Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell
  • 1 Post By AC_From_Hell

Изключване захранването на климатици през зимата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1

    Изключване захранването на климатици през зимата?

    Когато ми монтираха климатиците (през лятото) единият от монтажниците ми препоръча, когато отсъстваме от дома за по-дълго време (при почивки например) да дърпам бушона, за да предпазя климатиците от токови удари и т.н. ако има такива докато ни няма. Аз самият имах проблем с единия климатик заради запишена тръбичка на отводняването и ако не бях в къщи когато се случи, не ми се мисли какво щях да заваря, но това беше през лятото и ситуацията е различна. Въпросът ми е ако сега през зимата им спра тока, може ли това да е проблем, защото пък приятел ми каза, че дори изключени от дистанционното, климатиците при много ниски външни температури пак правели нещо си с фреона (не че топлят стаите, а нещо друго). Вярно ли е това и най-вече проблем ли е ако им спра тока?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Позлвате ли машината зимата за отопление, или само лятото и преходните сезони? Ако не я позлвате зимата, може да спрете захранването спокойно. А какви са машините като марка и модел?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Позлвате ли машината зимата за отопление, или само лятото и преходните сезони? Ако не я позлвате зимата, може да спрете захранването спокойно. А какви са машините като марка и модел?
    Ползваме ги за отопление, но няма да ни има доста време и не ми се иска да оставям машините включени. Апартаментът е изцяло вътрешен и изцяло южен с огромни френски прозорци и дори без отопление температурата вътре не пада под 13-14 градуса в най-студените дни, така че смятам, че климатиците ще успеят да се оправят за час-два след като се приберем.
    Иначе 2 климатика panasonic e7qke и един LG H12MW ATHENA.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    остави ги включени в мрежата, машинките си имат един вид подгряване на компресорите когато са на отопление и когато температурите на вън са под 0.
    въпреки че не се върти се подава напрежение и се топли гадинката. нататък ми е мъгла какво и как се случва.

    има по-голяма вероятност да им видиш сметката с някой съвсем студен старт.
    може като се прибереш да ги пуснеш в мрежата за няколко часа и да ги запалиш при положителни външни температури.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Ако ви няма доста време може да ги спрете, но при вклюване е добре външната температура да е над -5 градуса. За предпочитане след обяд 14-15 часа, когато е най-топло. Като първите минути след включване градусите да са на минимум, като качвате през два градуса. След като машината кротне, още два и така, докато достигнете желаните градуси. QKE-то няма подгрев, за Athena-та не знам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #6

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако ви няма доста време може да ги спрете, но при вклюване е добре външната температура да е над -5 градуса. За предпочитане след обяд 14-15 часа, когато е най-топло. Като първите минути след включване градусите да са на минимум, като качвате през два градуса. След като машината кротне, още два и така, докато достигнете желаните градуси. QKE-то няма подгрев, за Athena-та не знам.
    Благодаря за отговора. Той обаче ме кара да задам още един въпрос с молба за отговор: Забелязах, че QKE-то се дефроства много, ама много по-често от LG-то. Има го и следното, че външното тяло на ЛГ-то е вътре в терасата долу, защитено от парапета на терасата, който е бетонен и плътен, а терасата дълга (над 10 метра е), така че има добри условия за работа. На Панасониците външните тела са изнесени над етажа ни и са по-пряко изложени на вятър например. Що се отнася до дъжд, мъгла и т.н. според мен телата са еднакво изложени, защото всичките са навън, пък макар и едното да е вътре в терасата, но над него няма козирка, т.е. дъждът вали директно върху него.

    Та въпросът ми е - QKE-то дали се дефроства по-често заради мястото, където са поставени външните, или заради самия модел и заради това, че няма подгрев, както Вие сте написал? Ако е второто - има ли опция да му се сложи такъв подгрев? Благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    остави ги включени в мрежата, машинките си имат един вид подгряване на компресорите когато са на отопление и когато температурите на вън са под 0.
    въпреки че не се върти се подава напрежение и се топли гадинката. нататък ми е мъгла какво и как се случва.

    има по-голяма вероятност да им видиш сметката с някой съвсем студен старт.
    може като се прибереш да ги пуснеш в мрежата за няколко часа и да ги запалиш при положителни външни температури.
    Благоадря за отговора. Моля само да уточните какво имате предвид като казвате "да им видиш сметката"? Какво може да се случи ако ги включа на студен старт? Мен лично повече ме притеснява да не стане нещо докато ме няма.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Ако отсъствате продължително време, задължително изключете климатиците от контакта. Основно правило - не се оставят включени никакви електроуреди, ако няма да има хора. Не са малко случаите на изгорели жилища заради пожар от климатици.

    Панасониците нямат проблем със студения старт до -10 градуса. А при студен старт под минус 10 май сами си подгряват маслото 10 минути след стартирането. Поне така пише в сервизното.

    Честите дефрости са много характерни за Panasonic Etherea. Проблема е, че така са направени. Не мисля, че мястото на външните тела има кой знае какъв ефект върху честотата на дефроста.
    ЛГ-тата по принцип рядко дефростват и само когато имат нужда. За съжаление при панасониците не е така.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... QKE-то няма подгрев, за Athena-та не знам.
    В сервизното на РКЕ-тата не пише да има подгрев, а реално е монтиран и в студовете дърпа 40W. Някой колега замервал ли е някае QKE в големите студове, дали наистина няма?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Панасониците имат подгрев на картера от G серията насам.
    dodo_pv одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Панасониците имат подгрев на картера от G серията насам.
    Предните модели имаха един оранжев нагревател около компресора. В QKE не видях да го има, там как е реализиран?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Изключване захранването на климатици през зимата?

    Трябва да проверя, за да кажа със сигурност, но според мен преди известно време отстраниха грешката в технологията с подгрев чрез намотките на мотора и пак се върнаха към нея.
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 12:21
  2. Подгряване на компресора през зимата
    От zla gad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 29-06-08, 10:07
  3. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 14:39
  4. Отговори: 6
    Последно: 26-11-06, 15:34
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе