година експлоатация преди да свалим филтрите за да ги изчистим с влажен пърцал обрахме мръсотията, която е от горе на пласмасовите решетки.Мисълта ми е ,че при всеки ползвател е различни затова сам ще прицениш кога да ги сваляш

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 00:31
  2. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 15:35
  3. Подновяване филтрите на климатика
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-10, 09:44
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 09:38
  5. Не мога да отворя предния панел за да почистя филтрите
    От zaho_cool във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 18
    Последно: 06-10-08, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе