Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Jack Krauser

Дозареждане с фреон заместител на R22

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    13
    #1

    Дозареждане с фреон заместител на R22

    Здравейте и честито Възкресение Христово!
    Имам въпрос относно рециклиране на стар инверторен климатик HITACHI RAC-32.
    Тази машина се използваше 8г най вече за отопление без да е тормозена много, в смисъл беше двойно преоразмерена спрямо помещението. След това 4г. не е работила и миналата година беше преместена в новото ни жилище.
    След преместването забелязах, че не топли както си я спомням, макар, че новото помещение е изолирано и с ПВЦ дограма.
    Преди седмица го замерих, след като се сдобих с някои уреди и се оказа, че има проблем.
    В режим охлаждане, външна температура 20гр. вътрешна 24гр. принудително пуснат на охлаждане и с максимални обороти на компресора, налягането на сервизния кран на дебелата тръба по манометричен блок 40psi, температура на тънката тръба 4 градуса близо до гайката на крана, ток 3,1А, по табелка трябва да е 4,31А. После беше прибран фреона и климатика демонтиран и заменен с нов.
    Не съм професионалист, но ми се иска да поработя върху тази машина в свободното си време и ако успея да я рециклирам може да я монтирам на село. Не искам да се занимавам с фирми и сервизи, защото през изминалите 18г. съм купил 8 климатика от 3 фирми и всичките се оказват некоректни в монтажа или после.
    Въпросът ми е, може ли да добавя в системата фреон R422D, защото R22 вече няма или трябва да не се смесват и да се направи пълно зареждане по везна с R422D. За R407 си мисля, че няма опция защото трябва и смяна на маслото.
    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Дозареждане с фреон заместител на R22

    Ако разбираш английски, тоя обяснява подробно как става замяната:


    Трябва да се изтегли стария, да се вакуумира системата и след това новият се добавя в течна фаза, бавно и равномерно за да не се прецака компресорът. Количеството на новият фреон трябва да е по-малко спрямо стария(95%) или се зарежда само по параметри, докато ток, subcooling/superheat достигнат желаните стойности.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Отговор: Дозареждане с фреон заместител на R22

    Аз мисля че няма проблем машината.На топло колко бара вдига?Като сте пуснали компресора на Макс е нормално налягането на засмукване да е по-ниско,след като се кротне компресора трябва да се повиши.Сега щом е около 3 бара после ще вдигне до 4 -5 бара.Старите Хитаци влизат по-бавно режим,но щом имаш 4гр.на тънката тръба не пипай нищо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    13
    #4

    Отговор: Дозареждане с фреон заместител на R22

    Благодаря за отговорите!
    За съжаление не съм мерил налягане на топло а и сега няма как да го измеря, че е демонтиран и е в гаража.
    Някой ден като ми остане време ще го свържа там и ще си поиграя. Ще се опитам и да намеря от някъде фреон 22.
    Клипчето е много полезно, само да питам задължително ли трябва да се сменя дехидратора когато се пррезарежда с R422D?

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Дозареждане с фреон заместител на R22

    Хитачито няма дехидратор.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    13
    #6

    Отговор: Дозареждане с фреон заместител на R22

    Благодаря за уточнението!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. Отговори: 18
    Последно: 24-12-12, 14:19
  3. ELITE 12ER4-проблем след дозареждане с фреон
    От didiron във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-12, 20:17
  4. Дозареждане с фреон
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 17-02-09, 14:11
  5. Дозареждане с фреон R411 - намира ли се?
    От skywallker във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-08, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе