Страница 135 от 181 ПърваПърва ... 85125133134135136137145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #2011

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какъв е смисълът, на Темата, освен да бъде един "статистически лист"?! Кому са нужни сухи сравнения?
    Дали не може да се приеме като "светофар" (червена Ламба), при "необичайни" и екстрени ситуации?
    Мисля, че точно такъв е момента.
    Бих се почувствал ужасно глупаво, ако сляпо вярвайки, бях сменил конвенционално с кондензно котле, с неоправдана надежда да се нормализират сметките ми, след което да не продължа да ползвам, погрешно направената, висока инвестиция. На същата цена би могло да се потърси алтернатива.
    Това имах предвид, като рекох- "Няма да се чувствам роб", г-н gurcayy. Не е толкова трудно да се разбере, както опитваш да внушиш.
    Може да ми коства повече, но зависим- НЕ!
    Жалко е за хората, които нямат алтернатива и блазе им на онези, за които разликата е само 50лв. Те пък си имат други грижи, но.........
    Този живот е такъв- едно за сметка на друго, в един материален Свят.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #2012

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Какъв е смисълът, на Темата, освен да бъде един "статистически лист"?! Кому са нужни сухи сравнения?
    Дали не може да се приеме като "светофар" (червена Ламба), при "необичайни" и екстрени ситуации?
    Мисля, че точно такъв е момента.
    Бих се почувствал ужасно глупаво, ако сляпо вярвайки, бях сменил конвенционално с кондензно котле, с неоправдана надежда да се нормализират сметките ми, след което да не продължа да ползвам, погрешно направената, висока инвестиция. На същата цена би могло да се потърси алтернатива.
    Това имах предвид, като рекох- "Няма да се чувствам роб", г-н gurcayy. Не е толкова трудно да се разбере, както опитваш да внушиш.
    Може да ми коства повече, но зависим- НЕ!
    Жалко е за хората, които нямат алтернатива и блазе им на онези, за които разликата е само 50лв. Те пък си имат други грижи, но.........
    Този живот е такъв- едно за сметка на друго, в един материален Свят.
    Ти си бил голям романтик какви писания какво чудо вие хора не разбирате ли че ПАРИТЕ правят свободен човека дори и в злободневието на отоплителните алтернативи. Аз много пъти съм казвал човек трябва разумно да се ориентира в обстановката до там до където му стигат финансовите и умствените възможности. Не вярвайте на онези от телевизията че парите нямали значение имат и всеки го знае затова гледайте да сте разумни иначе ще си съставите грешно впечатление за света.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2013

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Трифоне, аз коментар за мнението ти по отношение на темата нямам. Мнението ми беше свързано единствено с начина ти на изразяване.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2014

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Имайте търпение на стъпка сме от "вечната лампа" ще ни е светло и топло за без пари. На батерията малко и трябва и нещата заспиват.
    Чудя се защо темата за секретния руски електрически котел още не се е възродила.
    Геотермалните електроцентрали работят 355 дни в годината и мегават час ток може да струва 100 лева

    Нещо за което от дълго време говоря, но няколко дърти козела остатъци от комунизма и привърженице на "руския мирен атом" не спират да дърдорят насреща...(нямам предвид теб).


    Цитат Първоначално публикувано от Tpифoн Πaнaйoтoв Tpифoнoв Виж публикацията
    Kaĸъв e cмиcълът, нa Teмaтa, ocвeн дa бъдe eдин "cтaтиcтичecĸи лиcт"?! Koмy ca нyжни cyxи cpaвнeния?
    Cмиcълът e дa нямa чyвcтвa, a caмo чиcт paзyм.

    И вceĸи дa cи пpaви пpeцeнĸa ĸoe e пo-дoбpoтo зa нeгo нa бaзaтa нa тoвa ĸoe ĸaĸъв peзyлтaт дaвa cпopeд нeeмoциoнaлнитe oтзиви нa пoтpeбитeлитe.

    A нe "мoят e пo-гoлям oт твoят"


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Ето два случая, подобни на моя, но подозирам, че такива случаи са десетки хиляди, сигурно и стотици хиляди:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...miV3_0FqfA-YYK
    Като получих сметка за септември 180лв (месец, в който нямам нито отопление, нито охлаждане), аз се стреснах и започнах да разплитам терлика. Попитах първо по националния телефон, после отидох на място, после говорих с познати в бранша - получавах един и същ отговор - по силата на някаква влязла в сила законова уредба ЕРП има право да смени партидата и да почне да таксува с промишлен ток всеки един обект, който се води на фирма, както и всеки обект, който се води на частно лице, но не е жилище - например се води офис, ателие, склад, гараж, работилница и т.н. Добре де, попитах аз, има много апартаментчета, които проектантът е кръстил "офис" или "ателие", защото липсва примерно маза, килер или тераса, в които си живеят хора и в повечето случаи от най-бедните, защото са нямали възможност на този етап да си купят пълноразмерно жилище. Отговориха ми, че имало процедура, можело да си пусна молба, ще дойде комисия, за да прецени дали наистина ползвам офиса за жилище и ще ми върнат непромишлената партида, т.е. аз съм виновен до доказване на противното. Е, отказах се от тази възможност, защото аз наистина офиса го ползвам като офис - има компютър. принтер, а няма спални. Нямам някакви енергоемки консуматори, като изключим термопомпата, с която си топля не офиса, а жилището. Реших, че по-лесно е да захраня нея от другия електромер, отколкото да се боря с вятърни мелници. Трябва да кажа още веднъж, че партидата е сменена с промишлена не защото е трифазна, а защото се води в офис, нищо че е на частно лице. Навремето сме имали неблагоразумието с ел.проектанта да я пишем в "Офис".
    Гледа се предназначението на УПИ-то.Не си единствен - един колега от 9 години му дудна да "си смени предназначенето на парцела/УПИ-то" защото ще изгори, а той през 2012 ми вика "Ама то трябва да платя 380 лева за смяната", през 2019г. ми каза "Ама те ми искат 850 лева" и като му дойде сметка от 530 лева при нормално предишната година за същия месец 140-160 лева изрева като Хималайска мечка"...

    Общо взето изходът ти е да смениш предназначението на парцела и след това ако откажат = съд.Другият "избор" е = плащаш си и мълчиш...
    Този пост е редактиран от justify; 11-01-22 в 11:20.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2015

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами хайде да видим следния казус:
    Правя сондажи за термопомпа "земя-вода" При сондажа обаче удрям на жила с минерална вода с температура 38°С. Трая си и пускам тръбите и си правя отоплението с термопомпата. Могат ли да ме осъдят за това?

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2016

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Трая си и пускам тръбите и си правя отоплението с термопомпата. Могат ли да ме осъдят за това?
    Още колко, къде-къде по сериозни зулуми може да правиш, без да те осъдят, ако си траеш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2017

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Геотермалните електроцентрали работят 355 дни в годината и мегават час ток може да струва 100 лева
    Нещо за което от дълго време говоря, но няколко дърти козела остатъци от комунизма и привърженице на "руския мирен атом" не спират да дърдорят насреща...(нямам предвид теб).
    Ако си останал с убеждението, че съм против изграждане на ВЕИ-та си в грешка нека се правят стъпки в тази посока, но трябва и реализъм. В тази статия звучи много гръмко 400MW, 100lv/MWh (не ми се рови да видя колко е цената от другите източници, а и не се знае накрая като дръпнат чертата дали ще са 100lv/MWh) Нека ги има ама да не се заблуждаваме, че това е решението. Кое по точно ще заместим с тази мощност 400MW, ТЕЦ-овете или АЕЦ-а.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 11-01-22 в 15:25.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2018

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Гледа се предназначението на УПИ-то.Не си единствен - един колега от 9 години му дудна да "си смени предназначенето на парцела/УПИ-то" защото ще изгори, а той през 2012 ми вика "Ама то трябва да платя 380 лева за смяната", през 2019г. ми каза "Ама те ми искат 850 лева" и като му дойде сметка от 530 лева при нормално предишната година за същия месец 140-160 лева изрева като Хималайска мечка"...

    Общо взето изходът ти е да смениш предназначението на парцела и след това ако откажат = съд.Другият "избор" е = плащаш си и мълчиш...
    Що се изказваш неподготвен? Къде прочете, че имотът е промишлен? Става дума за жилищна кооперация в УПИ, въведена в експлоатация с разрешение за ползване пред 2014г., като до 2021г всичко си беше нормално, двете мои партиди бяха битови. Освен тях в кооперацията има още 10 партиди, всичките си бяха битови. Брат ми обаче и той има 3 партиди, от които едната само е в жилището, а другите 2 са в магазин и гараж. Не съм го питал как е при него, но той няма консумация при тези 2 за момента и още не е изпищял

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #2019

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лазаре, бяха дадени 110 лева на мегават а не 11ст на киловат или 13ст. Схемата е проста надупват те с опаковачно ддс след което ти дават 30-40-50 лева на мегават. Ето малко данни за разликате:
    Цени на ЕВН без такси и ддс, дневна 0,13195, нощна-0,09484. Всички такси без мощност (около 9.30 без ддс до 15кв) и административна такса 2.99 без ддс е около 0,05698 без ддс.
    Имаш 1 мегават потребление да речем, най лесно се смята:
    1 000 коловата х 0,13195=131.95 лева
    1 000 киловата х 0.05698= 56.98 лева
    адм такса 2.99 лева
    мощност -около 9.30 лева
    общо 201.22 лева без ддс
    общо с ддс 241.464 лева
    Уточнение това е преди предателството( промишлен ток)

    цена за от 1.2.22 година дневна-0.55290, нощна-0.37421 без такси и ддс

    1 000 киловата х 0.55290=552.90 лева
    1 000 киловата х 0.05698= 56.98 лева
    адм такса -2.99.лева = 2.99 лева
    мощност 15кв около9.30 = 9.30 лева
    общо = 622.17 лева без ддс
    общо с ддс = 746.604

    Това е екстра тренд на евн
    за сметките може да има и нощна незнам, просто пример
    добавките от 110 лева на мегават за октомври и ноември не бяха преди таксите а след тях, така ще стане и сега

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2020

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Лазаре, бяха дадени 110 лева на мегават а не 11ст на киловат или 13ст.
    110 лева на мегаватчас са 11ст на киловатчас без ДДС или 13,2ст с ДДС. Аз гледам от фактурата това, което ми приспадат

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #2021

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    110 лева на мегаватчас са 11ст на киловатчас без ДДС или 13,2ст с ДДС. Аз гледам от фактурата това, което ми приспадат
    Ако имаш фактури пред теб погледни ги, най вероятно показват за октомври примерно 0.4 мегавата по 110= 44лв, така и за ноември. Погледни по нагоре и виж че това събитие е след ддс-то.

    Поста ми не беше директно към теб, ама видях че ти обсъждаше партидите и да много от нещата ги смениха и то само за промишленния ток, всеки реве от скъп ток, но електората трябваше да излезне заедно с фирмения на пазара от 1.7.21 но го спряха, после щеше да е от 1.1.22 и последно е оставен за 1.7.22. Нали се сещаш че при дневна 73ст и 60ст нощна електоратът щеше да събори парламента. Сега те го слагат на фирмите а фирмите го слагат на електоратът, по този начин Б.Б е с чисти ръце, той на електоратът не е вдигал нищо(гадни фирмаджии). Газът и пелетите и дървата всичко е мазало в момента, но това е направено и се знаеше още по времето на Б.Б. на власт.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2022

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, правилно, сега забелязах, че приспадането е след начисляване на ДДС, тъй че са си 11ст, а не 13. Прилагам фактурата:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #2023

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Да, правилно, сега забелязах, че приспадането е след начисляване на ДДС, тъй че са си 11ст, а не 13. Прилагам фактурата:
    Сега видях че махат по 11 стотинки, при фирмите явно е както писах по горе

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #2024

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Компенсации ще има и за декември за битови и крайни клиенти.

    "Заместник-министърът на енергетиката Ива Петрова обясни, че помощта се изчислява като 50% от разликата между базата от 48,84 лева за мегаватчас, която е в регулаторното решение, и одобрената цена на обществения доставчик "Булгаргаз". Тя даде за пример, че за януари цената на природния газ е 133,41 лева за мегаватчас, като от тази стойност ще се извади 48,84 лева и 50 на сто от това се получава 42,30 лева на мегаватчас - сумата за подпомагане за месец януари тази година."

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2025

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    без никаква ехидност искам да разбера защо продължавате да плащате безумни сметки и да живеете в несигурност какво ще стане след месец-два?
    Защото искам детето ми, което прекарва целият си ден на пода, да му е топло и приятно. Имам висок клас климатици във всяка стая, но продължаваме да ползваме газ. Аз понеже съм по-спестовен, ако живеех сам за 100лв/месец може би щях да карам на климатиците, защото и те са ок като отопление, но си носят и доста недостатъци. Все едно да имам луксозна и евтина кола и да карам евтината, защото харчи по-малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе