Резултати от 1 до 7 от общо 7

Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    Питането ми е продиктувано от тъпотията и на газо и на електро фирмите в гр.Враца.
    Ако може колега който се занимава професионално да предостави актуална извадка от нормативната база касаеща отстояния на двете систем ,че ми писна много и утре ще стане мазал ос господата от електрото.
    Казуса накратко:
    Новопостроена сграда, с определено място по проект за ел.мерното табло ,като за 6 електромера.На границата на имота.
    По някое време минали газаджиите и избухали една тръба където им кеф.Нито ми звънели нито контакт.
    Стана така ,че трябваше преди тези голем итабла да се монтира малко с времянка на почти същото място като по проекта.
    Хоп до него на 80 см се мъдри металната газ-тръба. Хюстън имаме проблем !

    За нашия град оператор е Рила газ.. Говорих с тях.. мрън мрън ама Ние сме Ви търсили ама.. търсили ..звънци..както и да е .
    Ще преместите ли тръбата.. миии.... ама кой ще плати?...от нас да мине.. 300 лв и преместиха тръбата на 2 метра.
    Сега звънкали от електрото... утре да сме се видели на обекта да се обсъдело къде ще е таблото и иало "нещо" с газовата тръба.. е направо прегрях....
    Същевременно където живея на кооперацията на фасадата съжителстват ел.мерно табло за 10 иа електромера ,и газаджиите си сложиха газомерни кутии .... утре ще ги влача зад колата да видим кое ще будат ,моето или вече направеното...
    Аджеба има ли нормативна база където да има минимално отстояние по закон.!
    Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #3

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    Досега го изчетох всичкото.. освен ,че се потвърди съмнението ми за законността на 2 броя мнтирани котли на комшии в стълбищата... не намерих за разстояние до ел табла. Има сам оза подземна инфраструктура табличката накрая... или пропускам нещо.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    Не знам да има такива ограничения, но не я помня наизуст, затова ти я предоставих. Има още една Наредба 6, от която съм запомнил "Отстояния от други проводи" минимум 20см. Тоест газопровод и електропровод могат да са на 20см един от друг, защо таблата да не може?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #5

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    При Нас в момента е 2 метра. Аз мисля ,че е достатъчно.Утре ще разберем какво мисли ЧЕЗ ,както и ще разберем дали ще съм в ролята на "любезниа лос" или ще съм говедо.
    Извинявам се ,че занимавам аудиторията с тези проблемации но ми писна да ме правят на идиот.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    Да ти покажат къде в тяхната наредба има такова ограничение. Мисля, че друга ще е причината за срещата

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #7

    Отговор: Нормативна база за газопроводна инсталация и ел.табло.

    Каквото и да е ще го напиша тук , но ще си говорим само с документи.Ако искат нещо само в писмен вид въз основа на алинеи и точки. Fun fun fun... само дето нерви хабя..

    - - - - - - - - - -

    Ситуациата от днес, караници спорих с някакъв технически към ЧЕЗ като цяло не беше съгласен с постановка цитирана в някаква наредба 6.. минимално разстояние 40 см от силови кабели..важало и за подземната инфраструктура.
    Цитирам : Ако го бяха сложили по диагонал да е нямало проблем..
    Бе кой слага тръби по диагонал бе малоумник..както и да е . Трабвало да сме били там като слагли газовото...та то никой не ме е питал обясних 5 пъти.Идвам.. сложено .
    Сега таблото вместо фронтално ще е успоредно на стената ама за моя сметка навътре като ще променим оградата и ще се изреже едно квадратче което хич не ми малнее така че скапаното им табло да остане извън оградата -да имали достъп..аман от тоя достъп..
    Ще ги оставя да се наиграят и ще си сложа незаключваема вратичка щото м исе струва голема грознотия.
    Извода.. ЧЕЗ не си мърдат пръста за клиента, газаджиите идват правят тъпните и не ги интересува.. клиента.. да се спасява... гооолема Евро-икономическа среда ..има ли изненадани.. мисля ,че няма.
    Като съм си преправил оградката щели да дойдат да прокарат кабелите.
    До последн осе държат като олигофрени,каквито всъщност са си..а простата истина е ,че по-големите олигофрени са
    Рила Газ .Енерго проекта е много по-стар от тяхната пиклива тръба.
    Незнам как човек да си защитава правата за да е нещо в позла негова.Магазините ми не работат 2 години заради процедури каламбури от страна на ЧЕЗ,когато всичко се нагласи...Рила газ свърши работата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ел. табло в жилищна кооперация. - ремонт, съвети?
    От pippo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 25-02-12, 18:57
  2. Проблем със ел. табло в апартамент
    От traat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 16-01-12, 23:32
  3. Свързване на ел. табло за бойлер..
    От vassil_dinkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 02:34
  4. ел табло със старите автоматични предпазители-проблем
    От dian1969 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 20-02-10, 18:41
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе