Резултати от 1 до 8 от общо 8

Нова фирма за климатици съвет и мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #1

    Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Привет на всички.
    Извинявам се, ако темата ми не е за тук, но съм нов и несъм наясно с форума. Искам да питам и ще се радвам ако дадете съвет мисля да отворя фирма за продажба и монтаж на климатици в Пловдив. Бихте ли посочили някои вносители, също така и как се работи с тях, до колкото съм запознат атаро клима внасят дайкин и още някои марки, има възможност от тях да се вземат "макети" тела без платки без топлообменици за мострата в магазина. Така ли е с всички останали? Въобще има ли смисъл да се захващам с подобен бизнес.
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Нова фирма за климатици съвет и мнения

    А имате ли някакво понятие от този бизнес и с какво сте се занимавали преди???

    Тук има доста търговци които едва ли ще се зарадват на конкуренция...
    А някои работят и без да имат фирма ...

    Знаете ли на какви нормативни изисквания трабва да отговаряте за да започенете такъв бизнес? Имате ли представа поне за първоначалните разходи при започването на такъв бизнес?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #3

    Re:Нова фирма за климатици съвет и мнения

    ако нямаш никакво понятие от това, ако нямаш и монтажен опит много скоро ще разбереш, че си направил неуспешен опит за летене като в зависимост от това на каква височина си полетял при приземяването ще изпиташ правопропорционална болка...
    оособено в Пловдив, меката на климатичните фирми, скоро ще разбереш, че това не е "бизнес", а по-скоро оцеляване за една малка фирма...
    иначе като "народен занаят" си е нещо много хубаво и не пречи да опиташ...

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #4

    Re:Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Питам просто за инфо. За опит и познания имам, за нормативните изисквания несъм запознат ще съм благодарен да ми изясните.

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #5

    Re:Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Хвани сервиза!

    98 % от климатичните фирми се изнасят като вятъра, когато настъпи проблем, а и да се появят са горе долу толкова ефективни, колкото и летния бриз!

    Тегава, гадна работа, но ако я овладееш - не ти трябва да обикаляш с вратовръзка новите обекти и да продаваш на доставни цени, само за да имаш работа...

    Никой не обича да се рови в стари машини, всеки иска да се разхожда в офис и да подава брошури с ала-бала дрън-дрън и слънчеви индикатори на йонизиращите плазмени обемни датчици!

    Та където е "баш-работата", там са и парите! /е не ПАРИ, а пари - за хляб и инструменти/!


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1345315560[/time]_________________________________________________


  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Понастоящем е напълно безсмислено. Ето защо: 1. Цената на монтажите се поддържа изкуствено под себестойност - от вносителите или не знам кой..няма значение. От това пари не могат да се спечелят. Справка - "прмоция - безплатен монтаж". Вие дали ще можете да правите безплатни монтажи? Ако не, как ще спечелите клиенти, които вече са убедени от картела и смятат, че монтажа трябва да е безплатен? Който не вярва - да опита. Успех! 2. Парите от отстъпката при продажбата ще трябва да отидат за дотиране на монтажа та евентуално да го докарате поне до себестойност... за печалба не се знае. 3. Почти всички вносители, особено на евтините китайски боклуци, дават гаранция към дилърите само на думи - когато стане проблем, ти казват: ние ще ви дадем съответната резервна част, от там нататък вие се оправяйте както искате... Ремонта е за сметка на фирмата, която го е монтирала. А като им кажеш: нали знаете, че ако работим без заплщане, ще фалираме? - са цинично нагли: ами каквото за вас, такова и за всички останали! Има само един начин да се изкарват пари от климатици. Ако фирмата е в някое малко населено място, и успеете да се договорите с другите фирми в града да работите поне монтажите на себестойност, та от отстъпката при продажбта да остава нещо...но, както се казва, а дано, ама надали... А и работа достатъчно трябва да има за всички.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #7

    Отговор: Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Г-н Здравков,благодарим за мнението, но обърнахте ли внимание, кога е последното мнение в тази тема? И може би, въпроса отдавна не е актуален?!

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Нова фирма за климатици съвет и мнения

    Да, видях, че темата е стара, но по принцип продължава да е актуална. А и форума е доста напред в класирането на гугъл и вероятно се чете често. Може би все още има желаещи да станат предприемачи в този бизнес, които ще я прочетат, нека да знаят как стоят нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най-качествена фирма за климатици в Пловдив
    От ilia1984 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 91
    Последно: 22-01-22, 16:56
  2. Най-качествена фирма за климатици в Стара Загора
    От jeliax във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 27
    Последно: 02-09-19, 14:37
  3. Фирма за климатици София
    От checho_85 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 20-08-15, 18:02
  4. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 17:49
  5. Климатици в гаранция+изчезнала фирма
    От Watermark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 25
    Последно: 09-08-12, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе