Страница 134 от 181 ПърваПърва ... 84124132133134135136144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,996 до 2,010 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1996

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Трифка, нищо лично, но това е форум. Не е място за лафове и раздумки. Ако имаш нещо да напишеш, го изложи кратко, точно и ясно. Тези фамилиарности и лакърдии, които ги раздуваш по темите са по-подходящи за "приятели на маса по на няколко ракии". Разбирам те, че си търсиш раздумка, но не е това мястото.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1997

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По скоро "колегата", над мен, както и да се казваш.
    До колкото разбирам, не е газифициран, но коментира съвсем други неща.
    За теб, ако не си разбрал и без "раздумки"- СКЪПО, е коментарът ми.
    Нормално ли е, потребители да затворят крановете, като мен, след не малка инвестиция, само сезон или два по късно?
    Раздумка..........ВанчеДанче!
    Ако не ти харесва, Трифон съм. А ти?
    Просто не позволих да плащам скъпо, макар тази инвестиция да е прескъпа и не само за мен. Няма да се чувствам роб, затова спрях.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1998

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Човек, аз също ти го казах преди и се разсърди. Половината от съдържанието на мненията ти нямат никаква стойност и са пълни с абсолютно неподходящи вметки и допълнения. Намали ги малко, едвам те разбираме какво искаш да кажеш. Ефектът, който вероятно търсиш, е противоположен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    16
    #1999

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пловдив, къща на два етажа, отопляване около 250 кв.м. :
    Декември 2018- 541лв.
    Декември 2019- 405лв.
    Декември 2020- 314лв.
    Декември 2021- 885лв.
    Баси ужаса!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2000

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Човек, ...............
    Благодаря!
    Онзи човек, който обмисляше дали си заслужава инвестицията в смяна на котле, дано е разбрал, че поне за момента, не.
    Моят съсед ще го разбере още следващият месец, дори сметката му да е по ниска с 10% и дано е толкова!
    Комисар ще се зарадва ли много от фактура 800лв, съвсем хипотетично, ако преди това е платил около 3000 за смяна на котел?
    Някой като прочете това, вероятно би размислил да направи подобна стъпка точно сега.

    А какво е Форум? Дефинирай си Форум!
    Хоремага също е Форум.
    Трябва ли темата да се превърне в статистически лист на Форума- име и данни от газомер? Ужас!

  7. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #2001

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Къща в Камено, на 20км. от Бургас, 2 етажа отопляема площ 220кв.м.Котел Имергаз Виктрикс Майор 3.5-35 KW двуконтурен, CarV2 в модулиращ режим23гр.дневна,21гр нощна-774лева този декември. .
    Този пост е редактиран от erm; 09-01-22 в 01:22.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2002

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    не съм писал в тази тема по простата причина, че нито имам газ, нито възнамерявам да се газифицирам...
    разликата в цената е очевидна, ясни са първоначалните инвестиции и т.н.

    имам приятел с къща 3*120 кв.м., който е на пелети (да, знам, че тук говорим за газ, но на практика всичко е алтернатива на климатиците)
    тази година започна да реве на умряло, въпреки че още в самото начало му казах да инвестира в климатици, но той искаше да е различен...

    без никаква ехидност искам да разбера защо продължавате да плащате безумни сметки и да живеете в несигурност какво ще стане след месец-два?

    ок, топлината е различна, комфортът е друг (вкусове различни, на мен лично ми е все едно)... обаче след като маржиналната полезност е миниатюрна, а сметките са "по две/по три", в огромна част от случаите се опасявам, че защитаването на позицията се дължи на психологическия страх да признаеш, че си прецакан, плюс неохотата да правиш втори път големи стартови инвестиции (в климатици)

    не искам никой да се обижда, нито някой да ми скача с аргумента "печеля камион пари всеки месец и ми е все тая"
    говоря за рационалналността на избора

  10. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #2003

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз и сега имам 3 12-ки в спалните и 24-ка в хола, опитах но не ми хареса със студени коридори и бани. Вятъра, шума и играещата температура също.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2004

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    без никаква ехидност искам да разбера защо продължавате да плащате безумни сметки и да живеете в несигурност какво ще стане след месец-два?
    FearMe, безумните сметки за ток просто бяха популистки отложени с 3 месеца с доводи, нямащи нищо общо с пазарната икономика, а истинската несигурност - да не се налага да си припомняме режима на тока отпреди 30 години, но мисля, че няма да ни се размине, ако всички минем на ток, включително и транспорта! За да не съм голословен - споделям моя опит (експеримент). Имам 2 партиди към енергото - монофазен и трифазен елекртомер, като монофазния се води в жилището, а трифазния захранва всички останали обекти - 2 офиса, гараж, склад. От лято'2021 без да ме питат и дори без да ме уведомят, тази на офиса, въпреки че се води на частно лице, я прехвърлят на промишлен ток и то на "последна инстанция", тъй като съм пропуснал всякакви срокове за избор на доставчик. Докато се усетя за какво става дума и вече нямам избор. Да де, ама точно на този електромер ми е вързана термопомпата, с която отоплявам единствено жилището си, офиса го топля на пелети. Хрумна ми да тегля един кабел от другия електромер до термопомпата, но не съм го направил, защото реших да изчакам, за да видя какво ще стане, какво ни очаква. Та сега се топля на промишлен ток, по 63ст/кВтч, като за октомври и ноември имам някакви компенсации по 13ст/кВтч и реално цената остава 50ст/кВтч, без нощна тарифа. Докога битовия ток ще се различава от промишления, докога за промишления ще ги има тези компенсации, защо само за ел. енергия, няма ли да има и компенсации за цената на газа и защо - само можем да гадаем, кашата е голяма. Засега мога да споделя, че за ноември на промишления електромер имам 440кВтч, което прави 215лв. Да предположим, че на климатици ще ми излиза същото като сметка. Ако се топля с пелетния котел за тази квадратура ми трябват 3т слънчогледови пелети на сезон или по 0,5 тона на месец. В момента половин тон слънчогледови пелети струва 240лв, а лятото, когато съм ги купувал, половин тон струваше 110лв. Та, ако нямах термопомпа и трябваше да избирам между климатици и пелети с подово, никой в къщи нямаше да ми разреши дори за миг да се замисля. Газ нямам, но почти съм решил да заровя една цистерна с пропан-бутан - да има, за сигурност. Щото чувствам, че пак ни чакат принудителни "дискотеки" с тока

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2005

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Еми вземи зарови и два ядрени реактора и си направи язовир. Уважаван експерт си в този форум и уважаван от мен писател но не ги напипваш нещата. Първо дискотека никога няма да има ти просто бъркаш политическите епохи преди 35 години имаше щото в България имаше много големи и странни по отношение на енергоефективност производства много износ/щото ни трябваха долари нищо че един долар струваше 1 лев но това беше естествено пропаганда щото хората си купуваха примерно от корекома нещата с долари а не с левове и когато купувахме машини от запада никой не искаше нашите прехвалени пари а искаха от ония морално разложени капиталистически долари/ и затова за обикновения социалистически гражданин и селянин правителството беше въвело дискотечния режим нищо че на дискотеките се гледаше с лошо око а на село им викаха забави.Сегашната обстановка с тока е типична българска картинка от прехода нарича се ловене на риба в мътни води цената е такава защото никой не се сеща да сключва дългосрочни договори за доставка да не се минели нещо и тъй като на този свят винаги има достатъчно информирани и умни хора които за съжаление са българи се получи този ефект той след година ще премине защото веднъж опарен бай ганьо знае какво да прави.Ако се сключат достатъчно договори дори едногодишни нали сами разбирате че останалите производители ще продават тока дори ден на пред по евтино защото ще има голяма резервирана мощност за дълъг период а тока както знаете засега не се складира и тогава на производителя ще останат две възможности или дълго да не произвежда или да продава по евтино.Тогава дори някое предприятие да не е планирало правилно и има нужда от ел енергия ден на пред ще си я купи много по евтино но нашия бай ганьо си я кара ден за ден а ловците на риби в мътни води само това чакат и всички се хванаха на кукичката.Този ефект се очакваше но никой не си направи реалните изводи. А това относно трифазния ток което твърдиш е доста странно щото аз познавам най малко 10 човека с магазинчета под къщите си на които никой ей така служебно не им е променил тарифата. Аз в гаража си имам трифазен ток и никой никога не ме е питал аджеба тоя ток за частни нужди ли го ползваш или за промишлени също и никой никога не ми е сменял тарифата ей така без да ме пита.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2006

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето два случая, подобни на моя, но подозирам, че такива случаи са десетки хиляди, сигурно и стотици хиляди:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...miV3_0FqfA-YYK
    Като получих сметка за септември 180лв (месец, в който нямам нито отопление, нито охлаждане), аз се стреснах и започнах да разплитам терлика. Попитах първо по националния телефон, после отидох на място, после говорих с познати в бранша - получавах един и същ отговор - по силата на някаква влязла в сила законова уредба ЕРП има право да смени партидата и да почне да таксува с промишлен ток всеки един обект, който се води на фирма, както и всеки обект, който се води на частно лице, но не е жилище - например се води офис, ателие, склад, гараж, работилница и т.н. Добре де, попитах аз, има много апартаментчета, които проектантът е кръстил "офис" или "ателие", защото липсва примерно маза, килер или тераса, в които си живеят хора и в повечето случаи от най-бедните, защото са нямали възможност на този етап да си купят пълноразмерно жилище. Отговориха ми, че имало процедура, можело да си пусна молба, ще дойде комисия, за да прецени дали наистина ползвам офиса за жилище и ще ми върнат непромишлената партида, т.е. аз съм виновен до доказване на противното. Е, отказах се от тази възможност, защото аз наистина офиса го ползвам като офис - има компютър. принтер, а няма спални. Нямам някакви енергоемки консуматори, като изключим термопомпата, с която си топля не офиса, а жилището. Реших, че по-лесно е да захраня нея от другия електромер, отколкото да се боря с вятърни мелници. Трябва да кажа още веднъж, че партидата е сменена с промишлена не защото е трифазна, а защото се води в офис, нищо че е на частно лице. Навремето сме имали неблагоразумието с ел.проектанта да я пишем в "Офис". Както и да е - подел съм процедура за смяна на доставчика, но лошото е, че в момента никой доставчик няма добри дългосрочни оферти и това е разбираемо. За да подпиша изгоден дългосрочен договор трябва да изчакам подходящ момент с ниски цени, а това не знам кога ще стане. Ако прехвърля ТП на другия електромер, консумацията на промишления ще остане минимална и мога да си чакам. Единствения проблем е, че ако подменям ТП трябва задължително пак да е монофазна.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2007

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тази тема е колко ни струва газта на месец.Не е за чесане на пръстите на клавиатурата за да се хвалим ,колко ни е евтино на ток и тем подобни въздушни потоци.Ние сме вложили н-пари за газ и сме си направили горе долу сметката колко ще плащаме.За какво да купувам сега климатици или термопомпи щото газта скочила не знам.Аз като имам пари за тези климатици ,значи ще имам и пари за газта.Иначе най лесно като няма пари купувам една духалка за 20 лв и се затварям в една стая и готово.То или имаш .пари да си плащаш сметките или не.Ще влагам сега 7000-8000лв в моя случай за климатици и кога ще изляза на нула не знам на икиндия май.Утре ще стане скъп тока или ще спира и хайде пак започваме да си чешем пръстите по клавиатурата да се хвалим пък ние ,че на газ е евтино.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2008

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Виж сега това хипотетично може да се случи ако правната ти форма на съществуване е ЕТ инак не може. Казах ти аз от 5 години в гаража на отделен елктромер демек партида имам трифазен ток и никой никога не ме е питал или предполагал за какво ще ползвам тока и ако някой си някога си направи подобен експеримент веднага го срещам в съда.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2009

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    @Lazar,
    Попитахте ли вашето ЕРП на какво основание са направили прехвърлянето от битова на промишлена тарифа на тока? Има ли някакво законово основание за това или си е чисто своеволие? Кое е законовото основание - Наредба № от дата ..... Любопитно ми е да я прочета.
    Този пост е редактиран от Lupus; 09-01-22 в 10:28.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2010

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Виж сега това хипотетично може да се случи ако правната ти форма на съществуване е ЕТ инак не може. Казах ти аз от 5 години в гаража на отделен елктромер демек партида имам трифазен ток и никой никога не ме е питал или предполагал за какво ще ползвам тока и ако някой си някога си направи подобен експеримент веднага го срещам в съда.
    Никой не е интересувал от правната ми форма на съществуване, която не е ЕТ. Това, че твоето ЕРП не се е светнало да ползва тази възможност не е много повод за радване, щото утре това може да се промени. Освен това не се знае до кога ще продължава тази ситуация с такава голяма разлика в тарифите за бита и промишлеността. Щото до преди няколко години беше обратното, и не се знае как ще е след няколко месеца

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    @Lazar,
    Попитахте ли вашето ЕРП на какво основание са направили прехвърлянето от битова на промишлена тарифа на тока? Има ли някакво законово основание за това или си е чисто своеволие?
    Попитах на няколко места, включително и познати, на които вярвам и отговорът е един и същ - цитираха ми законовото основани, което аз не съм запомнил, но като виждам колко масово е това явление, съм достатъчно умен за да си направя извода, че те няма да тръгнат с рогата без гръб от закона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе