Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Отопление от слънцето

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #1

    Отопление от слънцето

    Тези дни попаднах в един гръцки сайт където се обясняваше начин за отопление на стаята чрез слънчев панел. методът е следният: използва се един слънчев селектор който поема въздуха от помещението загрява го и го връщо обратно в помещението. Не се необходима никаква ел. енергия тъй като малкият вентилатор който се използва за циркулацията на въздуха работи със слънчева батерия. Въпросът ми е срещал ли е някой от вас подобно предложение от българска фирма?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Отопление от слънцето

    Не съм виждал в Бг. подобно нещо.Каква е цената на този модул и с какъв размер е?

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Re:Отопление от слънцето

    ПА19, би ли публикувал адреса на гръцкия сайт, дано цената да е човешка. Ей го на, проста работа, ама да се сети някой. Гърците такива - онакива, ама са се сетили. Това изобретение ако работи на практика ще си е истински пробив в "домашната енергетика".
    Аз си мислех за нещо подобно , само че да се загрява вода от слънцето, за ниско по земята парно или подово, в помощ на чилър, през деня, а след това бой на нощната , а ето че имало мнооого по просто ( да се надяваме и по - ефтино )решение. За вила, къща или южен ап-т това изобретение е безценно.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #4

    Re:Отопление от слънцето

    Това е сайта: http://www.eurostar-solar.com/solar-...ditioning.html
    Аз им се обадих по телефона защото цени на сайта няма и ми казаха следното:
    За отоплениа на една стая 10–15 М2 панела с поставянето струва около 850 € (размера на панела е около 1кв.м.), а за стая 20–25М2 (хол) около 1000€ (размер около 2кв.м.). Когато е студено (около 0 градуса и има слънце) и го включиш да тегли въздух от вън температурата на вкарвания въздух е около 30 градуса, а ако тегли въздух от стаята (18–20 градуса) температурата на вкарвания въздух е около 50–60 градуса. Разбира се че има термостат който да държи зададената температура. Патента не е на гърците и затов попитах дали се е появил и в България. Единственият му проблем но е сериозен е че му трябва слънце което значи че при облаци, мъгла и нощем не работи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Отопление от слънцето

    Ако имате южно изложение си го правите сами на стената. В долната и горната част на стената отвори с капаци за да може да се регулира и да се затвяря напълно лятото и от конвекцията сам ще влиза и излиза въздуха няма нужда и от пренудително обдухване.Най евтино ще стане така с каменна вата на стената от вън черна ламарина след това 10-15 см разстояние и стъкло.Поне аз така си го представям става мини оранжерия на стената

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #6

    Re:Отопление от слънцето

    [quote=pa19 ]
    Това е сайта: http://www.eurostar-solar.com/solar-...ditioning.html
    Аз им се обадих по телефона защото цени на сайта няма и ми казаха следното:
    За отоплениа на една стая 10–15 М2 панела с поставянето струва около 850 € (размера на панела е около 1кв.м.), а за стая 20–25М2 (хол) около 1000€ (размер около 2кв.м.). Когато е студено (около 0 градуса и има слънце) и го включиш да тегли въздух от вън температурата на вкарвания въздух е около 30 градуса, а ако тегли въздух от стаята (18–20 градуса) температурата на вкарвания въздух е около 50–60 градуса. Разбира се че има термостат който да държи зададената температура. Патента не е на гърците и затов попитах дали се е появил и в България. Единственият му проблем но е сериозен е че му трябва слънце което значи че при облаци, мъгла и нощем не работи.
    [/quot новите панели работят само при наличието на светлина , по слабо но работят

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #7

    Re:Отопление от слънцето

    Има много клипове в ю-тубе с такива панели домашно производство от кутийки за бира или кола и т.н. , определено работят но искат слънце, доста площ за панела и подходящо изложение. Малко загубена кауза ми се вижда.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #8

    Re:Отопление от слънцето

    изобщо не е загубена кауза ама трябва да живееш във къща и да имаш достатъчно място за монтаж на панелите ...после цял живот си на далавера ...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #9

    Re:Отопление от слънцето

    ами то не остава много живот............ най много до декември 2012

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #10

    Re:Отопление от слънцето

    Хмм, айде сега това изобретение да стане по-масово, да му се разберат скритите недостатъци и бих си го взел. Или може би и по-скоро, ако китайците се поразмърдат и го запраскат на половин цена. Стига с тези клими, жълтурчета, дайте малко соларки.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Отопление от слънцето

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Хмм, айде сега това изобретение да стане по-масово, да му се разберат скритите недостатъци и бих си го взел. Или може би и по-скоро, ако китайците се поразмърдат и го запраскат на половин цена. Стига с тези клими, жълтурчета, дайте малко соларки.
    Направи си го - ето идея как: http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=1485
    Но трябва да наблегнеш на пиенето на бира от кутийки!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #12

    Re:Отопление от слънцето

    за жалост трябва място за тези панели , иначе е супер инвестиция ..Аз живея във блок и сега се боря да ми разрешат да сложа слънчев бойлер на покрива , че бойлера на ток е голям консуматор а водата във ВАРНА е като на северния полюс студена, около 30 лв на месец дърпа бойлера. 2000лв. струва слънчевия със 30 год. гаранция , за 6 год. си е избил кинтите , ама да видим дали ще се навият от блока , да разрешат де ..

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Отопление от слънцето

    тотално се зарибих по този панел, дори ми се въртят 1-2 мода в главата, че да видим кога ще ми падне пердето и ще награбя инструментите

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #14

    Re:Отопление от слънцето

    Ако ще е този с кутийките, обаждай се, да помогна с опразването на амбалажа, по-бързо да се завърши проектът.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Отопление от слънцето

    точно като изпече слънцето при добре изолирани помещения с нискоемисийни стъкла зимно време има нужда даже от охлаждане, а не о отопление...не случайно така наречените тритръбни системи за централна климатизация набират все повече и повече инерция в съвременното строителство със стъклени фасади
    по-скоро това е една гръцка измишльотина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  2. Отговори: 0
    Последно: 12-12-10, 09:49
  3. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47
  4. Луната скрива Слънцето днес по обяд
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 18
    Последно: 30-03-06, 23:07
  5. Отговори: 7
    Последно: 14-09-05, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе