Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51

Търси се ..точният модел ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #46

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Има и конвенционални модели до -10 и -15 които добре запазват мощността си и имат висок КОП - над и около 3 дори и на -10.
    babati, весели празници и страхотно посрещане на новата 2012г.
    Пожелавам ти през целия си съзнателен живот да ползваш само он-оф модели климатици и да им се радваш безкрайно!
    'Дет се вика Господ те опазил от кадърни инверторни модели! Пху да не ти е уроки!
    П.С. Да не си помислиш, че злорадствам, просто ти следя постовете "под лупа".

    Весела отминала Коледа на всички и Щастлива нова 2012г.!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #47

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Шпионин!

    Това с он/оф машината беше просто един пример. Така ми дойде под ръка. Примери колкото искаш иначе! ge25va, sharp и тн и тн. За поне 1000 лева по-малко Лош инвертор ли е Шарп 12GHR например? 1600 с вкл монтаж струва. Доста буквално ми приемаш постовете.

    А иначе че съм фен на он офмашините не го крия Супер здрави без излишни "изгъзици"! Направени да топлят и топлят Имам Панасоник на 12 години който е "сцепен" от работа!! И продължава да работи и да топли зверски! Cu-A123ke Запазва мощността си колкото и някои Нордик модели запазват по номинал - на -5 отдава 2900w и консумира 924W - COP 3.13. Външно тяло 38 кила! Има изключително тихи тела - не се чува как работи! Какво повече да искам от тая машина и как да не им се кефя Мисля по-натам наистина и 1 нова он оф-ка висок клас да взима само и само да я видя как работи. Последното което взех беше инвертор Sharp 12 lsr щях да взимам ga25vb но Шарпа ми го дадоха на мн добра цена -1070 с вкл монтаж. Иначе честно ти казвам gavb-то щях да взема Много ми е мерак да видя нова хубава он оф-ка как работи

    Не знам ти от колко време имаш климатик но ако си купил директно инвертор и никога не си ползвал хубава конвенционалка то нямаи как да ги оцениш като се има предвид и колко ги "хранят" тук по фурума пак такива хора дето он оф не са виждали през живота си. Ако пък си имам конвенционалка но да речем NEO MIDEA или ELITE то пак е нормално да имаш лошо мнение за тях. Аз ти казвам щото знам и съм доволен. Тоя Панасоник беше монтиран в едно помещение дето брат ми го "държеше" и досега проблеми с него не е имало - 12 години!! - далечната 1999г.... Скоро го преместихме на една вила и там ще ни топли дзвера.

    Имал ли си хубава он оф машина? Изобщо ползвал ли си он оф машина? Кажи честно


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #48

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Искам да попитам как се държи машина с леко надценени възможности. По скоро в практически план. Тоест, една идея по яка машина за даденото помещение. Ще работи ли разтоварена,ще обледява ли по-малко ,ще е ли по-икономична от тази която работи почти на ръба.


  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #49

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Имал ли си хубава он оф машина?
    Хубава; грозна - Не.

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Изобщо ползвал ли си он оф машина? Кажи честно
    Казвам ти честно - Да.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #50

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Хубава; грозна - Не.
    Казвам ти честно - Да.
    Neo, Samsung ?

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #51

    Re:Търси се ..точният модел ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    babati Честита Коледа,
    всичките тия сервизни показват по номинал мощността.Независимо че пише натоварване 100 %.Ако си мислиш че при –15 10ката ще дърпа само 370вата и ще отдава 1300,както е написано.Според мен може да стигне до 1400 вата умножено по 2,3дава 3,2 кв.Не можеш само по таблицата да изравняваш машините.
    ivan1, прав си, данните са по номинал Искам да се извиня Просто няма как да е максимумът на машината това, както и да го гледаш Все пак има max input 1600W
    Направих едно сравнение щото намерих данни за Daiseikai 3 Toshiba Polar RAS 10SKVP ND. Тая десятка е кажи-речи същата като параметки като 13-ка PKVP Daiseikai 5. V-цата има по-тежко външно тяло - 40 кг с/у 38 за Нордик Дайсейкай 3-ката 10-ка. Обаче V-цата има малко по-маломощен компресор (или спънат, де...).
    13PKVP Daiseikai V - input 0.07 - 1.60 (output 0,6 - 6,1)
    RAS-10SKVP-ND - input 0,12 - 1,71 (output 0.3 - 6.1)

    Та тоя Нордик Toshiba Polar RAS 10SKVP ND има тотал аутпут 2.8kW при -15 и COP 2.3 = input 1217W

    http://translate.google.com/translat...ctTestId%3D245

    Следователно и V-цата при -15 на макс би трябвало да извади около 2.8kW с/у 1.82kW за конвенционалната машина

    Изводи:
    - не бях прав за тоталната мощност(което е толкова ОЧЕВАДНО, че просто не знам как клъвнах
    - по номинал он/оф-ката топли повече при по-ниски температури съдейки по данните от производителя
    - V-цата може ДОСТА по-бързо да стопли дадено помещение и после само да си поддържа температурата и то с ДОСТА високия си COP от 4-5 и дори 6 на моменти!
    - въпреки това V-цата едва ли ще я монирате в помещение 40 квадрата:P
    - при отопление на дадено помещение примерно 20-25 квадрата разликата в сметките за ел енергия м/у он-оф-ката и V-цата ще са в порядъка на не повече от 10 лева на месец и следователно разликата м/у двата климатика (1400 лева) наистина ще се изплаща над 10-12 години!
    - инверторът ще предложи доста по-добър комфорт - по бързо затопляне и по-голяма гъвкавост при ниски температури (което в БГ рядко става за наш късмет...)
    - ако средните темп в БГ наистина стигаха до -15 то инверторът може да бъде поставен в това помещение от 25 квадрата, а он/оф-ката НЕ, защото не би се справила с отоплението.
    - за БГ и двата климатика вършат работа за помещение от 25 квадрата при добре изолирано помещние.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-01-15, 09:30
  2. търси i3
    От get във форум Купува
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-13, 13:29
  3. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  4. Търси се... NFS 2
    От Io във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 21:38
  5. Търси се
    От Kayso във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 22
    Последно: 15-01-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе