Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree3Одобрявам

EEV VS CAPILLIARY TUBE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Ясно, де, но и консумацията най-вероятно нараства. Те тия графики са си по номинална мощност предполагам. Иначе по-мощното си е по-добро, де

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #17

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    аз мисля, че при това ниво на развитие на електрониката да се произвеждат инверторни климатици с капилярки е признак на лош вкус
    след като имаш процесор вън какво пречи да управляваш вентил и колко е по-скъп един вентил от капилярен блок с чек вентил - едва ли има някаква съществена разлика, от от друга страна ако произведеш половин милион климатици и има един долар икономия си по-богат с половин милион долара...
    в това отношение панасоник са едни от лидерите по подобни, бих казал безполезни, икономии и упорито продължават да произвеждат инвертори от така наречения висок клас с капилярки (Е7,9,12МКЕ)
    в ниския клас пък (YE-серията) вентила се използва да се се правят 18-ки в корпус на 12-ки
    и все пак на нас не ни е съдено да бъдем производители и да можем да оценим правилно всички аспекти на подобни решения...

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #18

    Re:EEV VS CAPILLARY TUBE

    Ето и един Sharp дето се води висок клас, мисля, а е с Capillary tube:

    http://lampopumput.info/foorumi/inde...0;attach=13801

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Мда,и този шарп е оборудван с компресор на тошиба,използван в топ модела си през 2000г. da89x1f-20f,което не е лошо де.Стара чанта,ама лачена -дет се вика.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    упорито продължават да произвеждат инвертори от така наречения висок клас с капилярки (Е7,9,12МКЕ)
    Е-МКЕ за мен не е високия клас на Панасоник. Високия клас знаеш кой е много добре, но за съжаление върви по-трудно продажбата . Но там такъв компромис няма!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #21

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Аз не бих отхвърлил така леко капилярката. Дебита й също се променя при промяна на условията и се "самонагажда" към променените условия. А като се "поиграе" малко с дебита на вентилатора, нещата не са чак толкова "черни". Има, не малко, марки и модели с капилярки, доказали се през годините, които с нищо не отстъпват на модели с регулиращи вентили. Аз уважавам решенията на производителите и гледам да се съобразявам с тях, което не изключва и лично мнение и отношение по даден въпрос. Вярно е, че регулиращият вентил дава възможност за много по точно и прецизно настройване на системата, но не съм убеден, че "някой" си дава чак толкова зор да го направи. Май и те са го подкарали през просото...Така, че наличието на регулиращ вентил, не винаги значи 100% по качествено. Лично мнение.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #22

    Re:EEV VS CAPILLARY TUBE

    Ето и една комбинация :P
    Какви са предимствата?
    Предполагам се води по-добро, отколкото ако е само с ЕЕV?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Re:EEV VS CAPILLARY TUBE

    Хора, хвърлете едно око на MHI HG-S сериите - on/off машини с electronic expansion valve Доста добре държат мощност до -5 и COP е почти 3 дори и да се смята по номиналната консумация, а тя в студа пада - тоест още по-висок COP от този по-грубите сметки дето аз направих набързо По-надолу няма данни какво се случва обаче. Но над -5 е звяр! Машината е мн добра! Сега чак разбрах защо цените са им такива - 1200 лева без монтаж за машина с отоплителна мощност 2800W Също така са фраш с екстри - всякакви филтри, йонизатори, 3D потоци, самоподсушаване на вътрешната пита и тн.

    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...ir-ItA&cad=rja

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #24

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Аз не бих отхвърлил така леко капилярката. Дебита й също се променя при промяна на условията и се "самонагажда" към променените условия. А като се "поиграе" малко с дебита на вентилатора, нещата не са чак толкова "черни". Има, не малко, марки и модели с капилярки, доказали се през годините, които с нищо не отстъпват на модели с регулиращи вентили. Аз уважавам решенията на производителите и гледам да се съобразявам с тях, което не изключва и лично мнение и отношение по даден въпрос. Вярно е, че регулиращият вентил дава възможност за много по точно и прецизно настройване на системата, но не съм убеден, че "някой" си дава чак толкова зор да го направи. Май и те са го подкарали през просото...Така, че наличието на регулиращ вентил, не винаги значи 100% по качествено. Лично мнение.
    това е най-умния и премерен отговор на цялата говорилня по повод спора вентил или капилярка, който съм срещал до тук и изцяло го подкрепям, въпреки че преимуществата на вентила остават безпорни, а в по-големите системи не може без него

    тъй като при моята любима марка панасоник често идват здрави машини със задръстени капилярни блокове (по най-различни причини) в момента взех една 12-ка и и сложих вентил (имам много стари в изобилие почти без пари). разработихме и една универсална платка за управление и ще видим какво ще покажат тестовете (дали сме се справили). не вярвам обаче да се случат и чудеса т.е. най-много да се върнем в изходно положение.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    ... Който не опитва, той не се движи напред. Човечеството се крепи на проба и грешка все пак. Така се движи от както го има.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Е-МКЕ за мен не е високия клас на Панасоник. Високия клас знаеш кой е много добре, но за съжаление върви по-трудно продажбата . Но там такъв компромис няма!
    високия клас според панасоник за българския пазар, т.е. това, което те упорито се опитват да продават тук като най-висок клас имах предвид, но това си е изцяло огромен проблем при панасоник и 2012 нищо няма да се промени - ще видим нови симпатични пластмаси със същите външни тела от не много висок клас, има някакви индикации, че лятото щели да дадат флагшип модел, но това кой знае дали ще стане
    аз почти не познавам друга марка, която така упорито през годините направи всичко възможно да си унищожи своя втори по големина пазар (българския) с какви ли не грешки - като се тръгне от трошенето на пружини на компресори поради глупаво устроено връщане от размразяване и се стигне до упорството да не се продават скъпи машини в бг

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    То за скъпите машини знаем кой направи белята. Ама то една да беше, просто където мине трева не никне след него. Хахаха ... Те от Panasonic още не смеят да вкарат тука Nordic модели, че много тарикати има.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #28

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Така е, прочути сме като тарикати...

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #29

    Re:EEV VS CAPILLARY TUBE

    А каква е разликата между check valve и EEV? В сервизното на е12mke-3 чета refrigerant control: check valve & capillary tube, като капилярката на схемата се намира вътре в check valve-а

    Благодаря.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #30

    Re:EEV VS CAPILLIARY TUBE

    Това е чек вентил (вентил които прупуска в едната посока) и работи на топло затваря и пренасочва дроселирането към 2 капилярка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-07-13, 08:11
  2. Popcorn A-110/You Tube?
    От playdeni във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 05-04-10, 20:29
  3. Гугъл ще купува You Tube за 1,6 милиарда долара
    От Eddie във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 10-10-06, 22:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе