Страница 96 от 181 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #1426

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    но не си струва тока който климатиците харчат отгоре за да топлят 10 квадрата коридор.
    Наистина не си за отопление на газ.

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    ..не съм имал и трабант,и също не съжалявам!
    Явно ти е трудно да схванеш какво е името на тая тема и че твоите откровения нямат място в нея. Защо не се разходиш из климатичните раздели, там да се похвалиш с машините си.
    Този пост е редактиран от espace; 12-01-18 в 18:14.
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #1427

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Работя в един от ТЕЦ-овете Марица Изток. До ЧЕТИРИ години ще бъдат затворени. България ще внася ток от излишъкът му в Европа. Прогнозирайте цена. Според мен ще се движи около 0.30 лв. за киловат. И ВСИЧКО Е ЗАРАДИ ПРОДАЖНИТЕ НИ политици независимо от партийната им принадлежност. Сори за отклонението от темата, но не се сдържах.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1428

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Работя в един от ТЕЦ-овете Марица Изток. До ЧЕТИРИ години ще бъдат затворени. България ще внася ток от излишъкът му в Европа. Прогнозирайте цена. Според мен ще се движи около 0.30 лв. за киловат. И ВСИЧКО Е ЗАРАДИ ПРОДАЖНИТЕ НИ политици независимо от партийната им принадлежност. Сори за отклонението от темата, но не се сдържах.
    Сиреч ни подсказваш да си стоим на газ ли?
    Този пост е редактиран от ivodivo; 12-01-18 в 20:20.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #1429

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    През определен период от време и все се почне с подобни безсмислени разправии. Аз лично не съм прочел някой, някъде в газовите теми да е написал, че отоплението с природен газ е най-евтината алтернатива в България. Лично аз много пъти съм писал на желаещи за такъв вид отопление да го знаят това ако целта им е основно да гонят ниски сметки. Целта е комфорт и отопление на цялото жилище. БГВ е супер добавка. Отоплението на климатици е с добро съотношение за цената си. Но не става за всяко жилище и винаги трябва да си готов на някакви компромиси относно комфорта - най-вече шум от всякакво естество - тракания, пукания, бръмчене, вибрации до степен на цели стени да бучат от резонанс, бълбукане на фреон и каквото още се сетите, веене и течение, проблеми в студено време, като намаляваща мощност, замръзване и дори спиране на някои модели под определена външна температура.
    Той да се разходи в темите за успиването на Дайсейкай 6. И там се дърлят за какво ли не - на нови и втора употреба, на оплакващи се от проблеми и такива, които боготворят същите модели. Въобще клима разделите са една от най-спорещата и дразнеща част от този форум.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-01-18 в 20:25.
    ivodivo, a.iliev и pepitoff харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1430

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    БГВ-то е добавка, която в зависимост от характеристиките на жилището и навиците на живущите може и да се окаже основен фактор. Например при жилище с ниски загуби (такива стават все повече) и "земноводни" обитатели.
    VanDan и pepitoff харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1431

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не съм си мислил че на газ ще ми е евтино, но засега сметките ми се движат все едно съм на дърва като изключа рязането, цепенето и носенето до четвъртият етаж.
    JordanS и pepitoff харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1432

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Вероятно и климите доста напреднаха технологично...
    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Много просто,имам 3 стаи с по една машина като кухнята ми е към хола.В банята имам вентилаторна печка 2.5 кв която за 10 минутки стопля.Единствено в коридора няма нищо,но и оттам само се минава до някоя стая,ако отворя една или 2 врати и той се стопля,но не си струва тока който климатиците харчат отгоре за да топлят 10 квадрата коридор.

    - - - - - - - - - -

    Какво има за разбиране,не съм имал и трабант,и също не съжалявам!Явно си човек с възможности,аз не мога да си позволя да не си знам сметките и именно по тази причина се топля възможно с най-малко бъркащото в бюджета ми.

    Ами защото просто не сте прави ти и другите климатицаджии, дето наминавате да ни осведомите как "не сте се минале".

    Аз съм с климатици, газ и ток.

    Е тва ми е газта долу и това ми е тока. Аз лятото с двата климатика в подписа не мога да направя повече от 45 кинта и то щото пускам климатик само в стаите където съм. Предполагам същата схема я правите и зимата, в което няма лошо, но просто я спестявате при постовете си.

    Иначе с газта топля 95кв. тристаен с баните и антрето барабар, че в пода ми минават тръбите и си става подово направо. Газта я ползвам и за готвене и топла вода.

    Та освен себе си, друг едва ли ще убедите, кое е евтино, комфортно, топло и безпроблемно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #1433

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То "меренето на сметки" по принцип е характерно занимание на използващите климатици за отопление. Те и помежду си се "замерят" постоянно с разходи и сметки.
    Хайде да прекратим тази безсмислена дискусия. Всеки е свободен да избира какво да използва в дома си, според възможности и предпочитания. Иначе конкретно колегата от Попово не за първи път се включва в газовите теми, за да ни напомни как не се е минал. Няма смисъл вече да му обръщаме толкова внимание. Щом това му носи удовлетворение, няма лошо.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-01-18 в 22:03.
    Uve_Smotanson и Vizi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1434

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Смотансон - не схванах поста ти много много какво искаш да ни кажеш ама да си кажа моята история (с извинения на онези които са я чели по рано)

    Аз съм на газ в 96м2 апартамент (това с мазата сигурно) панелка с изолация фибран 4мм и вата на тавана с гипскартон, 3 ет. и се топлят около мен комшиите. Със сходни параметри имам комшия на 8-мия последен етаж с клими и винаги с по малки сметки от мен и пак със сходни температури в дома му...

    Аз не съм на газ заради по ниските сметки а заради комфорта който ми дава!
    lazarus18 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1435

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Преди не съм го засичал, но е вторият дето се включва да ни опреснява идеите за "Живота, вселената и всичко останало", та се включих.
    Продължавам да твърдя, че ако на някой нещо му се сравнява, добре е да се съпостави Топлофикация/ТЕЦ с газта - това на ниво цена/комфорт.
    Иначе аз съм предоволен, нищо, че съм със заварена от строителя инсталация и котле, само с един термостат сложен от мен. Разхода е стабилен, цената единствено варира според цената на газта, това вече на база трета година откакто съм на газ. И аз като Дая - бил съм на топлофикация, въглища, нефт, дърва, та имам база за сравнение.

    - - - - - - - - - -

    ivodivo

    Е нали разхода бил, сметките били, според tanatos.Той понеже те е цитирал и ти си там, въобще теб не те имам предвид по никаквъ повод )))
    Нарочно съм му пуснал и миналогодишните сметки, когато зимата беше зима, не мекотело както е сега и при -20 за 2-3 седмици с газта сметките ми се виждат какви са, както и тези за тока.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1436

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ти си 3-та година а аз 10-та на газ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1437

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


    виж вметката горе, дето я направих специално за теб

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1438

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от StoychoAtanasov Виж публикацията
    Не съм си мислил че на газ ще ми е евтино, но засега сметките ми се движат все едно съм на дърва като изключа рязането, цепенето и носенето до четвъртият етаж.
    ....напълно подкрепям колегата StoychoAtanasov, само човек който не е опознал хамалогията на отопление с дърва /камини разни и/или печки с водни ризи/ не признава предимствата на ГАЗОВИЯ котел..., аз до преди 2 години качвах дърва до 3-тия етаж с макара..., тва рязане, цепене не го коментирам...ами купуване на куп 20м3, съхраняване., палене, чистене на камина всеки божи ден.. в мразовити дни поддържане и през нощта...
    - не съм съгласен, че само за газ е редно да говорим в тази тема..., едва ли има някой газифициран колега без поне един КЛИМАТИК за охлаждане и неосновно отопление в преходните периоди...,/аз лично имам 2 инвертора и 2 хипер-инвертора -всеки един по-скъп от газовия ми котел но ги ползвам основно лятото за охлаждане поради същите съображенията ..които образно описа ..Доктора - VanDan/
    -всеки сам решава на какво да се отоплява, но само от личен опит е трудно .. и скъпо да се учиш, затова не виждам какво пречи различното мнение , четеш и подминаваш, ако на теб не ти хареса и е безполезно на други 2-ма може да е от полза...

    -колега espase, вече се предлагат комбинирани газови котли с термо-помпи ... т.е. според мен климатика не е алтернатива а допълнение, а явно за някои и основно отопление...

    п.с.
    сега ми идва на ум, че мой колега /инж. от 90-те/ преди 7-8 години си монтира вътрешното тяло на климатика долу над пода като конвекторен радиатор и е много доволен.

    ...
    tanatos и StoychoAtanasov харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1439

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То и аз имам 3 климатика но ги ползвам за охлаждане лятото.Миналата зима пробвах да се топля с тях (не ми бяха пуснали газта),но не се получи поне комфорта не е същия.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1440

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    ....... и скъпо да се учиш, затова не виждам какво пречи различното мнение , четеш и подминаваш, ако на теб не ти хареса и е безполезно на други 2-ма може да е от полза.....
    По скоро реакциите са заради начина на включване - един вид "Включвам се за да ви кажа, че сте се прецакали здраво, а аз не съм." В темите за отопление на газ като цяло такива изпълнения са рядкост и май колегите на са свикнали. Друг въпрос е, че в БГ това си е народопсихология и по-скоро е странното, че в тези теми го няма обичайното "дърлене" от типа: "Моят котел е най-добър, вашите за нищо не стават!" и тем подобни дивотии.
    VanDan, Uve_Smotanson, JordanS и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе