Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Въпрос за напреднали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #31

    Re:Въпрос за напреднали

    necata, извинявай, малко неподготвен се изказах. Аз нямам наблюдения над Дайкин нито пък съм чел много сервизни на тази марка. Просто разбирачите във форума някъде срещнах че така се бяха изказали. Може да са имали предвич че максималната мощност при климатиците с марка Дайкин винаги е доста близка до номинала, а не че Дайкин продават климатици с много изпържени компресори с високи RPS.


    Имам ги, valen1.

    Ето ги тук в червено:

    http://postimage.org/image/ms9oq2ejr/

    кубатура - 9.0 cm3
    капацитет охлаждане - 9365 BTU / 2740W
    Input Power - 890 W
    EER 10.52 Btu/h.W
    COP 3.08
    обороти на компресора - 30-120 rps
    Sharp 12LSR има 32 кила външно тяло с двоен топлообменник и 970 грама фреон

    Не ми се вярва Sharp да си направят такава гавра с продуктите/клиентите си. Да бяха сложили много марков компресор разбирам да го изпържат, но да сложат тайвански такъв и да го развъртят до 80Hz по номинал просто не ми се вярва... Климатикът има 5 години пълна гаранция все пак. По този начин Sharp биха си направили гавра с тях самите по-скоро, а не с клиентите

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #32

    Re:Въпрос за напреднали

    Беше споменал преди, че си получил от български вносители информация за климатика. Аз бих отворил външното тяло отстрани и бих проверил модела на компресора дали е този, който твърдят че е. Ако не е това модела винаги могат да се измъкнат, че са се объркали, а пък и българските не са много да им се вярва.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #33

    Re:Въпрос за напреднали

    Този е, чета го от сервизното



    Чета за обозначението на компресора - пише че е с rare-earth magnet. Какви са предимствата му?




  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re:Въпрос за напреднали

    Чета в интернет за модела, че компресорът му бил twin rotary, ама при тази електрическа мощност 890W при номинал 60Hz не ми се вярва да е, защото ще бъде много мощен. Съвсем си е реално и възможно да има няколко разновидности на модела климатик.

    Условни сметки:
    890W х COP 3,08 = 2741W хладилен капацитет при 60Hz. Да приемем, че компресора може да се развърта както повечето инверторни компресори до 120Hz или това е двойно спрямо номинала и ще има максимален хладилен капацитет 5482W.

    От максималният капацитет 5482 изваждаме номиналният 2741 = 2741 / 60 (разликата максимални-номинални обороти) = 45,683W/Hz

    3500W номинален хладилен капацитет за модела климатик в режим охлаждане / 45,683W/Hz = 77Hz оборота при които е постигнат номинала.
    4000W номинален хладилен капацитет за модела климатик в режим отопление / 45,683W/Hz = 87Hz оборота при които е постигнат номинала.

    Но гледайки максималната хладилна мощност на климатика нещо не е наред. Или компресора е слаб и работи на високи обороти или не го развъртат или не могат да го развъртят до 120Hz. Ако това беше моделът компресор и можеха да го развъртят до такива обороти максималната хладилна мощност на модела климатик в режим охлаждане трябваше да бъде 5482W, а тя е 3800W.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #35

    Re:Въпрос за напреднали

    Е чак да е twin rotary не ми се вярва...

    Ами COP на машината е доста нисък - 3.72. В сравнение с GE35VA да речем който има COP 4.20. Ако имаше по-маломощен компресор или мощен но ограничен софтуерно, щеше да е като при GE-VA COP-а или поне близък до неговия - определено щеше да е повече от 3.72. Машините са доста сходни като характеристика като изключим липсата на EEV при LSR.

    Това ме навежда на мисълта че са го ръгнали там тая компресор без да си играят кой знае колко да го оптимизират, както подобава за по-нисък клас климатик.

    Според мен е напълно възможно машината да има 890 ватов компресор.

    Иначе тя се развърта макс до 4.7 не до 5.4. Вероятно е ограничено софтуерно.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Но гледайки максималната хладилна мощност на климатика нещо не е наред. Или компресора е слаб и работи на високи обороти или не го развъртат или не могат да го развъртят до 120Hz. Ако това беше моделът компресор и можеха да го развъртят до такива обороти максималната хладилна мощност на модела климатик в режим охлаждане трябваше да бъде 5482W, а тя е 3800 W.

    По-скоро е второто Но по-вероятно е умишлено да не е развъртян, защото това е бюджетен климатик, а и компресорът е малко по-ШАНО По-горе се вижда че компресорът е същият който е описан и в сервизното на модела.
    По данни от производителя Rechi Precision компресорът трябва да може да достигне и 120 rps. Според мен с цел машината да служи на собственика по-дълго, компресорът е ограничен софтуерно.

    p.s. А това че компресовът на LSR е с "rare-earth magnet" има ли някакво значение за работата на машината?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:Въпрос за напреднали

    В абсолютно всички сайтове даващи информация за модела Sharp AY-XP12LSR и в които се споменава компресора пише, че компресора е Twin Rotary. Не може в стотици сайтове да го твърдят това, а пък то да не е така.

    Възможно е да е Twin Rotary, но електрическата му мощност трябва да е от порядъка на 600W съответстващи на консумираната и отдавана мощност от климатика. Затова и ти предложих след като те интересува да отвориш отстрани и да видиш модела.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Re:Въпрос за напреднали

    Babati, я свали комресора и го занеси да го отворят и ще си сигурен.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #38

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    В абсолютно всички сайтове даващи информация за модела Sharp AY-XP12LSR и в които се споменава компресора пише, че компресора е Twin Rotary. Не може в стотици сайтове да го твърдят това, а пък то да не е така.

    Възможно е да е Twin Rotary, но електрическата му мощност трябва да е от порядъка на 600W съответстващи на консумираната и отдавана мощност от климатика. Затова и ти предложих след като те интересува да отвориш отстрани и да видиш модела.
    Вален, последно развърта ли се, не се ли развърта, не могат ли да го развъртят? Малко започнаха противоречията... Ако е 600W компресорът, а климатикът ми зимата в най-големия студ бачкаше доста често и с цели часове и дори дни и на 1100-1200 вата, значи доста се развърта все пак - двойно Дори повече от двойно излиза че е щото ако е 600W а номинала му е 1075 то той по принцип си е "развъртян"... Да не говорим че и на 1400 вата съм го виждал да работи, а пък уредчето ми е засичало максимална моментна консумация 1540W... А пък максималният INPUT на LSR е 1830 W - да е компресор Toshiba разбирам...
    Влез на сайта на призводителя rechi.com и дай горе вдясно езикът да е английски, после дай на products, избери rotary compressor на R410 и после избери DC Inverter Twin Cylinder в Search-а:
    Излиза един единствен компресор.
    45A33LN 13.2 cm3 BTU 13890 W 4065 P.I. 1320 COP 3.08

    Компресорът на 12LSR е 890W. Вадя информацията в сервизното и намирам информацията за модела в сайта на производителя - по-точно от това няма как да стане. По-горе съм пуснал картинка от сервизното с точния модел компресор. Под него има и Compressor Code Indentification дето пише как точно се чете модела.

    Не знам защо толкова храните LSR и го отричате - само заради едната капилярка? Ами то и E-MKE-3 E-LKE-3 серията е с капилярка... Но за него не чувам нищо да говорите, дори е много добър и железен и перфектен... Явно така роботи този форум... Важно е стоката да се продава - сега GE-VA и E-*KE-3 сериите са "най-доброто за парите си", докато не се се разкарат и последните бройки... Вероятно след 1-2 години като свършат застоялите климатици от складовете ще кажете Sharp LSR за парите си е No1! Явно сте малко търговците на Sharp в България...


  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #39

    Re:Въпрос за напреднали

    Не оспорвам, че в бройки на този модел климатик са сложили компресора, за който споменаваш. Просто обръщам внимание, че в целият интернет като напишеш за компресора на Sharp AY-XP12LSR излиза, че е Twin Rotary.

    Докато не развиеш четирите винта на ламарината и не видиш не знаеш на теб какво са ти бутнали. Пише се едно, а ти пробутват друго.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #40

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Докато не развиеш четирите винта на ламарината и не видиш не знаеш на теб какво са ти бутнали. Пише се едно, а ти пробутват друго.
    Тук вече си на 150% прав Това няма как да го знаем за съжаление...

    Но поне 1 съм сигурен - компресорът ми няма как да е 600W. Виждал 7A консумацията, а това с малко компресорче просто няма как да стане Което пък ме навежда на мисълта че LSR не е "изпържен" климатик и по мое мнение по номинал трябва да работи на около 60Hz, а не 80Hz.

    1075 номинал - 75 вата (примерно) за вентилаторите = 1000W - 890W компресор = 110W оставащи за нещо си остава да разберем за какво. Някой може ли да потвърди дали е възможно 110 W да консумира Inverter контролера да речем?


  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #41

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Тук вече си на 150% прав Това няма как да го знаем за съжаление...

    Но поне 1 съм сигурен - компресорът ми няма как да е 600W. Виждал 7A консумацията, а това с малко компресорче просто няма как да стане Което пък ме навежда на мисълта че LSR не е "изпържен" климатик и по мое мнение по номинал трябва да работи на 60Hz, а не 80Hz.

    1075 номинал - 75 вата (примерно) за вентилаторите = 1000W - 890W компресор = 110W оставащи за нещо си остава да разберем за какво. Някой може ли да потвърди дали е възможно 110 W да консумира Inverter контролера да речем?

    Виж в режим размразяване колко ти консомира и ще разбереш колко вата е(тогава само компресора работи).Стига да не го развъртат на максимум тогава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #42

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Виж в режим размразяване колко ти консомира и ще разбереш колко вата е
    Около 300W Хващал съм само един дефрост така че едва ли е много показателно...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #43

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Около 300W Хващал съм само един дефрост така че едва ли е много показателно...
    Не вярвам да е 300w.Иначе на мойте съм ги мерил в размразяване и отговаря.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Re:Въпрос за напреднали

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Не вярвам да е 300w.Иначе на мойте съм ги мерил в размразяване и отговаря.
    Ако е конвенционален...

    necata, из аз с машинка съм измерил Знам кога климатикът ми се "изпишква":P Той си преценява колко power му трябва и колко време да е дефростът Трябвали са му 300 вата, толкова е използвал :P

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re:Въпрос за напреднали

    Дефростът на инверторен климатик никога не е по номинал, има по-сложен алгоритъм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за напреднали
    От muzy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-10, 18:43
  2. Skype Art, свалки за напреднали :P
    От [Rado] във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-06, 14:40
  3. CD Cop's - задачка за много напреднали...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-04-06, 09:43
  4. Lan връзка - задачка за напреднали
    От getza във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 12-01-05, 08:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе