Резултати от 1 до 13 от общо 13

Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #1

    Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Здравейте майстори! Прибягвам до вашата помощ, защото ми предстои важно решение какво отопление да си направи на етажа.
    Става въпрос за 2-ри етаж на къща 70квадрата(3-стаи), с ПВЦ дограма и външна изолация от стереопор 5см.
    Спрял съм се на електрическо котле и конвекторни водни радиатоари.
    Няма да минава бойлера през него ще си го оставя отделно.
    Можете ли да ми препоръчате марка за котле и радиатори и евентуално модел (колко мошно трябва да бъде)?
    Ясно, е че всеки търси най-евтината консумация на месец, така че началната инвестиция може и да е по-голяма.
    Благодаря предварително на всички.
    Приемам и за друг вид отопление ако е изгодно (само да не е на дърва и въглища, защото рядко съм вкъщи а на жената и е трудно да го пали )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Съжалявам, че започвам с отрицанието, но не и ел. котел http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38153.100.html.
    Нищо евтно нема в ел.котлето. Вместо да даваш 5К за водно-ел.отопление, ти гарантирам същия ефект и разход с ел. радиатори или ел. конвектори. Избора ти следва да е обоснован от начина на ползване на жилището. Ако е празно по цял ден, препоръката ми е климатик. Ако се ползва целодневно газ или дърва. И тук също има вариации.
    Изцяло съм на ток и добрата изолация на стените и добрата дограма веднага се отразиха благотворно. Нуждите от отопление на 3 стаи в най-големия студ се покриваха без проблеми от 2 маслени радиатора по 1500W и един конвенционален климатик 9-ка (подкрепени инцидентно с духалка в кухнята). Много топлина се разсейва от тавана на стаите и това е мястото където ще наблегна да изолирам за следващата зима. Ще си остана на тази схема на отопление докато апартамента не се използва целодневно и не дойде газта до нас.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #3

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Какво ще кажеш за 3 климатика Дайкин>? Доста положителни мнения прочетох за тях и един майстор ми препоръчва определено тях. Ако си запознат с тях препоръчай ми модели...

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Стефанов добре ти е описал. В твоя случай и аз препоръчвам климатици. Ако са висок клас и комфорта ще е добър. Дори и да има някакви студени дни -20 и климите не се справят ще включиш нещо допълнително. За няколко дни ще е.
    Важен въпрос е комфорта. Ползвам и климатик, когато е по-топло, и парно в големите студове. Мисълта ми е, че парното дава по-добър комфорт. Затова заложи на няколко добри машини!

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #5

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Стефанов добре ти е описал. В твоя случай и аз препоръчвам климатици. Ако са висок клас и комфорта ще е добър. Дори и да има някакви студени дни -20 и климите не се справят ще включиш нещо допълнително. За няколко дни ще е.
    Важен въпрос е комфорта. Ползвам и климатик, когато е по-топло, и парно в големите студове. Мисълта ми е, че парното дава по-добър комфорт. Затова заложи на няколко добри машини!
    Каква марка ползваш? За какво помощение (кубатура) , и какъв месечен разход ти дава в по-студените дни?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #6

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    ако искаш и да се охлаждаш слагай климатици - ако ти е само за отопление - слагай ADAX и не се замисляй. Аз лично съм се отоплявал на климатик и не съм доволен .

  8.  
     
  9. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #7

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Ползвам Fujitsu 09 LDC в 18 м2 помещение. Пролет и есен се бутаме там и ползваме само климатика. Не знам какъв разход ми дава защото сме много хора на двата етажа - на един електромер. Имам добра изолация. Просто не съм мерил с нищо. Също не съм забелязал някакви огромни разлики в сметките с и без климатик. Доволен съм от машинката! От 4 години сме на локално парно, а климатика ми е за първа година. Не съм свикнал още на това подухване и всичко свързано с климатика. Обаче парното е на дърва и въглища - това е минус. Климатика си правиш градусите и забравяш.

    Началната инвестиция е важна и зависи каква сума си решил да отделиш. За трите стаи ако сложиш 3 хубави машинки, както си добре изолиран, не мисля че сметките ще са ти повече от 120 лв на месец - само за климите! Но, всичко зависи от зададената температура, машинките и топло загубите! Обърни внимание на изолацията на тавана - има доста писано!
    Ако се спреш на клими има раздел където могат да те посъветват добре какви да са машините.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #8

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Да началната инвестиция си е сериозна сума, но при положение, че нямам никакво парно сумата за закупуване на тръби,котел, и примерно инвекторни радиатори ще надвиши тази на 3-климатик Дайкин, които ще са около 4300лв...(някой да знае до колко минусови температури работят тези климатици?)
    Ще събирам още мнения, че зимата ще си дойде пак

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Цитат Първоначално публикувано от div0t0
    при положение, че нямам никакво парно сумата за закупуване на тръби,котел, и примерно инвекторни радиатори ще надвиши тази на 3-климатик Дайкин, които ще са около 4300лв...
    А бе с това не съм съгласен, ама няма да споря

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Абе и аз не искам да споря, ама... тъщата се топли с два климатика, със 60лв. на месец - равностойността на кубик дърва.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #11

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А бе с това не съм съгласен, ама няма да споря
    Затова все пак искам мнения, аз ако си го разбирах щях да ви пиша какво съм направил, а не да ви питам какво да правя ако желаеш разбирасе си кажи мнението

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Ние не можем да решаваме вместо тебе по какъв начин да се отопляваш и ти нахвърляме варианти конвектори, климатици, парно. Всеки начин си има плюсове и минуси. Аз не ти предлагам нищо, просто казах, че не съм съгласен, че сумата за парно с 3 радиатора ще надвиши 4300лв. Смятам че половината от тази сума е много по-реална цифра.
    Kasap - сигурно си прав, не споря.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #13

    Re:Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ние не можем да решаваме вместо тебе по какъв начин да се отопляваш и ти нахвърляме варианти конвектори, климатици, парно. Всеки начин си има плюсове и минуси. Аз не ти предлагам нищо, просто казах, че не съм съгласен, че сумата за парно с 3 радиатора ще надвиши 4300лв. Смятам че половината от тази сума е много по-реална цифра.
    Kasap - сигурно си прав, не споря.
    Понеже съм се насочил да се отоплявам на ТОК независимо дали ще бъде с климатици,радиатори на ток, или ел.котле с конвекторни радиатори сумата с котлето на ток и радиатори,тръби,работа и т.н. средно ми сметнаха 5500лв. Затова се водя, че ще излезне по-скъпо..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на къща с Дайкин
    От Foregner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 13-02-14, 12:46
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 21:38
  3. Помощ при избор на климатик за етаж от къща
    От antovasilev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-11, 00:03
  4. Газово отопление за малка къща ...
    От ocean133 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 31-01-11, 11:30
  5. Въпрос за продажба на етаж от къща!
    От HD във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-06, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе