Резултати от 1 до 6 от общо 6

Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #1

    Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Здравейте.
    Март месец Софиягаз пусна газта в сградата и фирма извърши газификацията(може и да не се изразявам правилно - за което се извинявам).Става въпрос за ново строителство в което още не живея, но започвам да го стягам.
    Инсталираха всичко(Март) - котел, радиатори ....... и т.н. Направиха проби на системата и се изхаби по разходомер около 6 кубика(като не броя червените цифри на разходомера , а направо гледам черните). Следващите месец два, чат пат си палех котела - за мои наблюдения. Към някои Юни имах около14 кубика изразходвани. След това 4 месеца котела не е пален -никои не е влизал в жилището - ключ имам само аз. Днес отивам и гледам 25 кубика. Според мен за 4-5 месеца има загуба около 10-12 кубика.
    Обадих се на фирмата която подддържа целия блок -казаха ми, че не е нормално това, но те са пробвали системата като са я "сглобявали", има си газсигнализатор и ако има теч трябва да реагира ..................и навярно проблема е в разходомера - някакво уплътнение на изхода му - ама там пипали Софиягаз. Моля по-компетентните от мен в този форум да ми кажат към кого първо да се обърна - Софиягаз или ..........фирмата (да не прозвучи като реклама или антиреклама). Ясно ми е, че тези загуби са малки , но според мен(и фирмата) не трябва да има такива. В самото жилище не ми мерише на газ(абе в най-отдалечената стая от котела странно ми намирисва но не съм сигурен че е газ). Разходомера е монтиран в едни кутии между етажите и там като отворя кутията определено се разбира че има газ. Кофтито е, че не съм постоянно в София и трудно ще се комуникира и с двете фирми. Дайте съвет как да дествам. Смятам до края на месеца да започна офанзива за 10 дни и тогава ще отсранявам проблема, ама ми трябва "план за действие" изготвен с ваша помощ. Предварително благодаря на всички дали някакъв съвет.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Свържи се с техническия надзор и искай един извънреден преглед на газовата инсталация - ще си платиш, но ще си спокоен. Между другото какъв е котела и в какво състояние е оставен? Ако е в режим 'Комфорт", той припалва периодично за да поддържа гореща вода в готовност

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #3

    Re:Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Котела е изключен. Утре пак ще го разгледам - ще му врътна "кранчето" и ще наблюдавам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #4

    Re:Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Така ............. развитие по темата:
    Дойде авариен екип на Софиягаз и отстрани проблема - достегнаха някаква гайка (може и холендер да е ) и засега всичко е ОК.
    Сега май се появи проблем в системата - не иска да поддържа налягане в системата.
    Напълнена, обезвъздушена и добре работеща налягане около 1.5 атм. след 2 -3 часа работа( а май и без да работи) налягането пада под 1 атм. и след няколко часа отива на 0. Никъде няма теч(не се вижда). Може ли проблема да е в котела - или къде изчезва вода.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Може да е имало някъде въздух, продължете с наблюденията. При неработещ котел как е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #6

    Re:Теч на газ (разходомера констатира разход без да има такъв)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Може да е имало някъде въздух, продължете с наблюденията. При неработещ котел как е?
    Мисля че и при неработещ пак е така. През следващия Уйкенд ще продължа с наблюденията

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  2. Разход на ток на климатик.?
    От Лорд Йордан Ненчев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-13, 14:30
  3. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46
  4. Разход на FTX50G
    От ops5 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 65
    Последно: 07-03-11, 19:12
  5. Моментен разход на гориво
    От peter_nn във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-10, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе