Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Камина с водна риза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #31

    Re:Камина с водна риза

    Използвам темата за да питам ако някой може да ми помогне ориентировъчно:
    - камината ще бъде в стая 405*340*265 без изолация, ЮИ изложение, дървена дограма
    - стая 405*380*265 изолация 5см стиропор, СИ изложение, 1 зазидан прозорец и 1 с ПВЦ дограма
    Какъв радиатор да сложа във втората стая и каква камина ТАКА ЧЕ да има възможност в последствие да се монтират радиатори и на горния етаж във стаи 405*340*265 ЮИ и 405*480*265 СИ /без изолация с добра дървена дограма/??
    Просто ако може някой грубо да ми каже във всяка стая колко КВ радиатори ми трябват и колко КВ камина за да ги захрани, за да си напрявя груба сметка колко пари трябва да събера до лятото

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #32

    Re:Камина с водна риза

    Една отоплителна система не може да работи без 2/3 от радиаторите

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #33

    Re:Камина с водна риза

    Зависи от толкова много фактори,че сметките могат да се различават в пъти.Едно е да работи камината на 60 гр,друго е на 80 или 90,едно са буковите дърва,второ - тополовите ( хихихихи) ,а трето са въглищата,дали са БГ брикети или донбаски.
    На око за стаите заложи по 0,12 до 0,15 Квт/м2 ,после от сметката за мощността на радиатора си избираш модел и размер,сумираш всички радиатори и получаваш мощността на ризата.Не е зле да добавиш 10-15% резерв мощност.Внимавай при данните за мощност на конкретен модел камина при каква температура са дадени и с какво гориво.
    Лазар-защо да не може? Ще кара с по-малко дръвца...На по-лабав вътък...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #34

    Re:Камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Една отоплителна система не може да работи без 2/3 от радиаторите
    Какво значи, не може - при баща ми 2 радиатора са спрени и греят само другите /той е с котел, не с камина/?!

    Мерси vanko68, значи НАЙ-ГРУБО казано ако съм те разбрал: 4 стаи по 15 квадрата по 0.15кВт + 15% = 10.5 кВт водна риза?
    Значи примерно тази http://www.prity-bg.com/Products/pro...=1&productid=2 Обачи виждам, че повечето са 10ки или 10+4 та кое е по-добре /ако не е точната/ камината да е повече киловати или по-малко?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Камина с водна риза

    Тази от линка не става,общата й мощност е 11 Квт,тоест ризата + самата камина.На теб ти трябва само на ризата 10,5,а на камината още няколко за помещението,където е тя. Обърни внимание на това,че дават мощността МАКС,тоест ако е набримчена до последно.Така ли ще я ползваш ?
    Сега виждам,че съм се объркал,стаите са 3 с радиатори от водната риза + стаята с камината. Така че тази от линка ще стане...
    Ето тази може да ти пасне:
    http://www.prity-bg.com/Products/pro...=0&productid=9

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #36

    Re:Камина с водна риза

    С 3 пъти по-лабав вътък ще излъчва три пъти по-малко в стаята и ще стои на студено.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #37

    Re:Камина с водна риза

    Какво е ватък?
    А какво значи 8+4 на камините - 8 камина + 4 водна риза ли?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #38

    Re:Камина с водна риза

    Обратно - 4 камина + 8в.р. . Вътък значи мъгел , (форсиране)

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #39

    Re:Камина с водна риза

    Е то вътък значи напречната нишка на основата при тъкането, ама преносно се използва като мощност , а по темата аз вкъщи използвам по големи радиатори с по малка темперетура на водата около 50-60 градуса, с цел по дългото горене на котела с въглища с едно зареждане от 3 кофи стигам 12 часа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #40

    Re:Камина с водна риза

    Здравейте. Имам един въпрос, тъй като планираме да си правим парно у дома и се чудим каква камина (камера) да си закупим. Въпросът ми е следния: ако имам 2стоманени радиатора по 3кВ и 1 алуминиев около 1-1.3кВ, мога ли да си купя камера, която е примено 16кВ или ще имам проблеми и трябва да гледам някоя по-маломощна? Много благодаря предварително!

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #41

    Re:Камина с водна риза

    А защо ти е толкова мощна камера, като нямаш радиатори?

  14.  
     
  15. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #42

    Re:Камина с водна риза

    Може на човека да му е "изпаднала" отнякъде. Евентуалните "предизвикателства" за теб завбъдеще с тази мощност са опасност от прегряване - кипване на водата и повишен разход на гориво, поради намаленото КПД на камината/камерата, тъй като ще бъде преорозмерена. Плюсове - доста ще оредеят зарежданията й.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    1
    #43

    Отговор: Камина с водна риза

    имам проблем с камината при 35 градуса на печката изхвърля водата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Отговори: 108
    Последно: 27-01-18, 12:05
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе