Страница 94 от 181 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1396

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен чак цяла нощ няма да издържи да не се включва.
    В 23 ч. като мине автоматично от 22.5*С на 21*С някъде към 4 ч. сутринта се пали отново.
    Темп. на водата я държа на 61*С.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1397

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "Цяла нощ" и при мен не винаги е цяла нощ. Такъв е "израза". Много зависи от външната температура. И от количествената разлика между режимите, но с 2гр. надолу наистина доста време няма да се включи котела, а от 23.5 на 20 почти сигурно.
    Не знам за ДТ с комшиите, аз съм на ДТ отвсякъде с "природата". И 10-на външни стени и всички тавани са си проблем. Имам на цялата къща някаква външна изолация, но таваните са ми много слабо място. Само в хола има и вътрешна изолация навсякъде, включително тавана 10см. вата и разликата с другите стаи е голяма. Всъщност и пристройката има 10см. стиропор на плочата отгоре, но тя е много по-нова от къщата и ние с баща ми сме я правили. Когато преди 7г. направих изцяло нов покрив на къщата, много мислих за някаква изолация отгоре върху гредореда. Четох за пяна, която се пръскала с машина, за една изолация като хартиени парчета, които се изсипвали от чували, защото не е равно, а и не смея особено да стъпвам извън стените. Но покривът глътна всичките пари и така и не направих нищо.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-01-18 в 09:11.
    JordanS и pepitoff харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1398

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен dT комшии е като при теб - от никъде никой
    Ще слагам и аз изолацийка по тавана. Само да дойде лятото...
    Питах дали на тръби ф16х2 мога да вържа паралелно два радиатора по 11 глидера H800 (захранващата тръба също е ф16х2 и ще я разклоня с Т-тка) ама никой нищо не каза....
    Никой ли няма представа?!?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1399

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    по ТЕМАТА без КОМЕНТАР....

    /помолих колежка да попита приятелка от Попово за разхода си на ГАЗ.../

    [09:56:24] *.t: Каква сметка платихте ноември например
    [09:56:31] *.t: и каква квадратура отоплявате
    [09:59:16] *.*.*: за ноември имаме 200лв, но сме в къща без изолация и 98 квадрата е квадратурата
    [10:00:14] *.*.*:: за декември 250 лв
    [10:00:55] *.t: и всичко е на газ?
    [10:01:09] *.t: в смисъл и бойлер, готварска печка
    [10:01:12] *.*.*:: да
    [10:01:14]*.t: хладилник?
    [10:01:16] *.*.*:: нее
    [10:01:33]*.t: :
    [10:01:55] *.*.*:: печка готварска, топла вода и отопление

    - - - - - - - - - -

    ...най -икономичното отопление за момента

    https://bultimes.com/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%92%D0%98%D0%94%D0%95/
    Този пост е редактиран от JordanS; 11-01-18 в 13:14.
    VanDan и Uve_Smotanson харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1400

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    При мен dT комшии е като при теб - от никъде никой
    Ще слагам и аз изолацийка по тавана. Само да дойде лятото...
    Питах дали на тръби ф16х2 мога да вържа паралелно два радиатора по 11 глидера H800 (захранващата тръба също е ф16х2 и ще я разклоня с Т-тка) ама никой нищо не каза....
    Никой ли няма представа?!?!
    До колкото помня има значение съотношението между дължината и височината на радиаторите стига да не е вързано на кръст (по памет границата над която трябва да е на кръст е 4 към 1, та недей да правиш глупости ...
    Направи си изолацията, но в общи линии когато има загуби, трябва и нещо да ги компенсира.
    pepitoff одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1401

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Понеже съм от Попово да споделя малко . Много приятели се набутаха с газифициране,и абсолютно всеки реве от сметки стана 2 зими....Лично аз съм в къща ново строителство ,125 кв.м с три клими и сметките за ноември и декември са ми 126 и 152 лв.Сега и единия служител на овъргЪз си сложи климатици,какво повече по темата......
    JordanS одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1402

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Понеже съм от Попово да споделя малко . Много приятели се набутаха с газифициране,и абсолютно всеки реве от сметки стана 2 зими....Лично аз съм в къща ново строителство ,125 кв.м с три клими и сметките за ноември и декември са ми 126 и 152 лв.Сега и единия служител на овъргЪз си сложи климатици,какво повече по темата......
    Еми какво да ти кажем,проблема е или в Овъргаз или в инсталациите на хората.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1403

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Сега и единия служител на овъргЪз си сложи климатици,какво повече по темата......
    Ами истината е, че са им ниски заплатите на редовите служители и явно не могат да си позволят да се газифицират. Отделно не ползват никакви преференции за газифициране като служители.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1404

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тук вече има хора, които те бият по сметки на газ по-ниски от твоите на клими. А топлят цялото жилище и нищо не шуми, трака, пука, бълбука, шурти, "успива", не прави пъшкащи дефрости посред нощ, не замръзва в студа и няма нужда да поливат с шише топла вода.
    Темата е за сметки на хора отопляващи се с газ, а не колко му бил тока на някой. Аз моята къща първо не мога да я стопля с климатици (5 жилищни помещения и две бани имаме), второ сметките ми за последните месеци са средно под 200лв. с топлата вода и съм напълно доволен. А както има написано по-горе в темата имаме хора шампиони с около и под 100лв. средно, така че гориш, както имаше една реклама.
    Цитат Първоначално публикувано от Dian Petkov Виж публикацията
    01.10.2017- 31.12.2017 -307 кубика
    24 градуса от 6.30-9.00ч,
    21гр. 9.00-13.30ч.
    24гр. 13.30-24.00ч.
    21 гр. 24.00ч-6.30ч.
    Почивни дни:
    9.00ч.-24.00ч. -24гр.
    90 кв. къща
    307м3 по средно 0.72лв. са 220лв. за 3 месеца - по 70лв. на месец.
    Цитат Първоначално публикувано от ulipet Виж публикацията
    197 куб 147,30лв от 30,10,2017 до 2,01,2018
    къща с приземен етаж с 2 радиатора и горен етаж с с изолация от вътре +4 стоманени радиатора + лира/чат пат/ се пуска,темп по термостат 20гр.от 00-6ч и 9-16ч и 16-24ч 6-9ч празнични и поч дни 7-24ч 21гр ...в южните стай темп става 23гр
    газ за готвене
    котел VICTRIX TERA едноконтурен
    147лв. за периода 30.10-02.01. 73лв. на месец.
    Много са ти харчливи климатиците спрямо тези хора.
    Сега сериозно - няма смисъл да се заяждаме, кой на какво да се топли.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-01-18 в 20:43.
    Uve_Smotanson и pepitoff харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1405

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    До колкото помня има значение съотношението между дължината и височината на радиаторите стига да не е вързано на кръст (по памет границата над която трябва да е на кръст е 4 към 1, та недей да правиш глупости ...
    Направи си изолацията, но в общи линии когато има загуби, трябва и нещо да ги компенсира.
    Ами нали трябва да увелича малко бройката на глидерите в хола (20 м2, 2.6 м височина, 17 глидера Н800)?!?
    Затова питам как да добавя още малко глидери, че да станат поне 22. Ни захранаващите тръби са ф16 и трябва да ги разклоня за втори радиатор.
    Защо да са глупости?!?!

    Само за протокола:
    Ползвам радиатори Hellyos на италианската фирма Radiatori2000. На сайта им относно бройката глидери на радиатор пише това:


  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1406

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ”..... но таваните са ми много слабо място. Само в хола има и вътрешна изолация навсякъде, включително тавана 10см. вата и разликата с другите стаи е голяма. Всъщност и пристройката има 10см. стиропор на плочата отгоре, но тя е много по-нова от къщата и ние с баща ми сме я правили. Когато преди 7г. направих изцяло нов покрив на къщата, много мислих за някаква изолация отгоре върху гредореда. Четох за пяна, която се пръскала с машина, за една изолация като хартиени парчета, които се изсипвали от чували, защото не е равно, а и не смея особено да стъпвам извън стените. Но покривът глътна всичките пари и така и не направих нищо.
    Има една вата на рула,разстила се отгоре в подпокривното пространство и върши идеална работа.Лесно, бързо,евтино.Преди като се качвах на тавана си беше горещо, сега си е студ.Това лято сложих 15 см да видя ефекта-определено има, та напролет още 10 см ще добавя.Минус е че тавана не става за ползване(живеене), но аз пък си направих 15-20 кв с фибран за багажери
    VanDan и Vizi харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1407
    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Ами нали трябва да увелича малко бройката на глидерите в хола (20 м2, 2.6 м височина, 17 глидера Н800)?!?
    Затова питам как да добавя още малко глидери, че да станат поне 22. Ни захранаващите тръби са ф16 и трябва да ги разклоня за втори радиатор.
    Защо да са глупости?!?!

    Само за протокола:
    Ползвам радиатори Hellyos на италианската фирма Radiatori2000. На сайта им относно бройката глидери на радиатор пише това:

    Извинявам се. Предполагах, че е като при панелните радиатори. Това ограничение ме озадачи. При всички случаи според мен преди да направиш изолацията по-добре да не пипаш радиаторите -нещата ще са съвсем различни след това. 1 см изолация отговаряше на 2-2.5 метра бетон или нещо подобно беше.
    pepitoff одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #1408

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    30.11.2017 не 30,10,2017
    глупости съм писал....сега го видях ....зорен ден беше вчера за мен та за тва
    иначе от 02,01,2018 до преди малко 56 кубика

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1409

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    При всички случаи според мен преди да направиш изолацията по-добре да не пипаш радиаторите -нещата ще са съвсем различни след това. 1 см изолация отговаряше на 2-2.5 метра бетон или нещо подобно беше.
    При мен 1 см. изолация на тавани и външни стени се равняваше на 4 градуса разлика между изолирана стая и не изолирана.
    Този пост е редактиран от StoychoAtanasov; 11-01-18 в 21:52.
    pepitoff одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1410

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от StoychoAtanasov Виж публикацията
    При мен 1 см. изолация на тавани и външни стени се равняваше на 4 градуса разлика между изолирана стая и не изолирана.
    Зависи при какви условия. Ако не топлиш, пак ще е студено и изолацията няма да ти върши никаква работа. Изолацията топлина не създава - само я задържа в жилището и по-този начин намалява разходите за отопление.
    pepitoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе