Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Съвет за газова инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    29
    #1

    Съвет за газова инсталация

    Здравейте,
    Предстои ми след няколко месеца да се нанеса в новото си жилище, където има изградена газова инсталация.
    Прочетох доста в нета и изглежда, че отоплението на газ ще е по-скъпо отколкото с климатици но приятелката ми държи да се отопляваме с парно. Затова и бих искал да питам специалистите във форума за препоръки какъв газов котел да избера, каква цена да очаквам за инсталацията (котел + радиатори + монтаж и пускане.
    Консултирал съм се с фирма занимаваща се с това, но бих искал и вашето мнение.

    Жилището ново стоителство на 2 надземен етаж, партер и първи етаж са офиси. Външна изолация, хубава 5 камерна дограма. Изложението е юг-изток, две от стените са външни. Хола е 23 кв и две спални 16.2 и 10.5 кв, баня 5 кв. За момента по-голямата спалня няма да се отоплява.

    Отностно котела всяка фирма си хвали марките, с които работи но общото мнение е, че ми трябва котел с ниска долна граница заради малкия отопляем обем. Насочил съм се към котел Junkers Ceraclass ZW/ZS 18 AE - според вас достатъчен ли е като мощност за такова жилище. За съжаление не можах да намеря отзиви на хора точно с този модел. Ако можете да ми предложите и други ще е добре.

    Мисля да сложа алуминиеви радиатори но и тук моделите са много и ще се радвам ако ми предложите конкретна марка и модел.
    Каква е нормалната цена за цялата инсталация за това жилище и какви сметки бих могъл да очаквам?
    Мерси на всички отзовали се.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Съвет за газова инсталация

    Котелът е добър, тръби има ли пуснати или сега ще се пускат? Очакваните сметки са до 100лв за трите стаи. За двете - пак толкова . Цената - до 3000лв с панелни радиатори и до 3500 с алуминиеви (вкл. котел, тръби, радиатори, арматура). Сложил съм тавана на цифрите, зависи от града.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    29
    #3

    Re:Съвет за газова инсталация

    Тръбите са изградени има и комин там, където е предвидено да е котлето. Града е София. А кои алуминиеви радиатори ще препоръчате? Гледам че има български по-евтини но не знам колко са добри.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Съвет за газова инсталация

    Комин не му трябва на котлето - то си има комин, който се изкарва навън през стената . Алуминиеви радиатори аз монтирам Helyos и ги препоръчвам, но има много други със сходни качества и цена. За български нямам поглед да има хубави, не мога да кажа. Аз съм привърженик на панелните, че са двойно по-евтини и човек не се стиска, а за газовия котел е много важно да има повече радиаторна мощност за по-икономична работа. Ако минималната мощност на котела ще е 6кВт, слагай поне 7-8 кВт радиатори, дори и по топлотехнически сметки да няма нужда от толкова. Това се отнася най-вече за малките жилища, каквото общо взето е и твоето (да не те обидя само - става въпрос за малки жилища от гледна точка на котела )

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    29
    #5

    Re:Съвет за газова инсталация

    Мерси много за информацията

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #6

    Re:Съвет за газова инсталация

    Лазар: Какво инфо ти е необходимо за савет за жилището ми. На груб строеж е. имам слойени траби и определено миясто за котлето.
    От кои град си

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Съвет за газова инсталация

    А на тебе каккъв съвет ти е необходим Хуйчо?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #8

    Re:Съвет за газова инсталация

    Lazar: отностно правилното разпределение на радиаторите ми като мощности и избора на котел/wissman ili Vallant ili../ kakwo da imam w kolektronata kutia .....

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Съвет за газова инсталация

    О, извинявам се за умалителното обръщение (успях да прочета поста на Ванко преди да изчезне ). Като за начало дай някаква схема на апартамента - най-добре от проекта за отопление, от която да е видно размерите на стаите и предвидените ребра, както и размерите на прозорците

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #10

    Re:Съвет за газова инсталация

    Lazare> eto skica
    dali e dostata4no


    valen1: Пиши само на български.

    [img width=800 height=517]http://media.snimka.bg/5571/017398051-big.jpg[/img]

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re:Съвет за газова инсталация

    Здравей 40 сантиметровий ,
    разбирам, че половината работа е свършена, остава само да се изберат и поставят радиатори. Ако ще са алуминиеви радиатори, аз ги виждам така - 40глидера Н600 и 40глидера Н350,разпределени както следва:
    - кухня-трапезария - 20Н350
    - хол 10Н600 + 20Н350
    - спалня 1 - 12Н600
    - спалня 2 - 12Н600
    - коридор - 6Н600
    - в баните - 2 лири
    Котелът гледам, че е на тераса - трябва да се остъкли. По проект предполагам че са предвидени по-малко радиатори, но те съветвам да си сложиш тези бройки, за да нямаш проблеми после. Ако сложиш панелни радиатори със същата мощност ще ти излезе двойно по-евтино като вложение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #12

    Re:Съвет за газова инсталация

    Лазаре
    Аз самият исках да ми изкарат котлето от ванка. Това вън е в ниша която е покрита с покрив и още ~2метра напред като смятам ако ще има котел там /ще използвам газ/ това да го преградя с термо панелна ролетна решетка за по студените дни. За радиаторите по по принцип имаше само под прзорците в хола но аз исках да ми добавят и за още един радиатор а имено този в хола където е с по високите глидери. /от прочетеното по форумите за газ ми се стори че е по добре да има по голям обем вода-повечко ребра за да може котела да работи на по ниски темпертури по постояни а не цък цък-ДАно да е правелно мисленето ми/. Сега трабите са прекарани и изкарани само дето незнам заколко ребра ще паснат. УтреДнес ще ходя до обекта и ще измеря разстоянието м/у изводите оставени за всеки един радиатор за да видим дали ще се сабере нужната броика глида.
    Чуденката ми е дали не трябва да има на още некаде разположен радиатор било стаи коридори или хол. За хол понеже е голяма площа а отоплението ще идва само от към прзорците. За коридора дали вместо 60h ребра да сложа дали да не са на 80H. За стаите съответно същото вместо 60H da сложа максималната допустима която мога да събера. За баните НЕМОГА да сложа лири-ще се наложи да слагам радиатори на 35h.
    Дали да не добавя и некои кръг за водно подово минимално, така че пода да е леко топъл........ /мисъл на глас/?
    Некакви конвекторни дали има смисал да слагам....?

    Топлата вода да е оставя директно от котлето-или да слагам бойлер със серпентина за зимата?

    Ако погледнем всичко това и сложим котел на газ /а сега какво да бъде пък то?/ какви сметки ще се плащат при тази конфигурация-идея???

    п.с.>дали с газ или термопомпа /мн съм озадачен/

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re:Съвет за газова инсталация

    Може впоследствие да добавиш и термопомпа, ама в такъв случай трябва да слагаш конвектори, поне на някои от местата, за можеш да ползваш охлаждане, щото с радиаторите ще се разтекат едни води... Със серпантинен бойлер ще ти е по-комфортно, пък и по-икономично според мене, защото няма да пали котела при всяко пускане на крана. А пък имаш и готово място в нишата под котела. Изолацията на жилището ти я смятам за добра

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #14

    Re:Съвет за газова инсталация

    неказахте
    1во-дали има нужда от още радиатори / или промени на места
    2ро-има ли смисал да използвам отредените места за раиаторите в максимална степен (прим. нужен ми е 10ребра50h аз мога да монтирам и 60H
    3то- Дали да не добавя и некои кръг за водно подово минимално, така че пода да е леко топъл........ ?
    4то- Ако погледнем всичко това и сложим котел на газ /а сега какво да бъде пък то?/ какви сметки ще се плащат при тази конфигурация-идея???

    5то- каква е идеията в последствие да добавям термо помпа /въздух-вода друга немога да сложа(вода-вода)/???

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Съвет за газова инсталация

    3-добра идея,с повечко инвестиция обаче
    4-над 200-250 лв
    5-лоша идея. Много пари за две дублиращи се системи ( в отоплението и БГВ ) .Ако ще хвърляш толкова мъни,поне да е за комплексно решение с една система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. домашна газова инсталация
    От YavorDD във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 11-01-15, 19:08
  2. нова газова инсталация
    От nikolai4o във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-11, 19:48
  3. Проектиране на газова инсталация за София?
    От ZARABOY във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-11, 23:51
  4. Търся съвет за нова газова инсталация
    От mihaylov във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-11, 13:06
  5. Съвети за реализация на газова инсталация
    От a_shikoff във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе