Страница 128 от 181 ПърваПърва ... 78118126127128129130138178 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1906

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нещата изобщо не вървят на добре,тези хора са се побъркали.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1907

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ние топлещите се на газ явно сме малко и не ни обръщат внимание. Обаче, какво ще стане с продукцията на фирмите, които използват газ ?! Или ще е на страшни цени или ще изчезне. И в двата случая яко нагоре с цените. Яденето също ще е нагоре, заради цените на торове и хербециди.
    А на фирмите плащащи ток има около милярд лева одобрени за помощи. Но пак не им пречи да надуят цените в суматохата. И все сме от онази страна

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1908

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За много години. Защо се залъгвате че има много фирми които използват газ това не мога да разбера. Та държавата ползва около 4милиарда. куб метра газ на година това е смехотворно малко. За съжаление в България там където има газ най големите потребители са от обществения сектор след това битовите потребители и тук таме някое производство демек сега държавата ще плаща най много.

  5. Mitsev
    Guest
    #1909

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    400 лв.газ за декември.Температура 23гр.управление по стаен термостат,около 80кв. отопляема площ,вътрешна изолация на стените.Много ми се вижда,ама пък и цената отиде на майната си.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1910

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Яденето също ще е нагоре, заради цените на торове..
    Торовете са Х 3 от края на лятото в сравнение с преди година.И още ще се вдигат.Посевен материал, нафта и т.н. също са Х 2 и нагоре. Та, прави сметка ……
    Две големи свинеферми в региона разпродават си прасетата - отказват се заради цените на фуража.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1911

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Днес ми излезе сметката за декември-280лв за 166м3,миналият декември 170м3-123лв.Цената на кубика излиза сега 1.68лв. Чакаме компенсациите от държавата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1912

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Днес ми излезе сметката за декември-280лв за 166м3,миналият декември 170м3-123лв.Цената на кубика излиза сега 1.68лв. Чакаме компенсациите от държавата.
    И как очакваш да те компенсира държавата?

    Цената на газта се е увеличила над 4 пъти за 12 месеца. Напълно нормална сметка, даже е ниска.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1913

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    [QUOTE=gurcayy;1026945]И как очакваш да те компенсира държавата?
    Ами много просто, както плаща сметката на топлофикациите и бедните Софиянци се топлят на евтино.Нищо ,че топлофикациите работят на същата газ като нас.Голям въпрос зададе няма що.Едни ще плащат малки сметки и ще седят на топло ,а другите като нас битови потребители ще плащаме високата цена.Къде е Илия на кирия.Щом ще компенсира едни, ще компенсира и другите.всички плащаме данъци в тази държава.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1914

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Или си наивен ( в добрия смисъл) или си "запецнал" на соц режим. И на мен ми се иска, но всички знаем,че това няма да се случи.

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1915

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Говори се за компенсации и е напълно нормално да ни компенсират,защото с последните 30% увеличение вече всичко излезе извън контрол.Не вярвам някой да има сметка вече да се топли на газ.Сега преди малко четох че Кирил Петков бил много недоволен от това увеличение и щял да маха шефа на КЕВР.По горе съм писал че споменаха че от 1,5 млрд лева за компенсации 200 млн били за нас битовите потребители на газ.Още всички почиват вкл и утре,като почнат работа управляващите ще стане ясно кое,как ще е.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1916

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ще ви кажа как се "справя" нашата фирма с отоплението на газ.
    Тъй като аз глася контролерите.
    От 8-10ч. заданието е 12гр. в работен ден, иначе през останалото време е 2гр.
    Цеховете са големи, преди бяхме почти цял ден на 13гр., ама сега ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1917

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Ами много просто, както плаща сметката на топлофикациите и бедните Софиянци се топлят на евтино.Нищо ,че топлофикациите работят на същата газ като нас.Голям въпрос зададе няма що.Едни ще плащат малки сметки и ще седят на топло ,а другите като нас битови потребители ще плащаме високата цена.Къде е Илия на кирия.Щом ще компенсира едни, ще компенсира и другите.всички плащаме данъци в тази държава.
    Прав си, че се субсидира парното с разни схеми от години. Но сега вече е толкова явно, а включиха и климите. Пелетите и въглищата пропаднаха почти като нас. Но газът беше 27 сега става 133 лева...Да, не искам да е като навремето по къси гащи зимата и отворени прозорци (ТЕЦ в София) и 5 лв сметка. Нека е реално, но ще закъсат работодателите с цените на горивата. Пък без работа всички увехваме. Не знам защо много фирми стоят без срочни договори?! Не го разбраха ли, какво...Сега ще има обезщетения само за ток на фирми според мен, газаджиите и най-вече домакинставата DGD, колкото и малко да е, дали 200 млн или 20

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1918

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И какво предлагате? Такива са цените на борсите. Нали искахме пазарна икономика вместо комунизъм.
    Има и алтернатива. Щом ще има субсидии за тока, Минавате на ток. Газа ще го ползвате като си оправят цените. Другата алтернатива са дръвете. Ама на тях никой не се хвърля.
    Всеки гледа Илия на има кирия. Ама КОМФОРТА го забравяте. Нали

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1919

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Проблемът в последните години се казва бай онуй(и тези зад него с големият). Защото няма диверсификация.
    Няма да мина на дръва никогиш, да копая и да слагам клими също, пелети - не. Котел на ток не,.
    Все още съм здрав и прав и знам, че и тази криза ще мине, но аман от нарочно създадени такива. Как пък като бяхме на дългосрочни договори пак бяхме на скъпа на газ? Кой пошепна на онуй да минем на борсова?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1920

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мораториум до края на март с климатиците ще е най-изгодно да избутаме зимата. После ще видим кое на къде....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе