Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Подгряване на компресора през зимата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1

    Подгряване на компресора през зимата

    Вчера във форума прочетох нещо интересно ,което не ми се изясни дали е така при повечето климатици!А именно ,дали всички машини подгряват компресора през зимата с цел несмесване на фреона с маслото в картера на компресора.Да доуточня , според прочетеното от мен вчера, фреоните имат свойството да се стичат в най-студените части на машината,соътветно в кондензатора и компресора.Проблема е първоначалното смесване/завиране/ на фреона с маслото и от там запушвания в капилярната тръба и т.н.
    Конкретно мен ме интересува при наличие на друго отопление освен климатика дали е необходимо машината да се държи поне на стендбай да си се подгрява ако наистина го прави, или поне колко време преди употреба трябва да се сложи на стеднбай/с включен контакт/.
    И нещо друго,когато помещението ,което климатизирам е топло и се налага повишаване на температурата рядко и при това с 2-3 градуса има ли проблем за климатика точно при това положение/студ на вън, студена машина и топло помещение/.Не забравяйте говорим за студените зимни дни с температури около +2* / -5-10*C

    Благодаря за отговорите предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    При всички качествени и скъпи инверторни климатици които работят по официални документи до -15 градуса се подгрява компресора, вътрешно или външно чрез нагревател.

    Програмата им на работа е различна за различните марки. На отопление компресора тръгва след определен период от време или когато достигне определена температура отчетена от датчика на нагнетателната страна на компресора. Затова и няма значение дали климатика ще е постоянно на Stand-by или изключен от контакта, компресорът няма да тръгне докато програмата не му разреши а тя за да го направи си има условия които трябва да са били изпълнени.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #3

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Благодаря!Това ме интересуваше.В предишният си постинг трябваше може би да добавя ,че имам "Дайкин" и "Национал",което предполагам влиза в определението за " качествен инвертор".

  5. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #4

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Може ли да ми кажете да ли тези два модела климатици имат подгряване на компресора MITSUBISHI MSZ-ZXV28T и
    SANYO SAP-DK25T . Благодаря Ви , предварително.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Конкретно дали определен модел има подгряване на компресора може да се разбере ако имате сервизната му документация, там трябва да е посочено. Може да я потърсите в интернет, на английски е service manual.

    http://ca.sanyo.com/en%2DCA/Industrial/Heat%5FAir/
    http://www.sanyo-airservice.ru/
    http://www.sanyohvac.com/assets/documents/
    http://www.filekeeper.org/download/b...ath=a243-cold/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #6

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    дали е MITSUBISHI MSZ-ZXV28T, Дайкин" и "Национал", и почти всички марки 99.9%. които са за домашно употреба. нямат нагреватели които загряват маслото на компресора. количеството фреон в тях е не повече от 2-3 кг., че в някои случай няма о по толкова.и няма смисъл от поставяне на такива нагреватели. но когато говорим за промишлени климатици с мощност ос 50 ,100 и на горе и с количество на фреона до 100-200кг. тогава е задължително подгряване преди включване.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Подгряването на компресора се прави за това да няма течен фреон в него, за да може чрез него по-бързо да се отдели топлина при ниски температури ако климатика не е работил определено време и да се намали вискозитета на маслото. Добре написана статия по въпроса, в сайта на Danfoss производител на компресори и автоматика за хладилни и климатични системи.

    Няколко примера на модели с малка мощност които имат подгряване:
    Panasonic CS/CU-XE9EKE, продаван в Техномаркет за 1 600 лв. На страница 78, външното тяло е разглобено на съставните си части, под номер 5 е посочен нагревател на картера на компресора.

    Fujitsu General ASU9RLQ, на страница 05-13, точка 17, е обяснено как се подгрява компресора при ниски външни температури чрез намотките му, с цел по-бързо освобождаване на топлина в климатизираното помещение.

    Toshiba RAS-B10SKVP-E, продаван в момента за около 2 100 лв. На страница 36, точка 7, е обяснено как се подгрява компресора при ниска външна и вътрешна температура чрез намотките му, с цел по-бързо освобождаване на топлина в климатизираното помещение.

    Разгледах и модели на Mitsubishi heavy, Mitsubishi electric, Sanyo. Само по-големите им по размер модели имат подгряване на компресора, от размер 50 нагоре (тоест от 18-ки и нагоре).

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #8

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Mitsubishi electric MUZ-FD25VA MUZ-FD35VA MUZ-GC25 също подгряват компресора при ниски външни температури чрез намотките му / стр.186 и стр.353 /:
    http://www.mitsubishi-aircon.ru/down...own.php?id=118

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #9

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Статията представена от valen1 е много изчерпателна и даде отговор на всичките ми питания!А и в първият му постинг след моя въпрос е казал ,че ВСИЧКИ качествени машини си подгряват компресорите по един или друг начин.
    Благодаря!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #10

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    Статията представена от valen1 е много изчерпателна и даде отговор на всичките ми питания!А и в първият му постинг след моя въпрос е казал ,че ВСИЧКИ качествени машини си подгряват компресорите по един или друг начин.
    Благодаря!
    А как стои въпроса с MIDEA MSF6-12AR? Някои специалисти казват, че има два нагревателя-единият е на компресора,а другият на вътрешното тяло.Външният нагревател се вкключвал посредством температурен датчик,а вътршшмият чрез бутон Power full.Така ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #11

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    не е така

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #12

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960
    не е така
    А как е?Много бих се радвал,ако някой каже как стоят нещата с този модел.Благодаря предварително и

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #13

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    специалистите мълчат по въпроса.Аз съм виждал във външното темостат който според мен при определени външни температури включва както външния така и вътрешния нагревател.Но нека все пак те да кажат.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #14

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Почвам да си мисля,че или не са специалисти или не са наясно с модела. Възможно е и двете.Да ме извинят, но аз ще достигна до отговора, но чак на зима
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35682.0/all.html

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #15

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    дали е MITSUBISHI MSZ-ZXV28T, Дайкин" и "Национал", и почти всички марки 99.9%. които са за домашно употреба. нямат нагреватели които загряват маслото на компресора. количеството фреон в тях е не повече от 2-3 кг., че в някои случай няма о по толкова.и няма смисъл от поставяне на такива нагреватели. но когато говорим за промишлени климатици с мощност ос 50 ,100 и на горе и с количество на фреона до 100-200кг. тогава е задължително подгряване преди включване.
    Много от това, което казваш се изключва взаимно.
    Що така?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подгряване на компресора?
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 19-11-14, 22:27
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  3. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 12:21
  4. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 14:39
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе