Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 104

Избор на котел на твърдо гориво

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #76

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    За въглища е добра, но трябва да са калибрирани. За пелети има много по-добри предложения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #77

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    кажете нещо и за притито

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #78

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    За кое Прити

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #79

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    котел прити ма18 ,Как горят.Работи ли автоматиката.Най евтино е.Ще изгоря ли ако го купя?
    Този пост е редактиран от ywan; 26-11-14 в 16:07.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #80

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Здравейте,
    много сериозно и аз съм се замислил да си монтирам котел на твърдо гориво за отопление на апартамент от 120 кв.м. Към момента съм с частична изолация, но съм твърдо решен на пълно саниране.
    Ориентирам се към пелетен котел, който ще захранва 5 или 6 радиатора ( за сега не обмислям и бойлер, защото преди половин година правих ремонт на банята ).
    Моля за насоки и препоръки. Марки котли и горелки, качество, разход на гориво...и въобще всичко, което можете да споделите като знания и опит

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #81

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Къде ще го слагаш този котел в апартамента? Защо не огледаш и пелетни камини?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #82

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Къде ще го слагаш този котел в апартамента? Защо не огледаш и пелетни камини?
    Не, мисля да го монтирам в мазата. Апартамента е на 2-ри етаж, и е точно над мазата, та си мисля, че такъв вариант е възможен. Тръбите ще минат външно на 1-ви етаж ( с подходяща изолация ), и ще влязат в жилището ми през хола. Така си мисля, но може и да не съм на прав път. Очаквам вие да ме насочите. Благодаря за което.
    И ако мислите, че в моя случай по-удачната, и по-икономична в последствие инвестиция би била палетна камина, то с радост ще посрещна и съвети за нея
    Този пост е редактиран от Nedelcho D. Nedelchev; 28-11-14 в 09:44.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #83

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Здрасти,
    гледам че си от Шумен, там имам монтиран котел Грейко, само че е 30кВт, на тебе ти е достатъчен 20. Ако искаш мога уредя да го погледнеш как работи и да получиш отзиви от първа ръка. Намира се на ул. Шуменска крепост

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #84

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Ооо да! Ще се радвам, ако ми дадеш контакт с клиента, на когото си монтирал котела.
    Макар да ме разколебахте в избора - котел или камина Но камината в апартамента малко или много си е цапане и пушек, колкото и да са бездимни пелетите. А и прочетох, че за камините трябва сериозен постоянен достъп на свеж въздух отвън (отвор с площ поне 100 кв.см), който не ми е ясно как ще предоставя (не че не е възможно, но такава дупка в стената ми се струва не добра идея)
    От друга страна котлите: четох че има горелки, които могат да изгарят и по-ниско качествени пелети, та дори и костилки, а не видях камина, която да го може.
    Необходимата мощност е другата страна на монетата: по инструкциите от сайта на термосиликат изчислих, че за моя апартамент е не повече от 9-10kW. Тогава котел от 20kW не е ли безсмислена инвестиция?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #85

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Лошото на пелетите е,че смениш ли ги най-вероятно ще трябва да се пренастройва горелката.Лятото продадох една камина на пелети и преди няколко дни се видях с хората и казаха,че са много доволни и ще взимат още една.Честно казано повече вървят котлите.

    Сега видях,че колегата е от Шумен,еми там се правят пелетни горелки и котли.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #86

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Цитат Първоначално публикувано от best732 Виж публикацията
    Лошото на пелетите е,че смениш ли ги най-вероятно ще трябва да се пренастройва горелката.Лятото продадох една камина на пелети и преди няколко дни се видях с хората и казаха,че са много доволни и ще взимат още една.Честно казано повече вървят котлите.

    Сега видях,че колегата е от Шумен,еми там се правят пелетни горелки и котли.
    Колега best732, ако визираш производството на SUNSYSTEM, ще се направя, че изобщо не съм видял поста ти

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #87

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Цитат Първоначално публикувано от Nedelcho D. Nedelchev Виж публикацията
    Колега best732, ако визираш производството на SUNSYSTEM, ще се направя, че изобщо не съм видял поста ти
    Те продуктите на сънсистем не са производство, ами подигравка с човешкия труд и материалите вложени в тях.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #88

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Не знам с какво са подигравка,но вървят доста прилично на българския пазар.Точно пелетната камина на тях визирах,че хората са доволни.За толкова пари това е положението,ако имаш кинти можеш да погледнеш Edilkamin,но там вече говорим за пари.Има пелетни котли и камини Марели(български)които като цена са много добри,а за качеството нищо не мога да кажа.Другият вариант е да вземеш Виадрус и да му добавиш горелка.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #89

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    best732, остави търговската информация - кое вървяло, кое не вървяло. И трите ти предложения са гола вода, особено ако Виадруса е с горелка на Сънсистем

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #90

    Отговор: Избор на котел на твърдо гориво

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    best732, остави търговската информация - кое вървяло, кое не вървяло. И трите ти предложения са гола вода, особено ако Виадруса е с горелка на Сънсистем
    Лазаре, остави предложенията тип "гола вода"....
    от няколко дни насам изчетох достатъчно мнения, предложения и хипотези....и от всичко това ми се откроиха няколко имена на хора, чиито мнения определено си заслужава да се вземат под внимание...та...моля те относно моя случай, не се занимавай с това, какво ми предложил тоя, или оня, ами просто вземи ти да ми отправиш конкретни предложения и препоръки . Така или иначе съм се ориентирал към горивото пелети, но много ме е страх да инвестирам в това, тъй като, ако се окажа разочарован, няма да имам алтернатива ( все пак разбрах, че ако ще горя пелети, най-добре е да си взема уред, който е проектиран точно, и само за това гориво...а тези уреди нямат алтернативно такова ). В момента основната ми дилема е дали уреда да бъде камина с водна риза, или котел с горелка. Нямам никакъв опит с този начин на отопление - до сега сме се отоплявали само на електричество. Но в апартамент с 4 стаи, кухня, 2 бани и голям коридор да постигнеш желаните градуси по този начин струва мноооого, и затова топлим 2 стаи, и като излезеш от тях трепериш като кученце....отплеснах се. Та на този апартамент задължително ще сложа 10 см. стиропор на всички външни стени. На таваните мисля да налепя стиропор с дебелина 5 см. и върху него декоративни плоскости от същия материал с дебелина 0.5 см. и остава да реша: камина или котел. Дай ми плюсове и минуси за двата уреда. Ако може да се разчита на формулите от сайта на "термосиликат", то значи, че ще са ми необходими около 10-12 kW ( без бойлер ). За тази мощност като че ли за предпочитани са камините, но ме притеснява, че ми е в апартамента...колкото и да са красиви, все пак сигурно малко или много пушат, вероятно са шумни, не зная дали имат възможностите за настройки, които имат горелките на котелите, дали могат да горят и пелети с по-лошо качество ( каквито явно доста се срещат у нас ). Могат ли да работят в режим на модулиране, или постоянно се палят и гасят....такива въпроси ме терзаят. И искам еднозначни отговори, и няма да задавам тези въпроси на всеки 3 дни като един gogo68 в един друг форум дето поне 100 пъти пита с какво да си направи вътрешна изолация на тавана, хахахаха....и въпреки това 100 пъти имахте търпението любезно да му отговаряте ......та така Лазаре....моля за конкретни предложения, технически обосновани и доказани от безспорния ти опит в областта на парното отопление

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Котел на твърдо гориво
    От Sergey Savelev във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-15, 16:26
  2. Отговори: 4
    Последно: 09-01-14, 00:30
  3. Продавам котел на твърдо гориво 50 кв.
    От taurus75 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-12, 13:06
  4. Продавам котел на твърдо гориво
    От ivaylo_y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-12, 15:20
  5. Котел на твърдо гориво
    От gorles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе