Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Jack Krauser
  • 1 Post By gnf

Раззлика в изложението и тръбен път?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Раззлика в изложението и тръбен път?

    Здравейте имам чудене и реших че това е раздела.

    Интересувам се, помещение 3.5 х 7 м - климатик с монтирано на северна фасада външно тяло, с 3 метра тръбен път ( 2 чупки) и духащ от витрината към дъното на стаята ( по дължина) , и същият климатик, монтиран в същото помещение, но с тръбен път 6 метра ( 4 чупки) външното обаче на югоизточна фасада, при това завет и в ъгъл монтиран в дъното на стаята и духащ срещу витрина на 7м. - кой от двата варианта е по добър относно сметка за тока ( загуби по трасето, и повече чупки)? И ако отговора е южната фасада, проблем ли е климатика да духа срещу витрина отстояща на 7 метра от него? Какво може да се чака. И какво още може да се сети някой.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Раззлика в изложението и тръбен път?

    би трябвало да няма значение, но си мисля че на юг ще е по-добре.
    чупки-мупки би не би трябвало да са от значение както и дължината на тръбите стига да са във възможностите на климатика. щом при деневилации правят трапове за не би трябвало да са проблем чупките.
    3 м си е минимума тръби който трябва да има, 6м е нормално. аз съм с 6м
    според мен избегни севера.
    гледай да имаш достъп до външното - това е най важното.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Раззлика в изложението и тръбен път?

    Ако ще използваш климатика за отопление и търсиш ниски сметки зимата, избери задължително южното изложение, по възможност на място, където да има директно огряване на външното тяло от слънцето. Даже в най-студените зимни дни при ниски минусови температури, когато напече слънце се усеща значителна разлика в топленето на климатика. Ако избереш северното изложение, климатика ще те стопли чак напролет.
    Самия климатик не може да топли, той само пренася топлината от околната среда вътре в помещенията. Когато не постъпва отникъде топлина в околния въздух, дори най-добрия и скъп инвертор увяхва, просто спира да топли, и компресора му само върти напразно ток.

    Така че, ако ще използваш климата предимно за отопление - търси южно изложение. Ако ще използваш климатика само лятото за охлаждане избери северното изложение. Преди монтажа обмисли добре тръбния път, за да намалиш колкото е възможно чупките по тръбите. Не, че са проблем, но е хубаво да са по-малко.
    estqwerty одобрява това.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Отговор: Раззлика в изложението и тръбен път?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Когато не постъпва отникъде топлина в околния въздух, дори най-добрия и скъп инвертор увяхва, просто спира да топли, и компресора му само върти напразно ток.
    С правилно оразмеряване според нуждите ми, нямам никакви грижи с отоплението и сметките за ток дори и при -25о​.
    Със северозападно изложение съм.
    Този пост е редактиран от gnf; 15-01-13 в 21:02.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. удължаване на тръбен път
    От popov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 36
    Последно: 03-12-14, 07:39
  2. Тръбен датчик
    От ivo i във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-14, 14:38
  3. Минимален тръбен път
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 03-10-14, 20:51
  4. Къс тръбен път
    От taralion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-13, 09:34
  5. Вакуумиране на тръбен път
    От taralion във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-07, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе