Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Внезапно спиране на газта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #1

    Внезапно спиране на газта

    Голям ужас преживях миналата нощ...Събуди ме едното дете понеже беше премръзнало.В апартамента беше станал кучи студ. Котлето не работеше по липса на газ. Веднага се обадих на газовата компания и хората в рамките на час оправиха проблема.Казаха ми , че защитата се е задействала(при измервателният уред).Случвало се често..било от високо или ниско налягане.
    Много моля специалистите да дадат някакво по нормално обяснение, а и съвет как да я пусна сам ако се случи отново. Сигурно е свързано с Т на вън, ама това не ме топли. Сега най ми е необходимо да работи. То пък и тази нощ беше най-студената тази зима.Термометъра ми навън показва -22С....УЖАС!!!!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Внезапно спиране на газта

    На газовия регулатор има един бутон за рестартиране

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #3

    Re:Внезапно спиране на газта

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    На газовия регулатор има един бутон за рестартиране
    Пак спря!!!!!!!!Каква ли е причината??

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Внезапно спиране на газта

    Маринов какво стана - ти ли го рестартира или дойдоха бързо? Какво казват - така ли ще я карат?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Внезапно спиране на газта или ***** намалява подаването на газ за Европа

    Руския износ намалява заради рекордна консумация в ***** на която Газпром не може да смогне
    Няма светъл лъч защото както в Европа така и в ***** следващите 10 дни минусовите температури ще се запазят

    Изпомпват се и хранилищата с газ в *****, но при тези температури това не е достатъчно ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #6

    Re:Внезапно спиране на газта

    Немисля че е нормално да и сработва защитата толкова често , сигурно е дефектна и заради повишената консумация на газ във вашия район задейства в долната граница на нормалното , а те сигурно не биха я сменили докато не ти изключи повечко пъти и се убедят че има проблем . А за вас ще е особенно неприятно точно в тия студове да го изтърпите .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #7

    Re:Внезапно спиране на газта

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Маринов какво стана - ти ли го рестартира или дойдоха бързо? Какво казват - така ли ще я карат?
    След като изключи за втори път само 50 мин. след рестарта пак се обадих на диспечера. След около час и половина ми се обади и каза, че ми е замръзнал уреда, който измерва кубиците.На въпроса какво са правили ми отгоговори, че са го промили със спирт.Предполагам, че става дума за дюзите на газомера.Сега съм малко на тръни понеже съм в командировка и жената е сама с двете деца..оставих поне телефона на компанията при нужда.Дано обаче не и се налага...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328106831[/time]_________________________________________________

    Абе само на мен ли ми замръзва газомера???Днес пак ми спря газта...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #8

    Re:Внезапно спиране на газта

    Добре е че има защита дори и срещу ниското налягане на газта. При нас такава няма и тези дни има различни аномалии с газоподаването. Очевидно налягането съвсем замина, защото в неделя газовия котлон го нямаше никакъв, в буквалния смисъл. Като не работи котела бива някак си, но включи ли се и котлето, котлона почти изгасваше и реално нищо не можеш да сготвиш, добре че имаме и котлони на ток в кухнята. Явно в студа много са намалили налягането на газа в тръбите, обикновено няма чак такива проблеми зимно време, но сега е много студено.
    Някой знае ли какво е обичайното налягане на газа в тръбите за крайни потребители? И дали газомера отчита потребения газ и по налягането му, защото едно е 1 кубик газ на 2 атмосфери, друго е 1 кубик на 1.2 атмосфери, нали се сещате че едното е кажи речи 2 пъти повече от другото ...

    П.П. Не знам от студа ли, или от ниското налягане, ама последната седмица твърдо заминават по около 20-25м3 газ на денонощие. Обикновено зимата хабим по около 10-12м3 на ден, ама сега вече е много, или поне така ми изглежда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #9

    Re:Внезапно спиране на газта

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader
    Добре е че има защита дори и срещу ниското налягане на газта. При нас такава няма и тези дни има различни аномалии с газоподаването. Очевидно налягането съвсем замина, защото в неделя газовия котлон го нямаше никакъв, в буквалния смисъл. Като не работи котела бива някак си, но включи ли се и котлето, котлона почти изгасваше и реално нищо не можеш да сготвиш, добре че имаме и котлони на ток в кухнята. Явно в студа много са намалили налягането на газа в тръбите, обикновено няма чак такива проблеми зимно време, но сега е много студено.
    Някой знае ли какво е обичайното налягане на газа в тръбите за крайни потребители? И дали газомера отчита потребения газ и по налягането му, защото едно е 1 кубик газ на 2 атмосфери, друго е 1 кубик на 1.2 атмосфери, нали се сещате че едното е кажи речи 2 пъти повече от другото ...

    П.П. Не знам от студа ли, или от ниското налягане, ама последната седмица твърдо заминават по около 20-25м3 газ на денонощие. Обикновено зимата хабим по около 10-12м3 на ден, ама сега вече е много, или поне така ми изглежда.
    0,2

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #10

    Re:Внезапно спиране на газта

    Какво значи 0.2?
    Доколкото съм разглеждал системата, от газомера до уредите вкъщи няма помпи, а газовият котлон в кухнята също няма помпа да дърпа газ, т.е. налягането на газта в тръбите следва да е над 1 атмосфера, иначе тръбите ще се пълнят с въздух и котлона няма да пали. Сериозно, колко трябва да е налягането на газта в тръбите захранващи уредите вкъщи по стандарт?
    Има ли начин да го замеря?

    П.П. Ето извадка от общите условия на овергаз: http://www.overgas.bg/extract?unid=1...vila-Zapad.pdf
    VI. Измерване
    1. Природният газ се измерва в кубични метри при стандартни условия, съгласно БДС 17400, 1998 г.
    2. Под “кубичен метър природен газ при стандартни условия” се разбира количеството природен газ в обем един кубичен метър при температура 293,15 К (20°С) и абсолютно налягане 0,101325 МРа (1,01325 Bar)

    Обаче, по-надолу пише:
    4. Налягане на природния газ
    В преносната мрежа МРа до 5.5 вкл.
    В разпределителни мрежи, в т.ч. МРа до 1,6
    За стоманени тръби МРа до 1,6 вкл.
    За РЕ-HD тръби МРа до 1,0 вкл.
    На вход на стопански потребител: - По условията на договора
    На вход на битов потребител: МРа от 0,01 до 0,002

    Нека някой по-запознат да каже как стои въпроса с налягането на газа и измерването на количеството му в газомера.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re:Внезапно спиране на газта

    Налягането за битови потребители е 0.02 бара или 20 милибара. В уличната мрежа е около 4 бара, но в сградите влиза 0.1 или 0.02 бара в зависимост от нуждите. Всички битови уреди работят на 20 милибара. Няма как в тръбите да влезе въздух, защото това си е свръхналягане, а не вакуум.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #12

    Re:Внезапно спиране на газта

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Налягането за битови потребители е 0.02 бара или 20 милибара. В уличната мрежа е около 4 бара, но в сградите влиза 0.1 или 0.02 бара в зависимост от нуждите. Всички битови уреди работят на 20 милибара. Няма как в тръбите да влезе въздух, защото това си е свръхналягане, а не вакуум.
    Въпрос, какво значи налягане от 0,02 бара(атмосфери)? Доколкото се простират познанията ми, 1 бар е равен прилизително на 1 атмосфера. Говориш за свръхналягане, а в същото време и за налягане 50 пъти по-ниско от атмосферното, може ли да обясниш как става това и как газта изтича от тръбата сама ако налягането ѝ е 50 пъти по-ниско от атмосферното?
    Съжалявам за тъпите въпроси, но нещо ми убягва логиката.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Re:Внезапно спиране на газта

    Трябва да отвориш малко учебника по физика или Уикипедия
    В техниката всички манометри мерят налягането над атмосферното, а не абсолютното налягане, така че налягане по манометър 0.02 бара означава абсолютно налягане 1.02 бара.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #14

    Re:Внезапно спиране на газта

    Благодаря за разяснението, физиката ми е слаба страна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #15

    Re:Внезапно спиране на газта

    Ей, тази нощ пак ставах в 2 часа да рестартирам газомера...вече дори не се обаждам.Ако някой е срещал този проблем да даде съвет??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. popcorn hour внезапно се превърна в right protected
    От strandja във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-14, 16:01
  2. Спиране на компютъра
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-08-09, 19:18
  3. Спиране на Skype
    От DeathKnight във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 19-03-05, 10:32
  4. Спиране на интернет
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-05, 10:40
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-08-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе