Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Какъв да е цветът на радиатора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #16

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Черен бойлер няма-по - бързо ще изтива.
    Ти под бойлер какво разбираш - водосъдържателя или кожуха над него и топлоизолацята?
    А да си виждал бял дек? Или тунер? Просто така е прието, дори е нарицателно - бяла техника, черна техника....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #17

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    и все пак никой досега не каза с колко процента ще се подобри КПД-то на един радиатор който е черен, спрямо същия такъв син. (да приемем , че и двата примерно са със мощност 1кВ и площ 1кМ, ако това е от значение)
    Все тая е какъв е цвета на радиатора - топлоотдаването идва от ламарината под боята. Ако източника на енергия/топлина е външен, тогава цвета има значение колко ще се нагрее ламарината. Но при положение, че радиатора се нагрява на принципа на ТОПЛОПРЕДАВАНЕТО ( реотан към масло, масло към ламарина, ламарина към въздух) то цвета е изключително и само от естетическо значение.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?


    А е Вие направо ме изкорахте...... Де го чукаш, де се пука.
    Човека зададе съвсем елементарен въпрос, а Вие цял докторат по темата изписахте.....
    Поста на @TazmaniaK изчерпва напълно темата според мен! :coolsmiley:

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Съгласен съм с Pat и TazmaniaK ,другото е търсене под вола теле!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #20

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    съгласен съм с Patm TazmaniaK, че и с Lazar
    ако някой има различно мнение моля да обоснове с конкретен пример и формула.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Поредната тема, отдавна напуснала разумната конкретика!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #22

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Ти под бойлер какво разбираш - водосъдържателя или кожуха над него и топлоизолацята?
    А да си виждал бял дек? Или тунер? Просто така е прието, дори е нарицателно - бяла техника, черна техника....
    В интерес на истината емайлиран бойлер от вътре е син(тъмно син) на Дипломат.
    Обаче има сребриста и златиста "черна "техника!!!Както и инох "бяла".Не е въпроса в нарицателното.
    Ставаше въпрос какъв трябва да е цвета отвън.Но както казах по-рано-темата е куха

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    30
    #23

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Abe ne e po4no taka, poneje ti vse pak trqbva da nagree6 wyzduha, a ne radiatora. Radiatora e posrednik mejdu toka/vodata/ i vyzduha, 6toto ti ne sedi6 po cql den otgore mu. E ta i togava vliza v dejstvie konvekciqta, a pyk za neq ima zna4enie plo6ta i cveta .

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Мога само да добавя един цитат от известен български филм - класика в жанра.....
    "СТИГА ПРОСТОТИИ БЕ ТАТЕ......"

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #25

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Майко мила. Дъра-бъра май ще завижда на битова техника.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #26

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Майко мила. Дъра-бъра май ще завижда на битова техника.
    Няма начин - с размахване на средни пръсти ( ) посоката е ясна!
    Искахте формули - има формули. И какво - някой разгледа ли ги?
    Не съм знаел, че ще се дръвчи такъв въпрос, че да задам въпроса навремето какъв да е цвета на радиатора. За сметка на това питах как по-добре се охлажда радиатор - чрез вдухване на въздух към него или чрез изсмукване на въздуха от него - първия вариант е за предпочитане, ама това е друга тема.
    Но от лекциите по физика това беше едно от фундаменталните неща, които съм запомнил, и го написах още в началото. Ами който не може да го проумее, да си намери другарче 1-и курс и да му прегледа книжата, и да му разясни другарчето кое как, тъкмо ще потренира за изпита! Че и цитирах, пак лекции, гаче ли ще са по-различни! Посочих и къде да се търсят нагледни примери - в индустриалната практика, където естетизацията не е на първо място. На първо място е ефективността и надеждността. :coolsmiley: И за тези изходни показатели инженерите-конструктори обикновено слагат черни радиатори. А не нажежено-червени или небесно кафяви.
    За последно - където и да бъде темата, нещата, които цитирах, не можете да промените - никой от нас не е с такава възможност. Е, във възможностите на всеки от вас е да вири , на повечето да смъква/качва рейтинг и на единици да коригират/трият мнения... Но не е в ничии възможности да промени следния извод:
    Излъчвателната способност на абсолютно черно тяло е максимална (в сравнение с всички други тела със същата форма).

    Айде

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    Аве тези елемнтарни неща за абсолтмо черно тяло се учат в училище. Веднага си пролича кой е бягал от часовете по Физика.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #28

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    @emos
    И защо насочи това тъкмо към мен. Аз също съм ходил на лекции представи си.При това по въпроса с черното тяло съм съгласен.Поста ми беше за безмислието на тая тема.
    Какъв то му е кефа на човека такъв ще си вземе


    edit//
    И за да се успокоиш ти вдигам рейтинга.Щом това толкова те притеснява.
    А пък отивам да се скарам с шивача на дънките ми.Не е шил с черен конец и на мен за това ми е студено

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #29

    Re: Какъв да е цвета на радиатора?

    при все това според мен на практика разликата между бембян и черен радиатор е по малка от 1%...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Как да свържа два радиатора
    От harry81 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-14, 20:41
  2. Отговори: 14
    Последно: 17-04-12, 14:38
  3. Два радиатора по 2 kW всеки със различна дължина
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 74
    Последно: 09-12-09, 21:09
  4. Избор между два радиатора Zalman
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-07, 16:58
  5. Как да "отлепя" радиатора на видеокартата ми?
    От afterburner във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 14-02-03, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе