Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100

    Имам двуконтурен газов котел Витопенд 100 на Виссманн 30 kW. От вчера когато пуснеш топлата вода не се включва горелката да затопля водата, а отоплението работи. Съгласно инструкцията рестартирах многократно котела, нещо бучи като се пусне крана за топла вода, но без резултат. Отворих му кожуха и забелязах, че не излиза искра когато се включи на вода, а на отопление излиза. Моля ако няакой е запознат с проблема да ми отговори. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #2

    Re:Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100

    Здравей Дянков,

    твоят Viessmann може да страда от няколко неща:
    - дефектирал мотор на трипътния вентил;
    - дефектирал/затлачен трипътен вентил;
    - датчик за БГВ, който не подава коректен сигнал за превключване на режим за БГВ
    - дефектирала платка - малко вероятно.
    Все дефекти/проблеми, които трудно ще отстраниш сам или с помощта на форума. Обърни се към оторизирания сервиз!

    Можеш да бъдеш полезен на всички ако споделиш:
    Кога е купуван и пускан в експлоатация котела? От кого? Колко време е работил и как точно прояви проблема за първи път? Ако послушаш съвета ми - как се справи сервизът?

    Успех!

    solar77

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #3

    Re:Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100

    Solar много благодаря за отговора. Котела го имам от 5 години и работеше до момента безотказно. Монтиран ми е от фирма, която вече не се занимава с тази дейност, т.е. трябва да търся сервиз от другаде. Касае се за София, ако имаш някаква информация към кого да се обърна, моля сподели. За първи път вчера ми създаде проблем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #4

    Re:Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100

    Здравей Дянков,

    форумът е, за да си бъдем полезни. Затова те моля, сподели името на фирмата, която ти е монтирала котела. С тази "сигнална лампа" можеш да си полезен на много потребители.

    През тези 5 години котелът ти обслужван ли е (правена ли е профилактика/инспекция)? Препоръчително е такава да се извършва на 12 или максимум 24 месеца.

    Съветът ми е - обърни се към представителството на Viessmann - http://www.viessmann.bg/bg/service/Kontakt.html . Сигурен съм, че като немски доставчик няма "да си оставят магарето в калта" и ще те насочат към сервиз.

    Стискам палци и дръж ни моля те в течение!

    solar77

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  4. Газов котел Viessmann Vitopend
    От BabyGirl във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 02-02-12, 19:43
  5. Странен проблем с газов котел BAXI
    От baxi240 във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 07-11-09, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе