Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree6Одобрявам

Панелни радиатори - моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    8
    #1

    Панелни радиатори - моля за съвет

    Здравейте! Предстой ми газификация на жилището и съпътсващата с това подмяна на радиаторите. Изчетох много мнения в много форуми но резултатът е още по голямо объркване. Ще се радвам ако някой ми каже как да разбера колко вата ще е радиатор Комрад 600/1800 при 80/60/20 - 4419W, когато го закача към Condens 2000W wbc 28-1 в нискотемпературен режим . За радиаторите Радик намерих таблици за преизчисление но за Комрад не можах. Другото което ме интересува е дали мога да използвам данните за преизчисление на мощностите на два равностойни като ватове Радик и Комрад. Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от ratanasow Виж публикацията
    ( Ще се радвам ако някой ми каже как да разбера колко вата ще е радиатор Комрад 600/1800 при 80/60/20 - 4419W, когато го закача към Condens 2000W wbc 28-1 в нискотемпературен режим . За радиаторите Радик намерих таблици за преизчисление но за Комрад не можах. ..
    Разликата в топлоотдаването между раличните производители едва ли варира повече от 3-4% така че приеми вече сметнатите резултати за Радик за верни и за 4КВата едва ли ще датат повече от 100вата разлика.
    Пък и понятието "нискотемпературен режим" е доста разтегливо. Всичко с температура на връщатата вода под 50-55* е достатъчно за да кондензира котела. А за радиатори отопление в режим с още по-ниски температури (под телесни) не е особено приятно(40-30-20). Това е за подово. Иначе получаваш едни хладки към хладни радиатори които на пипане са по студени от ръцете ти и липсва онова приятно "греене" от радиатора, което има при 60-на или повече градуса на водата.
    За спестените макс 10% от това, че ще работи в най-нискотемпературния незнам дали си заслужават. Зависи колко плащаш годишно за отопление.
    Този пост е редактиран от orlincho; 28-06-17 в 17:12.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Благодаря за отговора. Въпреки всичко ако някой има таблици с за преизчисляване на мощностите на турските радиатори съобразно подаваната температура, ще се радвам ако ги сподели

  5. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    ratanasow Condens 2000W wbc 28-1 може и да не хареса панелни радиатори. Ако се съмняваш в качеството им по-добре други.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    ratanasow Condens 2000W wbc 28-1 може и да не хареса панелни радиатори. Ако се съмняваш в качеството им по-добре други.

    А кое точно няма да им хареса ?

  7. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    При Бош Конденз 2000 топлообменниците са битермични, много бързо ще натрупат котлен камък. Наскоро обслужвах котел работил 7 години с панелни радиатори. Изкарах няколко килограма черна гадост. След 5 дни котела прегряваше и не работеше на БГВ отварянето на малкия топлообменник наново напълни половин литрова бутилка със същата гадост. В момента котела е изолиран от отоплителната система и работи само на БГВ. Явно след 7 години работа радиаторите са сапочнали да се разпадат.
    Комбинацията битермичен котел+панелни радиатори не я препоръчвам на клиентите си.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Колеги, дайте да не превръщаме форума в женски пазар! Един нещо чул, друг нещо не разбрал, но се изказват едни мнения - иди доказвай после, че нямаш сестра. Първо да кажа, че такъв котел, какъвто обсъждате - Condens 2000W wbc 28-1 просто НЯМА! Единият говори за Condens 2500W WBC28-1 DCE 23, другият говори за Condens 2000W ZWB24-1 AR23. Двата котела са коренно различни като конструкция и външен вид и няма какда се объркат, но на женския пазар може, а явно и във форума. За първи път чувам за котел, който да не си харесва панелните радиатори, за първи път чувам разпадащи се панелни радиатори (виждал съм замо алуминиеви такива, подпухнали като гъба). Докато ръждата може да се лови с магнитен филтър-сепаратор преди котела, то алуминиевите утайки не ги лови и магнита.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    8
    #8

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Извинявам се много - написал съм погрешка вместо 2500 - 2000

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #9

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    От края на 2008г. съм с панелни радиатори и нямам проблем. Много пъти съм точил системата и водата е абсолютно бистра.
    А какво общо има БГВ-то с типа радиатори въобще не разбрах. Натрупването на котлен камък не е ли свързано с твърдостта на водата подавана от ВиК. Не схващам какво общо има с типа радиатори.

  12. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #10

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Lazar, VanDan свободно почешете коня, форумът си е ваш няма да го открадна ratanasow попита аз споделих наблюдения. Той си е чорбаджията той ще решава. Възможно е разликите в състава на водата да влияят различно на панелните радиатори. Може би трябва да се пита химик.

    - - - - - - - - - -

    Lazar, VanDan свободно почешете коня, форумът си е ваш няма да го открадна ratanasow попита аз споделих наблюдения. Той си е чорбаджията той ще решава. Възможно е разликите в състава на водата да влияят различно на панелните радиатори. Може би трябва да се пита химик.
    " А какво общо има БГВ-то с типа радиатори въобще не разбрах." ако това не си разбрал що драскаш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Защото са ми обяснявали майстори, че в топлообменника за БГВ се трупа камък в частта, където върви водата от ВиК мрежата, която се загрява, а тя доколкото ми е ясно няма нищо общо с типа радиатори, защото не контактува с тях. Може и да не е така.
    Въобще не ме вълнува на кой е форума. Аз пиша личното си мнение на ползвател на панелни радиатори Корадо от 9г. Това е.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #12

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    При Бош Конденз 2000 топлообменниците са битермични, много бързо ще натрупат котлен камък. Наскоро обслужвах котел работил 7 години с панелни радиатори. Изкарах няколко килограма черна гадост. След 5 дни котела прегряваше и не работеше на БГВ отварянето на малкия топлообменник наново напълни половин литрова бутилка със същата гадост. В момента котела е изолиран от отоплителната система и работи само на БГВ. Явно след 7 години работа радиаторите са сапочнали да се разпадат.
    Комбинацията битермичен котел+панелни радиатори не я препоръчвам на клиентите си.
    Цитат Първоначално публикувано от I62 Виж публикацията
    Lazar, VanDan свободно почешете коня, форумът си е ваш няма да го открадна ratanasow попита аз споделих наблюдения. Той си е чорбаджията той ще решава. Възможно е разликите в състава на водата да влияят различно на панелните радиатори. Може би трябва да се пита химик.
    I62, форумът е на всички, но за твое съжаление участниците му са достатъчно интелигентни, за да не ти минат брътвежите. Я кажи марката на тоя котел, на който си му чистил голям и малък битермичен топлообменник? Измери ли ph на водата в системата? Ако не се чувстваш подготвен, защо не попиташ химик, а предпочете да даваш грешни съвети по форумите?

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #13

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Аз от котли не разбирам нищо, но от вода поназнайвам мъничко - отлаганаето на котлен камък зависи от водата - ако е мека (ниско Ph), каквато е в София, проблем с котления камък не би трябвало да има. Разбира се, част от водопроводите са доста старички (а и са от съответни недотам подходящи материали) и меката вода си посъбира туй онуй по пътя, което може да се уталожи, но е несъществено. На теория меката вода е и по-агресивна към металите (и не само). Друг въпрос е, че алуминият е устойвив на корозия, но също така имам наблюдения върху панелни радиатори на близо 40 години, работщи точно в Сф - еми, нищо им няма.
    Иначе в повечето градове водата е твърда и там си има проблем с котления камък.
    Aз за моя случай съм се насочил към панелни радиатори - тип 33 имат значително по-високо топлоотделяне от всички алуминиеви, които съм разглеждал, но са и доста скъпи.

    PS: Забравих да спомена, че с годините в радиаторите на кооперациите с ТЕЦ се натрупва една гнеч в радиаторите, която освен всичко съдържа и производни от корозията на радиатори и тръби (но не само). Който е виждал какво се е случило с водпроводни стоманени тръби след 40 години експлоатация - подобно е положението и в отоплителната инсталация. Само, че животът на един газов котел не е 40 години със сигурност.
    Този пост е редактиран от Vizi; 02-07-17 в 11:57.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #14

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Твърдата вода е мор за всеки топлообменник.
    Ето с какво чистим топлообменници.IMG_20170630_155743.jpg

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #15

    Отговор: Панелни радиатори - моля за съвет

    Още веднъж - ph показва киселинността на водата, а твърдостта на водата е нещо съвсем различно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 31
    Последно: 16-03-19, 17:34
  2. Панелни радиатори ARIFEL?
    От undacova във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-18, 12:22
  3. Отговори: 22
    Последно: 31-12-11, 20:36
  4. български електрически кварцови панелни радиатори ?
    От estqwerty във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 19:06
  5. Панелни или алуминиеви радиатори
    От dedo pop във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-06, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе