Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Търси се ..точният модел ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #31

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Здрасти, Aleksandars. Забравих да ви кажа "Честита Коледа". Здраве и късмет на всички

    Съгласен съм, така е. Но зависи за какъв дискомфорт става въпрос, защото тови си зависи и от ползвателя на климатика. Минимумите или он/оф работата за мен, например, не са ми важни. Он/оф машините много си ги харесвам. На мен дори това ми върши идеална работа - 13-ка он/оф на Тошиба, по графика до -15 работи!

    http://www.sofclima.com/page.php?n=65162&SiteID=687

    Не вярвам да усетя дискомфорт с нея - да пукне, да скръцне А и доста филтри има
    Ефикасна филтърна система: ‘Зеолит плюс' и Sasa филтър, новият Анти-оксидант Витамин С филтър и Гинко филтър, комбинирани с Био Ензимен Филтър.
    Цена: 1320.00лв. - цената е с ДДС и включва стандартен монтаж

    За сравнение RAS-13PAVP-E Daiseikai 5 е 2700.00лв!

    Разликата е 1400 лева, а топлят еднакво На +5 и +7 само инверторът е ДОСТА по-добър. Иначе са горе-долу еднакви. 100-150W повече като консумация за он/оф машината като цяло при еднакви условия на работа (външни температури), но пък и он/оф-ката със 100-200W отдава повече в повечето случай (таблици с total capacity на двете машини гледах). Абе, криво-ляво, еднакво работят


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #32

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Абе, криво-ляво, еднакво работят
    Блажени са вярващите....!Весела Коледа!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Добре, де, грешно се изказах - еднакво топлят* :P Не работят еднакво.

    Ето какво гледам

    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...PZVw2w&cad=rja

    Ето и за V-та серия:

    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...Jpm_-Q&cad=rja

    1400 лева повече, при условие че няма да ми пречи он/оф работата, а с инвертора се реализират не чак толкова осезаеми икономии (освен ако не се ползва целогодишно), ме кара мен лично да го подмина Без изобщо да смятам, съм почти сигурен, че поне 15 години ще се "избиват" тия пари...

    Всичко си е до потребител


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #34

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Сложи си от единия, сложи си и от другия, ползвай ги една зима и после друга песен ще пееш. Не знам какъв опит имаш от отоплението с климатици и над колко модела имаш наблюдения, но не съм съгласен с теб.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #35

    Re:Търси се ..точният модел ?

    babati Честита Коледа,
    всичките тия сервизни показват по номинал мощността.Независимо че пише натоварване 100 %.Ако си мислиш че при –15 10ката ще дърпа само 370вата и ще отдава 1300,както е написано.Според мен може да стигне до 1400 вата умножено по 2,3дава 3,2 кв.Не можеш само по таблицата да изравняваш машините.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #36

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Весела Коледа на Всички , Използвам момента да спомена ,малко off е но пак има отношение към темата. Аз го реших вече, Тошибката ще е , да минат празници едно друго та...

    Там където ще се сложи няма отопление в момента. Познаваме се с една духалка която горката само смуче (ток )и нищо не топли. ама ка прозвуча само хехе.. Та в офисчето няма отопление, няма и условия за печки..от тия па аман ,кой век сме.

    Та в стседство е стаята на пазача през чиято печка минават 10 кубика дърва за зимата.Нека са 8, ахде днс на софрата съм изгорил 2 щайги цепеници, в 2 други печки.

    И после кво.. хамалогията за нас,рязането се плаща отделно. 600 лв ги няма.. шефката (маман) седи на студено и плаща за духалката и стои на студ.

    Има ли друг живот...има разбира се..с Toshiba..



  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #37

    Re:Търси се ..точният модел ?

    ... Добър избор

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom
    Весела Коледа на Всички , Използвам момента да спомена ,малко off е но пак има отношение към темата. Аз го реших вече, Тошибката ще е , да минат празници едно друго та...

    Там където ще се сложи няма отопление в момента. Познаваме се с една духалка която горката само смуче (ток )и нищо не топли. ама ка прозвуча само хехе.. Та в офисчето няма отопление, няма и условия за печки..от тия па аман ,кой век сме.

    Та в стседство е стаята на пазача през чиято печка минават 10 кубика дърва за зимата.Нека са 8, ахде днс на софрата съм изгорил 2 щайги цепеници, в 2 други печки.

    И после кво.. хамалогията за нас,рязането се плаща отделно. 600 лв ги няма.. шефката (маман) седи на студено и плаща за духалката и стои на студ.

    Има ли друг живот...има разбира се..с Toshiba..


    Браво, Symptom! Хубаво е да зарадваш любим човек
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324823640[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    babati Честита Коледа,
    всичките тия сервизни показват по номинал мощността.Независимо че пише натоварване 100 %.Ако си мислиш че при –15 10ката ще дърпа само 370вата и ще отдава 1300,както е написано.Според мен може да стигне до 1400 вата умножено по 2,3дава 3,2 кв.Не можеш само по таблицата да изравняваш машините.
    Иване, честита! Не съм сигурен дали е така. Ще потърся информация и ще пиша. Звучи ми като да не е така обаче. 100% би трябвало да означава тоталната мощност. Звучи логично поне.

    deian-е, относно собствените си възприятия и усещане за комфорт съм прав на 100%. Виждал съм как работи и доста висок клас инвертор (Toshiba SKVR 10-ка), харесва ми, но определено не го намирам за по-добро от он/оф. По-скоро и двете ми харесват еднакво. Дори ми е супер приятно да си наглася жалузите на он/оф машината надолу, да застана под климатика и да гледам навън как си вали сняг Наистина си е до потребител. Някои хора са по-чувствителни откъм начина на работа, други не са. Както някои хора обичат да се къпят с вряла вода, други с по-хладка.

    Иначе сметката е елементарна. Двете Тошиби от примера по-горе - 13-ки, едната он/оф. Слагаме ги в хол 25 квадрата. Да речем V-та серия ще изхарчи 40 лева за месец(иначе по-малко трябва да е). Дори и двойно да изхарчи он/оф машината, което няма да е така (80 лева на месец), пак са си 5 месеца по 40 лева = 200 лева на отоплителен сезон. 1400/200= 7 години. А това е доста груба сметка. Производетелят дава икономии от порядъка на 20-30% на годишна база в полза на инвертора. Не повече от 5-10-15 лева ще е икономията с инвертора спрямо конвенционалката. А по-горе в сметката го сметнахме на 50% и пак разликата е колосална.
    Тоест купувайки он/оф машината, вместо другата, съм си платил тока за отопление за 7 години напред кажи-речи, по груби сметки (ако приемем че он/оф машината харчи около 40 лева на месец за това помещение от 25 квадрата). А междувременно през тия 7 години и другата машина ще харчи ел енергия. По груби сметки след 13-14 години започвам да усещам икономията от инвертора. При условие, че минимумите/максимумите не ме дразнят, за мен като потребител не е оправдано да купя климатик за 2700 лева.

    Аз лятото климатик почти не ползвам (почти).

    Всичко си зависи от ползвателя на климатика.

    Честито Рождество Христово! Бъдете здрави

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #39

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Има огромна разлика в работата и конфорта в полза на тошибата уверявам те babati весели празници на всички да сте живи и здрави вие и семействата ви

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #40

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Весели празници

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    37
    #41

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Когато купуваш скъп климатик не правиш такива сметки поне аз не

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #42

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от elendil
    Когато купуваш скъп климатик не правиш такива сметки ...
    Хайде Честита Коледа и от мен и пийте с мярка. В противен случай може да изпиете по-малко.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #43

    Re:Търси се ..точният модел ?

    С риск да се повторя, радвам се че намирам решения за себе си ползвайки знанието и дори виждането на много хора от форума . Така или иначе човек се учи цял живот.


  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #44

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Сравнението за икономичност между инверторен и конвенционален от производителите в документациите им се отнася само при ползване на климатика в температурният диапазон за който е предвиден да работи от производителя.

    Конвенционалните машини са до -5°. Тоест до външна температура -5° разликата между двата типа достига до 30%. От там надолу разликата рязко се увеличава.

    Разбира се, че не говорим за орязани модели и псевдо-инвертори.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #45

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Има и конвенционални модели до -10 и -15 които добре запазват мощността си и имат висок КОП - над и около 3 дори и на -10. Имат и добр дефрост - 5-7 минути.


    Цитат Първоначално публикувано от elendil
    Има огромна разлика в работата и конфорта в полза на тошибата уверявам те babati весели празници на всички да сте живи и здрави вие и семействата ви
    .

    И аз това казах, де

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Климатикът е инвестиция, да, но ултра скъпият климатик не е инвестиция Плащаш си за екстри и комфорт Отоплението излиза съвсем малко по-евтино и то само при определени метеорологични условия. Например една ge25va за 1100 лева върши същата работа като 10-ка V-та серия на Тошиба
    А разликата е 900 лева между двете Тия 900 лева за има-няма 10-12 години си ги избил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 09:30
  2. търси i3
    От get във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-13, 13:29
  3. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  4. Търси се... NFS 2
    От Io във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 21:38
  5. Търси се
    От Kayso във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 15-01-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе