Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Търси се ..точният модел ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Търси се ..точният модел ?

    Така, понеже насоката на модела ще определи и към коя маркова група ще се придвижи темата,пльоскам я тук.. после ще видим накъде ще иде.

    Колегите от подфорума на Toshiba ще ми познаят ника.

    След като се убедих какво нещо е хубава машина реших да снабдя офиса на майка ми с нещо дето ще грее.

    Така , малко данни за обекта: Написал съм си домашното ..

    Офисчето е пристройка на къща,изпълнено с тухли Wienberger Поротерм май беше модела.

    Изолация: 5 см EPS

    Количество прозорци: 7.74 м/2 с профил Rehau Euro 70 , К-стъкло ,мисля че има но да приемем ,че няма.

    Квдратура на офисчето 22 м/2 .Високо е 2.20. (Подозирани загуби през тавана-повишени)

    На практика представлява правоъгълник ,всичко външно само дясната страна е вътрешна.

    Едната страна е на завет,инак е страшен ветровалник. Там съм определил мястото.

    Желания: Няма нужда да е Fashion модел ,тоест супер системи за почистване на въздуха не са приоритет.

    Бюджет: Ако се събера в 2200 с монтажа ще пляскам с ръце.

    Желана температура, нормална, всепак се седи с дрешките понеже се излиза и навън. (Системата потник-гащи) не ни интересува

    Бих желал да почнем с предложения за Mitsubishi Heavy, естесвено всички ще взема под предвид. Да грее, дори и при -10 до +21 ,тоест да му остава запас от мощност и поради спецификата на сградата. Високият COP e пожелателен и говорим за Хиперинвертор (дали ще се съберем в цената предстои да видим).Модели след 2008 - 2009 са желани.

    Абе дирим куче-печка хехе .Благодаря на отзовалите се .



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Машината на ШАРП 12GHR, NE12LKE на ПАНАСОНИК.12ЛДС, ако намериш някъде все още, гледам, че ТЕМПЕКС още имат по 1600 лез монтаж.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Аз съм за:

    1. фуджицу/fuji 12 LDC

    2. toshiba 10SKVP2-E

    И двата имат достатъчно мощност за ~48 кубични метра.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re:Търси се ..точният модел ?

    При тези условия с този бюджет...... Рахат работа Ако се насочиш към 12LDC ще останат доста кинти за

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #5

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Mнение за тези животни може ли ?

    SRK / SRC 20 ZJX-S

    SRK / SRC 25 ZJX-S


  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Търси се ..точният модел ?

    В този офис колко често се отваря външната врата? Девятката може да дойде малка, населеното място вероятно също има значение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom
    Mнение за тези животни може ли ?

    SRK / SRC 20 ZJX-S

    SRK / SRC 25 ZJX-S

    Супер са машините ...

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Най-важното нещо не им е много супер - компресора. За 12-ка максимална консумирана мощност на климатика в режим отопление - 1,35kW. Немощ на висока цена за рибки избиращи модели по година на производство.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re:Търси се ..точният модел ?

    ... За немощ и дума не може да става. При -13 прави баня вкъщи, а помещението изобщо не е малко. Външното и вътрешното са по-тихи от Дайсейкай-я. Ако сравняваме с 13-ката на Дайсейкая то тя е по-мощна разбира се.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #10

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Като споменаваш Модели след 2008 - 2009 са желани. Имам виждане за вехти машини. Та ме навежда мисълта на 285NDR дет нито тока ще е много и ще караш каките да ходят по прашки а може нещо на 255, но така и не каза къде си.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Аз подкрепям Edi1 за Nordic модела на Panasonic. За офис е супер и парите са добри. Ако ще скачаш в морето виж и Daiseikai 6, но ти е малко над бюджета. За сметка на това е доста жилав и ще поеме евентуални загуби.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #12

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Аз подкрепям Edi1 за Nordic модела на Panasonic. За офис е супер и парите са добри. Ако ще скачаш в морето виж и Daiseikai 6, но ти е малко над бюджета. За сметка на това е доста жилав и ще поеме евентуални загуби.
    Новото е ново, ама и вехтото не лъже и е на макс с екстрите/без да вкарва/

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:Търси се ..точният модел ?

    + за 12LDC

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Разглеждах сега параметри на модели инверторни климатици изпълнени в хладилно отношение по еднакъв начин, като основно ме интересуваше мощност и вид компресор, килограми на телата и отдавани мощности от климатика.

    Голямо значение има компресора с колко полюса е. Например инверторен компресор с мощност 750W шестполюсен има по-голяма консумирана мощност и хладилен капацитет от четириполюсен 750W.

    Тъй като не за всеки компресор може да се намери информация каква му е: електрическата мощност, колко полюсен е, обем на цилиндъра и какъв е хладилният му капацитет добри ориентири са: максималната консумирана електроенергия и отдаваната мощност на климатика в съответният режим. Тези цифри са зависими от големината на топлообменниците и наличието на EEV. Два модела с едни и същи килограми на телата имащи абсолютно едни и същи шестполюсни 700W компресори имат разлика в отдаваната мощност 23% в полза на модела с EEV от това, че единият е с двойна капилярка с чек вентил, а другият с EEV.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #15

    Re:Търси се ..точният модел ?

    SRK / SRC 25 ZJX-S или Toshiba RAS-10SKVP2-E ще ти свършат идеална работа щом искаш добра машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 09:30
  2. търси i3
    От get във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-13, 13:29
  3. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  4. Търси се... NFS 2
    От Io във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 21:38
  5. Търси се
    От Kayso във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 15-01-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе