Страница 124 от 181 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1846

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Първата половина на ноември беше много по-топла от втората, плюс като ти гледам теоритичните сметки на тока излиза, че ще топлиш на климатици 180м2 с 60-70лв ток, което е абсурдно. Освен това има огромно значение дали поддържаш постоянна топлина или затопляш след работа въздуха до някаква си температура.
    Сори че цапам газова тема с климатични работи, но при плюсови температури всичко е възможно.Ето колко е изгорила една машина за ноември в 50кв. първи етаж къща.
    Само че не съм с 10см, а 5см изолация и в северна, а не южна България.Не се изключва, парното е работило под 24ч - проби преди зимата.

    147kW.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1847

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Газа,въглищата и пелетите са доста скъпо удоволствие в момента.
    Газа го знаем колко е в момента, Донбаските въглища са 620лв./тон (цена на вносител), пелети Украински широколистни 650лв./тон цена на вносител.
    С климатици или термопомпа си е най икономично. (ако не вземаме под внимание вятъра от климите)
    При сегашните цени на горните ресурси, аз ако нямах климатици, с чиста съвест бих си купил 4 конвектора за по стотина лева и да изкарам зимата.
    Хем по-евтино, хем комфорта на ниво.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1848

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При сегашните цени на горните ресурси, аз ако нямах климатици, с чиста съвест бих си купил 4 конвектора за по стотина лева и да изкарам зимата.
    Хем по-евтино, хем комфорта на ниво.
    При актуални цени за Ноември с акциз, доставка и разпределение близо 0.22лв/кВт/ч за ток (3:1 дневна:нощна) и на газ около 0.16лв/кВт/ч не виждам как става тази сметка.
    erm одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1849

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам как става, но знам как познати за ноември са си нагласили по 350лв. за газ.
    Преди да го газифицират човека се топлеше с адакси и най тлъстата му сметка в най студените месеци беше 420лв.

    - - - - - - - - - -

    Сега се чуди какво да прави.
    Вдигнал е ръце от сега. А зимата не е започнала.

    - - - - - - - - - -

    А тези сметки със стотинките за киловат от сайтовете на газоразпределителните дружества и той си ги правеше. На практика излезе съвсем различно.
    Котлето като ти даде малко фира заради настройки, инсталацията и тя като ти даде малко фира и 16-те стотинки започват да изглеждат по друг начин.
    Alexi и Rakeem харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1850

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много просто - на газ ходи по къси ръкави, а адаксите ги е прегръщал вечер преди да си легне (казвам го образно). Аз казвам какви са цифрите към днешна дата, а "един познат" как се топли не ме вълнува.
    erm одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1851

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А аз казвам, че цифрите и сметките са точни само в математиката. В другите дисциплини доста често излизат криви. Какъвто е и случая.
    Гледам какво се получава на практика. Пък, че някой смъкнал някакви цифри от някъде и ги смята на лист хартия е друга тема.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1852

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Истината е ,че газта е на двойна цена спрямо миналата зима.Ако си плащал 100лв сега са 200лв.И всичко зависи вече от времето в момента и колко ще надуваш градусите.За миналият декември съм имал 170м3-123лв,сега пак като гледам разходомера как се върти ще имам пак толкова ,обаче 170м3*1.60лв-272лв.Това е истината.Всеки вече си решава какво да прави,да купува климатици или не.
    erm одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1853

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Проблемът тази година е не само двойната цена на газа, а и прогнозираната по-студена и продължителна зима от миналогодишната.
    Така че не си правете сметките на база миналогодишните.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #1854

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #1855

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    При актуални цени за Ноември с акциз, доставка и разпределение близо 0.22лв/кВт/ч за ток (3:1 дневна:нощна) и на газ около 0.16лв/кВт/ч не виждам как става тази сметка.
    Много лесно става парното на газ ти духа за всеки киловат 16 ст а при климатика в зависимост от качеството му тия 22ст ги делиш на 4 или 3 в най лошия случай на 2 и по малко. Ето така става сметката.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1856

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пак не си разбрал. Сравняваха парно с газ и обикновени ел.конвектори. Не климатици.
    erm одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1857

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Истината е такава,че гледайки консумацията на газ към моментните температури,в студените месеци сметки от порядъка 400-500+ лева съвсем няма да са табу.Момента е крайно неподходящ отопление с газ.
    erm одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #1858

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моята фактура за ноември е 130 лв,84 кв.м апартамент в Силистра,24°С ,парно и топла вода,тока ми е 43лв.Всеки сам си решава,нали така беше!!!Не бих сменил комфорта на парното с духалка заради 500 лв. на сезон.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1859

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от MishelNikolov Виж публикацията
    Истината е такава,че гледайки консумацията на газ към моментните температури,в студените месеци сметки от порядъка 400-500+ лева съвсем няма да са табу.Момента е крайно неподходящ отопление с газ.
    Минал съм през такива сметки. Не е първия пик. Ползвам от 2009г. По спомен около 2012-13 пак имаше огромен пик в цената и тогава съм стигал 420лв. месечна сметка. После цените паднаха последните години и не съм минавал 270лв. Сега пак пик. Вече съм притръпнал.
    erm одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1860

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Путя е решил да се озъби на на Европа, да покаже характер, задето го притискат постоянно. В същото време знае, че не трябва да прекалява, защото от това той губи позиции, пазарен дял. А неговата власт се крепи основно на тези приходи, не може да реже клона, на който седи. Все едно да се опълчиш на жената, щото много те тормози, ама внимателно, щото ако те напусне става по-лошо
    erm одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе