Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)

    Моля споделете своя опит за изсушаване на въздуха в жилището зимата с климатика пуснат на режим DRY/ИЗСУШАВАНЕ, за да няма влага.Има ли някой който да извежда влагата от жилището си през зимата чрез тази функция на климатика и така да решава проблема с конденза по прозорци и стени при външни температури под 10 градуса целзий.За колко време се "подсушавате" в режим dry

    mod.edit FearMe
    писането само с главни букви е нарушаване на Правилата на форума
    при следващо нарушение постът ще бъде изтрит

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Като включа климатиците на отопление, влажността вкъщи пада на 40-50%. Колкото повече топлина се вкарва, толкова по-ниска става влажността. Понякога съм имал и 30% влажност. Обаче конденза по стъклата си е налице винаги на сутринта. Според мен той не е от влажността на въздуха в стаята. Иначе и аз се боря с него и ми е интересно да чуя решения (специално за конденза по прозорците).

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Конденза се намалаи драстично с троен стъклопакет с 2 К стъкла.Само с вдигане на температурата на поеръхноста на стъклото може да се намали конденза.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #4

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Само с вдигане на температурата на поеръхноста на стъклото може да се намали конденза.
    Те това е истината...

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Иначе и аз се боря с него и ми е интересно да чуя решения (специално за конденза по прозорците).
    1. Спрей за автомобилни стъкла.
    2. Обдухване на прозореца от въздушния поток на вътрешното тяло.
    3. Външни ролетни щори.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    deian - твоя ZGS топли ли при включена функция DRY ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    1. Спрей за автомобилни стъкла.
    2. Обдухване на прозореца от въздушния поток на вътрешното тяло.
    3. Външни ролетни щори.
    Ей това е аз ще слагам тези дни външни ролетни щори и ще споделя резултата.Дано да има и да води до по-голяма топло, шумоизолация и по-малко конденз.При моите родители имаше на дървената дограма Външни ролетни щори и даваха отлични резултати, сега ще видя на ПВЦ дограма, мансарда какъв е резултата.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    deian - твоя ZGS топли ли при включена функция DRY ?
    Ако ти кажа, че никога не съм я пускал :0
    Ей сега пробвах - какво ти топлене, духа си студено, навън питата се затопля, а външният вентилатор върти съвсем леко.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Ми що някои ме убеждават,че си топлел ???
    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Ами може,при МХИ са заедно.Но при Дейкин явно не може.Тъпня
    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Ето този модел SRK-20 ZG прави това чудо.
    Чудото е заедно да обезвлажнява и да топли.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Еххх...специалисти...специалисти...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Живот,к'во да прайм...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Еххх...спамери...спамери...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #13

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    При мен има два режима на обезвлажняване,единяит с директно копче-срещу което пише обезвлажняване-когато го натисна се появява една тениска графично и все едно се изсушава ( появяват се цифри за градуси и един тъмен + в кръгче и може да се регулира от 17* до 30*)а другият е през режимите когато стигна до него ми се появява графика на бебе и една капка която се смалява,в този режим може само да се регулира (появява се винаги някъкъв ероглиф) нагоре 1-2-3-4-5 и надолу 1-2-3-4-5 и нищо чудно и да топли,но като нямам влагомер и не ми се играе да я разучавам тази функция,но сега като се замислих ще я пробвам.И при мен сутрин по дограмата 6 кам 32стъкло има на 1-2 см от земята, но сега провеждам един експеримент,ако се получи ще пиша.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    В интерес на истината на МХИ-то ми функцията DRY в сервизното я пишат "Thermal Dry". Тази думичка "Thermal" не знам как да я разбирам, защото не е описан алгоритъма на работа на функцията.
    Вярно е, че не съм го чакал цял ден, но за 5 минути в стаята стана доста студено и прекратих експеримента. Може би е възможно функцията да е направена с редуване на отопление и охлаждане и по този начин да обезвлажава, но не съм я чакал достатъчно. А и не виждам никакъв смисъл да си изстудявам насила стаята и после да я затоплям, само и само да измъкна малко влага. Обаче пък при DRY наистина мога да настройвам градусите от дистанционното. Вдигнах на 24°, но не мина в отопление в продължение на 5 минути и го изключих.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #15

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    ами при мен почна да пуска и топло,но определено стаята почна да изтива(доста време само студено бухаше и отвън перката не се въртеше),а понеже имам и поглед и по цялата дължина на отходният маркуч (над 2 метра)за конденза-сух на барут...приключвам с опита за по добро време че ей сега ще се прибере прокурора и ще ме удуши ако е студено в къщи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?
    От Todor Kirchev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-13, 22:39
  2. Моля за разяснение - режим обезвлажняване
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-06-12, 07:08
  3. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  4. Странни шумове в режим изсушаване
    От Kasap във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-09, 17:26
  5. Досаден шум от TV при пуснат климатик
    От veni във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-07, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе