Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree7Одобрявам

Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #16

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Стаята е някъде около 17 квадрата. Климатика не го спирам, а го намалям. Мисля че така ако тръгне да обледява ще си пусне defrost-а.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mita Виж публикацията
    Стаята е някъде около 17 квадрата. Климатика не го спирам, а го намалям. Мисля че така ако тръгне да обледява ще си пусне defrost-а.
    Не знам колко го намаляш, т.е не знам и каква темп. поддържаш и какъв е климатика, но това което си написал е най добрия начин да не си пусне дефроста и да се обледени.
    Всъщност не разбирам въобще логиката да вземеш евентуално евтин климатик, след това да добавиш още пари за скъп конвектор, с което сумата да достигне горе долу стойността на добър, качествен климатик и накрая да плащаш и по високи сметки за ток, като даже и комфорта е на нивото на евтин климатик.
    Този пост е редактиран от tony34al; 08-01-13 в 08:24.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Re: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    tony : лесно е за разбиране , липсата на кинти.
    чуваш от едини че с климатик става - хвърляш кинти , после виждаш че не става особенно ако не си хвърлил много парички няма как да направиш същата грешка.
    и така почваш да чуваш много доволните от адаксите а те не са малко пълно е с доволни със сметки на които дори и японци с последни модели клими ще завидят, и пак пари на вятъра и за радиатор и за ток.
    за мен лично номера с адаксите е че може да ги спреш и да ги пуснеш когато си пред тях, проблема е че така са икономични ако има някой да топли отдолу то и с климатик е така
    та най-евтиното отопление е изолацията, и то не 5 см сложени на едната стена.
    а да по евтино е със съсед на дърва отдолу.
    Mega, Synthy и tony34al харесват това.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mita Виж публикацията
    Взех един Adax - Glamox 2000W. Всъщност вече работи една вечер (сега му е втората) и впечатленията ми са доста добри.
    Монтирах го по дължината на една от външните стени (под прозореца няма как) на 15 см от пода.
    Като цяло стаята е затоплена предварително от климатика така че не мога да кажа дали самостоятелно би се справил с отоплението. Вечерта спирам климатика и оставям само радиатора който си поддържа температурата без никакъв проблем до сутринта. Няма го непрекъснатото течение от струята на климатика.
    Малко съм скептичен че би успял да отопли тази стая при големи студове без помощ от климатик. Може би за самостоятелно отопление ще трябват по-скоро 2x1500W, въпреки че дават 1 от 2000W. Може би от Adax са имали предвид изолирани помещения.
    То за топленето ще стопли(дори по-добре от климатика), ама колко ще изхарчи
    Климатика е сигурно поне 2 пъти по икономичен, то и затова се дават сумати пари за климатици пред, това да дадеш на половината половината за конвектор...

    Та моето мнение, вечерта да включваш климатика и конвектора, през деня оставяш климатика и спираш конвектора... С цел пестене на ел енергия...

    Или друга врътка. Поддържаш 24 градуса, адакса го правиш на 22, и ако случайно случайно климатика вземе да издъхва, конвектора се включва да помага...
    Този пост е редактиран от glowndark; 08-01-13 в 09:55.
    tony34al одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #20

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не знам колко го намаляш, т.е не знам и каква темп. поддържаш и какъв е климатика, но това което си написал е най добрия начин да не си пусне дефроста и да се обледени.
    Всъщност не разбирам въобще логиката да вземеш евентуално евтин климатик, след това да добавиш още пари за скъп конвектор, с което сумата да достигне горе долу стойността на добър, качествен климатик и накрая да плащаш и по високи сметки за ток, като даже и комфорта е на нивото на евтин климатик.
    Климатик в стаята има. Няма грешка, бачка без проблеми, но на миналогодишните минус 20 градуса и при мъгла не може да отопля съвсем комфортно. В началото на темата бях казал че в стаята спи малко дете и не искам климатика постоянно да и фири. Комфорта с конвектора определено е по-добър от климатик.

    Както казах - отоплението през деня е на клима, между 21 вечерта и 8 сутринта - конвектор. Отоплям се от 15 години на климатици, в спалнята съм с "модерен" и миналата година по студовете умрях от студ и размразявах външното тяло със сешоар Какъвто и да е климатика при ниски температури е нормално да издъхва според мен не е зле човек да има резерва за такива случаи. В момента обмислям покупка на още два конвектора - за спалнята и хола (основното отопление е климатици - по-икономично и достатъчно при не кой-знае колко ниски температури) за помощ и резерва при големи студове.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #21

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    ОК, ако идеята е конвекторите да помагат. Всъщност, glowndark ​, в поста си над твоя го е описал идеално.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #22

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Не видях някъде да си споменал , какъв е климатика , да не е някой дайкин ?

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #23

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Не Климатика в тази стая е около 15 годишно (по спомен) НЕО. Охлажда добре през лятото, зимата до минус 15 градуса бива, но на по-студено не се държи много добре. Монтиран е на северно изложение може би затова така. Не знам защо се оказаха толкова корави тия нео-та, чак да не повярва човек...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #24

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ако, оттук нататък, всяка вечер го спира и всяка сутрин/най вероятно при отрицателни t/ го пуска, мисля че и сам можеш да си отговориш на въпроса.
    А знаеш ли как се извършва замерването за новия стандарт на японците АПФ?
    Зимата климатика работи от 6.00-24.00 а не денонощно.
    Защо Хитачи рекламират за новия си модел 40-ка че при 2*C външна температура.Климатика дига температурата в стаята от 10*C до 20*C за 6 минути?
    Не се заяждам просто задавам въпрос на които отговора също ме интересува.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #25

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Аз имам климатик Шарп инвертор модел 2004, взех го втора ръка, ползвам го вече трета зима. Аз също не мога да спя на климатик и го спирам вечер. Когато го пускам сутрин той никога не тръгва веднага, има едно 2-3 мин.,зависи от студа навън, време през което климатика си прави там негови неща и чак след това отваря клапите и почва да духа топло. Мисля, че японците са предвидили пускане при минусови температури.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    vergildido,
    Виждал съм една табличка, публикувана от Aleksandars в неговия сайт, но честно казано ми изглежда доста сложно. Все пак, принципно, мисля че разбирам за какво става въпрос. Това обаче, какво променя? Върхови модели за японския пазар, у нас, са изключение, а не правило. А и рекламата е едно, а реалното ползване на една техника съвсем друго нещо. Необходимо е също и да се отчитат разликите в климата, у нас и в Япония.

    ПС - Мисля, че би било добре, ако разбира се Александърс желае, да публикува и тук тази табличка и да има дискусия за АПФ-а. Даже мисля, че си има и подходяща тема за КОП-а при съвременните климатици.
    ПС2 - Опитвам се да си представя, какво става в стаята, когато за няколко минути климатик вдига температурата от 10С на 20С. А и друго: Знаеш ли за колко татами се препоръчва от японците климатик 40ка? При нас такива машини се слагат обикновено в 30+м2.
    Този пост е редактиран от tony34al; 09-01-13 в 08:38.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #27

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Ето и НЕО, което се ползва само за охлаждане. Пробвал съм да се топля но много е некомфортно.
    При - 15 е невъзможно да стопли(стаята е вътрешна). От трите климатика, който имам се справя без проблеми само стар КРАУН на R22.

    DSC01475.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #28

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Знаеш ли за колко татами се препоръчва от японците климатик 40ка?
    Знам 14 татами или около 23 м2 въпросния климатик за които пиша на макс вади 11.4 кв което е доста.
    Типичните 12 които се слагат в Бг нямат нищо общо с тази машина.Но японците така са преценили,но всичко си зависи от топлозагубите които за еднакво по площ помещение могат да се различават във пъти.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #29

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VASCH Виж публикацията
    Ето и НЕО, което се ползва само за охлаждане. Пробвал съм да се топля но много е некомфортно.
    При - 15 е невъзможно да стопли(стаята е вътрешна). От трите климатика, който имам се справя без проблеми само стар КРАУН на R22.
    Проблемът не е в марката. Миналата зима на моето НЕО 12-ка се наложи само една нощ да му помагам с радиатор при -23 гр. отвън. От-15 надолу топли, но почти не спира. Поддържам в стаята 22 гр. и тази година до -11 не е имало проблеми.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #30

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Да проблема не е в етикетчето, който са лепнали Китайците а в количеството фреон и по- слабите компресори(спрямо старите машини).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41
  4. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-11-06, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе