Резултати от 1 до 10 от общо 10

Високо налягане в газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #1

    Високо налягане в газов котел

    Привет, извинявам се че отварям нова тема, но не намерих нужното ми, а и честно съм малко притеснен и нямам много време. Имам котел Radiant RBS 24 ELITE, ползвам го в апартамент от около 3 години, знам че налягането трябва да е около 1.5 бара и съм го достигал няколко пъти ръчно когато е било ниско. Проблема сега е че е 3,5 бара, забелязах го когато чух шум на капеща вода, има една тръба, предполагам за изпускане на вода от котлето и си тече постоянно. Опитах да понижа налягането като изпусна вода от един от радиаторите, източих грубо около 2-3 литра но стрелката не манометъра не мърда.Налягането е толкова високо и при спряно, и при пуснато положение. Опитах да развия винта, който е за принудително и ръчно вкарване на вода и съответно за ръчно повишаване на налягането но никакъв резултат (направих го само за да видя дали ще мръдне стрелката, надявах се да е развален манометъра). Ще съм благодарен ако някой помогне на първо време, пък по късно ще търся техник, приемам и съвети за такъв, намирам се в София.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Дано съм лош пророк ама както го описваш прилича на пробив в битермичния топлообменник. Има ли вероятност да е замръзвал? Дано греша, че топлообменника е цифра. Крана за допълване със сигурност ли е затворен? Да не си го оставил отворен?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Те тия кранове са едно стабилни, моя 3 пъти го сменям.....

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Дано съм лош пророк ама както го описваш прилича на пробив в битермичния топлообменник. Има ли вероятност да е замръзвал? Дано греша, че топлообменника е цифра. Крана за допълване със сигурност ли е затворен? Да не си го оставил отворен?
    да колега, прав си, викнах техници, малко случайни, дано са прави, топлообменник, струва 490лв с труда... греда,ама предполагам е нормално за 5 години да се прецака нещо, чудя се за 2-то мнение относно цената. Иначе за замръзване, по скоро не, температурата в най-студените дни беше 15 градуса на изключен котел, за по 14 часа докато съм на работа, крана беше затворен също, маи си е обменника.

    - - - - - - - - - -

    само ми е любопитно на какво се дължи, износване или нещо друго

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #5

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Спукани съм виждал само и единствено от замръзване. Какво значи 'температурата в най-студените дни беше 15 градуса на изключен котел". Как го изключваш този котел?

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    ами че температурата вътре е била 15 градуса когато навън беше -10, а под изключен имам в предвид, че когато ме няма котела не работи и не върти вода.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #7

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Ще повторя -как точно го изключваш когато те няма?

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Ще повторя -как точно го изключваш когато те няма?

    НЕ от копчето OFF, а просто изключвам подаването на вода към радиаторите, все едно е в летен режим, само топла вода има.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #9

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Голям карък ще си в такъв случай ако се окаже топлообменника. Дано да е от кранчето за допълване

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Високо налягане в газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Голям карък ще си в такъв случай ако се окаже топлообменника. Дано да е от кранчето за допълване
    той е, кранчето е здраво, точно го смениха. 6 месеца гаранция и после се молим да издържи повече. Благодаря все пак за помоща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Отговори: 2
    Последно: 06-09-15, 13:08
  3. Високо (10 бар) налягане на изпарение?
    От milenjs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-05-13, 09:39
  4. Климатик HITACHI RAC-5182 18ka-високо налягане на отопление
    От динозавар във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 10-10-12, 10:05
  5. Климатик IKEDA - високо налягане в режим отопление
    От criss във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-06, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе