Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By dodo_pv
  • 2 Post By VeleV.Klima
  • 3 Post By mirandi
  • 1 Post By Alexi

Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1

    Question Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Здравейте,
    Имаме новородено, което спи в спалнята ни. Пред спалнятa има остъклена тераса, към която има балконска врата с фортичка (прозорче) в горната си част. Лятото температурите се вдигат и в спалнята става до към 30 градуса, а това не е добре. Основно жегата идва от остъклената тераса пред нея, която се напича жестоко.Искаме да охладим спалнята, без да духа. За външното тяло няма проблем с монтажа.

    Вариант ли е вътрешното тяло на климатика да се монтира в остъклената тераса и ако да - в коя част и с кой модел ?


    N.B. На схемата с пунктир съм означил стъклата. Над балконската врата и прозореца на спалнята разстоянието е 23 см. до тавана.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 21-06-15 в 10:24.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Не е вариант. Има по-добри решения. Вътрешното тяло на климатика се монтира в спалнята, над главите (над новороденото) и струята се насочва почти хоризонтално. За тази малка стаичка, вероятно няма да се намери подходяща машина на 230V, която да има достатъчно ниска скорост на турбината и минимум. Остъклената тераса трябва да се преработи, като в горната и долната и част се направят по няколко фортички (прозорчета), които да осигуряват вентилация (коминен ефект). Зимно време се затварят. Поинтересувай се и от подовите климатизатори, може да се окажат по-добър вариант към момента у нас.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Има един климатик който може да предложи най слабия възможен поток в момента ,но е от недолюбвана във форума марка .Иначе във спалня 13 кв ,климатика ми е монтиран в ъгъла,вдигам жалузите докрай нагоре и надясно към прозореца,слагам го на тих режим и студен въздух в другия край на стаята при бебето не се усеща.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #4

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е вариант. Има по-добри решения. Вътрешното тяло на климатика се монтира в спалнята, над главите (над новороденото) и струята се насочва почти хоризонтално. За тази малка стаичка, вероятно няма да се намери подходяща машина на 230V, която да има достатъчно ниска скорост на турбината и минимум. Остъклената тераса трябва да се преработи, като в горната и долната и част се направят по няколко фортички (прозорчета), които да осигуряват вентилация (коминен ефект). Зимно време се затварят. Поинтересувай се и от подовите климатизатори, може да се окажат по-добър вариант към момента у нас.
    До сега, като сме били на почивка и сме спали в помещения с климатик точно както казваш - колкото и да сме намалявали климатика, пак си духа/лъха. Единствения случай в който не е духало е било, когато климатика е бил в съседното помещение.
    Остъклената терасата има общо 3 отварящи се прозорци, 2 от които лягат и когато са отворени въпреки това се напича - изложението е такова. А и това не решава проблема с охлаждането - то вън като е през деня над 30, как да се постигне 23 градуса в стаята без климатизация ?

    За подовите - ще го помислим.
    А реално ако се монтира климатика в остъкленото помещение и се отваря вратата/фортичката с пуснато преде пред тях - какъв ще е проблема ?
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 21-06-15 в 11:53.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Климатик на терасата не е добра идея. Над главите също не е добра идея, защото студения въздух пада надолу, независимо къде го насочваш.
    Не си посочил къде точно спите, но няма ли да е по удачно вътрешното да се монтира вляво на дългата стена, така че струята да е насочена срещу вратата?
    Или да се сложи от дясната страна и струята да бъде успоредна на терасата

    Панасониците може да ти свършат работа. Ако се използват на режим изсушаване(DRY) и им зададеш по-високи градуси(23, 24, 25), няма нито духане, нито шум. Има само едва доловим лек полъх и охлаждат много меко и приятно. Казвам го от личен опит. Моя откакто е купен все още не съм го пускал на охлаждане. Лятото бичи само на изсушаване и така ми е много комфортно и тихо.

    Ако е само за охлаждане, Е9PKE(QKE) може да са достатъчни за това помещение.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Отварящите се прозорци на терасата не решават проблема. Не създават коминен ефект. Правят се амбразури ниско долу и горе високо. Не бива да са свързани. Необходимо е и отражение на пряката слънчева светлина. Имам подобна тераса и съм наясно.
    Аз живея повече от 20 години по хотелите и знам за какво става въпрос, когато вътре работи климатик. Изгледали сме и две бройки новородени у дома, които още са живи и здрави. Вариантът на рокера предлага решение с т.нар. коанда ефект, който ползвахме (още ползваме) и ние, но в малко по-голямо помещение. Ако монтираш вътрешното тяло на правилното място и е правилно оразмерено, студеният въздух няма да пада върху вас (бебето). Не ти трябва 23 градуса, а 25 градуса в горещините. Купи си хубави термометри. Проучи и въпроса с подовите конзоли. Нямаш други опции, забрави за монтаж на терасата.
    @ джак, стига си ръсил бисери, ще им умориш детето! Имаш ли си представа как работи режим изсушаване?
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 21-06-15 в 13:17.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Имай на предвид че климатиците в хотели са предимно нисък клас конвенционални а те не създават този комфорт.
    dodo_pv и mirandi харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #8

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Отварящите се прозорци на терасата не решават проблема. Не създават коминен ефект. Правят се амбразури ниско долу и горе високо. Не бива да са свързани. Необходимо е и отражение на пряката слънчева светлина. Имам подобна тераса и съм наясно.
    Аз живея повече от 20 години по хотелите и знам за какво става въпрос, когато вътре работи климатик. Изгледали сме и две бройки новородени у дома, които още са живи и здрави. Вариантът на рокера предлага решение с т.нар. коанда ефект, който ползвахме (още ползваме) и ние, но в малко по-голямо помещение. Ако монтираш вътрешното тяло на правилното място и е правилно оразмерено, студеният въздух няма да пада върху вас (бебето). Не ти трябва 23 градуса, а 25 градуса в горещините. Купи си хубави термометри. Проучи и въпроса с подовите конзоли. Нямаш други опции, забрави за монтаж на терасата.
    @ джак, стига си ръсил бисери, ще им умориш детето! Имаш ли си представа как работи режим изсушаване?
    Допълних мебелите - гардеробът е до тавана. По остъклената част, стената и вратата към балкона няма къде да се сложи климатик - и те са до тавана, а отдолу има и радиатор, има и пердета ...

    Според мен единствената възможност е където съм посочил, при това подов се събира точно зад вратата. Може и стенен. Би трябвало от там да не духа. Външно тяло ... има къде да се изведе до 5 метра навън.

    Кой модел климатик се препоръчва за тази схема ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 21-06-15 в 14:23.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Мястото е правилно избрано. Имай пред вид, че охлаждане на едно помещение не е възможно без създаването на течения. При новороденото са характерни две неща: 1. Не му работи "системата за телесна терморегулация". 2. Осъществяват много голям топлообмен чрез главата. Мястото на бебето е на кревата, до гардероба.
    Много е важно струята от вътрешното тяло (ако е високостенен) да не е много студена, за да не се нарушава коанда ефекта. Така няма да пада много студен въздух върху шкафовете и няма да се създават неприятни вертикални течения. Ако топлоизолацията на помещението е лоша (такава беше при мен, при първото ни бебе), в големите горещини може да се наложи на главата на детето да се слага тънка шапчица. Тогава нараства скоростта на охладения въздух. Консултирайте се с добър педиатър. Извикайте човек, който е наясно с климатизирането на помещения, за да огледа и препоръча правилната височина на вътрешното тяло, ако е високостенен. Специализираните фирми за климатици ще ви препоръчат конкретен модел за помещението, който да има необходимия минимум и подходящата скорост на вентилатора.
    Успех в консултациите!

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #10

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    При мен климатика е също над главите ни и не се усеща никакво течение . Дори и през зимата му слагам клапите на около 45* и така не се усеща никакво течение над леглотоDSCF0420.jpg
    Alexi, gnf и biro харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    хм ,изтрил си огледалото на тавана
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #12

    Отговор: Климатизация на спалнята през остъклената тераса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хм ,изтрил си огледалото на тавана
    Снимката е от преди 3 год. , дори спалнята не беше дообзаведена TEST и лампичката е провизорка хваната на две жици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за климатизация на автомивка
    От steffan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 22-09-13, 20:09
  2. Климатизация на жилище
    От petkovbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 17-11-12, 16:06
  3. Дилема за централна климатизация
    От sgs3 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 00:13
  4. Климатизация на фитнес зала
    От blue1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 29-12-10, 15:12
  5. Климатизация - за 100 и 220 волтовите модели
    От Maximass във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-09, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе